Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> реферат українською: Ультраправі партії

Ультраправі партії / сторінка 5

Назва:
Ультраправі партії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,04 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
«У Придністров’ї ми захищали українців, - зазначив заступник головного командира УНСО Віктор Мельник, - які там становлять 70 відсотків населення. Коли там були самі лише москалі, це створювало широкий плацдарм для тиску на південь України. Провадилася шалена пропаганда: «Росіяни захищають усіх слов’ян!». Коли ми прийшли в Придністров’я, монополія на захист «усіх слов’ян» зникла. А їхні козачки швидко почали розуміти, що крім «русского духа» є ще й українська сила».

Після такого «вишколу» УНСО стало помітним фактором української політики. За короткий строк УНА-УНСО зуміли знайти фінансування, розбудували чималу матеріальну базу, створили структури в більшості областей України й навіть за кордоном. Після Придністров’я УНА-УНСО розгорнуло жваву видавничу та агітаторську роботу.

Наступним кроком УНА-УНСО для утвердження свого іміджу стала участь у конфлікті в Абзахії. «Ми дуже довго утримувалися від участі у цій війні лише тому, - заявив Дмитро Корчинський, - що бачили - на протилежному боці воюють слов’яни. Слова про слов’янську єдність не є для нас пустим звуком... Росіяни, а не маріонетковий уряд Абхазії, впливали на перебіг подій. Але після того, як ВР Росії прийняла постанову щодо Севастополя, склалася така геополітична ситуація, котра примусила нас втрутитися у цей конфлікт. Стало зрозумілим, що Крим і Абхазія на випадок спалаху конфлікту на півдні України будуть двома фронтами однієї війни. І всі її військові частини, котрі задіяні в Абхазії, а це, насамперед, підрозділи Північно-Кавказького військового округу, а також найманці з усіх країн СНД - одразу ж опиняться в Криму. По суті, це війна за узбережжя Чорного моря, і саме Росія захопила Абхазію. Москва, користуючись перемир’ям, ініціює сепаратистські процеси в Мігрелії і Аджарії, в результаті яких Грузія може втратити вихід до Чорного моря. Те ж саме спостерігаємо і в Криму, де активізувалися антиукраїнські сили. Ось чому УНСО втрутилося і підтримало уряд Грузії у боротьбі проти сепаратистів”.

Після відмови України на прохання Е.Шеварднадзе виступити з миротворчою місією та ввести до Грузії миротворчі сили для примирення цього конфлікту, - продовжує голова політ-референтури УНА, - склалась цікава ситуація, при якій на роль “блакитних шоломів” може претендувати тепер сама Росія. Україна, в результаті, віддає своє місце. Тільки подумати: агресор одночасно виступить під блакитним прапором ООН й отримає право миротворця! Безпрецедентний випадок в світовій практиці!”.

«Ніхто зараз так тепло не ставиться до України, як Грузія, - продовжував А.Лупиніс, - якби не наші хлопці, Грузія могла б спокійно звинуватити нашу офіційну владу в спільній з Росією агресії проти неї. Це правда, що наш приїзд, не дивлячись на те, що бійців УНСО там було небагато, справив величезну моральну та психологічну підтримку тим, хто воював на боці Грузії”.

За участь УНСО в абхазькій війні їх охрестили «найманцями». На це звинувачення О.Вітович відповів так: «Дикі гуси» (найманці) у відповідності до міжнародної класифікації є людьми, котрих наймають для війни за встановлену плату. Стрільці УНСО її не отримували, більше того, за свої гроші купували квитки до Тбілісі, «командировочних» теж ніхто не отримує. Як правило, стрільці відправляються до Абхазії на час відпусток та канікул. Правда, не потрібно платити за харчування та ночівлю” 6).

Як стверджують учасники війни, не тільки УНСОвці, а й самі грузини, «хлопці з УНСО були мужніми та найбоєздатнішою частиною грузинської армії». Одна деталь: бій за Шрому УНСО тримала проти організованої козацької частини. «Коли ми пішли на Шрому (це було 16 липня 1993 року), ми атакували російських козаків. Коли 19-го прорвали оточення, то ми проривали вже оточення регулярних російських військ. Абхазців я там не бачив” 7). Плацдарм під Шрамою було захоплено без артилерійської підготовки. Його захопили «живою силою».

«Миротворча» місія УНСО не лишилась непоміченою, як росіянами, які розпочали антиукраїнську істерію в засобах масової інформації, так і українською владою.

4 жовтня 1993 року Президент Леонід Кравчук підкреслив, що будь-які військові чи силові формування (чи в армії, чи поза армією, пов’язані з силовим методом) мають бути заборонені законом. Заговорили про це депутати, представники політичних партій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Ультраправі партії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок