Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Скачати реферат безкоштовно: Ультраправі партії

Ультраправі партії / сторінка 8

Назва:
Ультраправі партії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,04 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Приблизно з кінця 1993 - початку 1994 років УНА-УНСО надто захопилася ліворадикальним екстремізмом. На шпальтах її часописів з’являються статті, присвячені RAF, Червоним бригадам; Маркузе, Дебре, Негрі і т. інше. Через захоплення керівництва ідеями лівого радикалізму стався розкол між Ю.Шухевичем та командою Дм.Корчинського. Шухевич звинуватив керівництво УНА-УНСО у ревізіонізмі і нацизмі та захопленні ідеями анархізму. В свою чергу керівники Асамблеї звинуватили Шухевича у зраді і оголосили себе “організацією нового типу” 14).

Це було недалеко від правди, оскільки “доктрина дестабілізації” являє собою майже цитатник Мао Цзедуна. “Провокація, Репресія, Революція!” - гасла, що притаманні лівим 60-тих, а зараз УНА-УНСО. “Нація існує лише в двох можливих станах: у стані війни, себто розвитку, або в стані миру, себто занепаду... Нема великої цілі і засобів досягнення її - нема розвитку. Обмеження засобів є обмеженням розвитку... Війна є спробою увійти у сутність речей і явищ, вона є в цій спробі мистецтвом. Війсковий час був часом “великого вибуху”. Часом війни і розвитку, часом народження великих ідей і великих цивілізацій... Людство підходить до нового “військового часу” 15). Ця цитата взята не з “червоної книжечки” Мао, а з теоретичної статті О.Вітовича “Війна як спосіб буття”.

В одному теоретичному часописі УНА-УНСО можна знайти карикатуру, де зображено ідеал УНА - хлопчик, що раніше мив машину буржуа, сидить у ній, а буржуа миє її. І це на фоні УНСОвської “національної революції”. Як бачимо, УНА-УНСО відстоює інтереси визначеного прошарку населення - люмпену. Дмитро Корчинський гарно визначив соціальний прошарок, на який орієнтується УНА-УНСО. “Спирається і орієнтується не стільки на соціальний прошарок, як на своєрідний психологічний тип людини та молодь, яка сьогодні бажає всього і негайно” 16). Як довели події 18 липня 1995 р. під час поховання Патріарха, УНА-УНСО можуть викликати досить суттєві кризові ситуації. Відміна реєстрації УНА як партії призвела не стільки до занепаду її діяльності, скільки до активізації. Так, на останіх виборах до ВР у грудні 1995 р. УНА висунуло 9 кандидатів.

УНА-УНСО - це значний фактор в українській політиці, і не помітити чи ігнорувати його вже не можна. “Ми не багаточисельна сила, але реальна”, - сказав один учасник абхазської війни. Їх усього три-п’ять тисяч чоловік по всій Україні, реально діючих не більше 400 чоловік. Однак вони мають трьох депутатів у Верховній Раді України.

УНА-УНСО видає часописи “Замкова гора”, “Українські обрії”, “Голос нації”, “Черкаська зона”, “Наша Справа” та теоретичний журнал “Націоналіст”.

V. Партія слов’янської єдності України. (ПСЄУ)

ПСЄУ виникла в результаті об’єднання російських націоналістичних організацій, що діяли в Україні. До партії увійшли - Українська філія “баркашовців”, Слов’янський Союз та інші. Від моменту створення ПСЄУ вела роботу на об’єднання російських патріотичних сил в Україні. Під час жовтневих подій 1993 року в Москві члени ПСЄУ захищали Білий дім і навіть були нагороджені за це т. зв. Радою національного порятунку, яку очолює С.Умалатова.

Однак, не дивлячись на це, ПСЄУ вважає себе “партією державників, які виступають проти будь-яких форм анархії, державного, правового нігілізму“.

ПСЄУ виступає за:

- федеративно-земельний устрій України (що відображає історичні реалії) з чітким розподілом повноважень регіонів і центру;

- право кожного громадянина на подвійне громадянство;

- створення єдиних стратегічних сил слов’янських і традіційно зв’язанних з ними держав з колективним управлінням по принципу - “одна країна - один голос”.

І окрім цього, ПСЄУ визнає навіть термін “Україна-Русь”, “який означає єдність культурних й історичних коренів Русі й України. Саме “Україна-Русь” повинна стати центром об’єднання слов’янського світу”.

Також Партія виступає за єдиний інформаційний простір та економічний союз України, Росії та Бєларусі, що має означати прозорість кордонів, збереження ядерного потенціалу країн-учасниць та неприпустимість військових конфліктів між ними. Що ж до України, то має бути введена система офіційних мов, до котрих повинні бути віднесені українська, російська та інші мови з урахуванням специфіки регіонів.

В культурницькій сфері ПСЄУ виступає “за збереження і відродження традиційних слов’янських культурних цінностей, за збагачення слов’янської культури шляхом взаємодії з передовою культурою інших країн і народів, проти перетворення нашого культурного середовища на смітник покидьок світової “масової культури”.

Економічна програма партії зводиться до “справедливої народної приватизації”. Заборони “іноземним інвесторам скуповувати промисловість та землі України“, надання пільг слов’янським підприємцам, запровадження народного капіталізму зі збереженням соціальних гарантій та соціального захисту економічно вразливих прошарків населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Ультраправі партії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок