Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> НАТО

НАТО

Назва:
НАТО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,00 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Північноатлантичний договір був підписаний 4 квітня 1949 г. у штаті Вашингтон. Тоді був створений альянс 12-ти незалежних держав, прихильних обороні один одного. Ще чотири європейські держави (Греція, Туреччина, ФРН, Іспанія) приєдналися до договору між 1952 і 1982 роками, а 12 березня 1999 г. у НАТО вступили Польща, Угорщина і Чеська Республіка, що довело чисельність країн-членів НАТО до 19-ти.

НАТО - це альянс, призваний захищати не тільки влада тієї або іншої країни, але і цінності, на службу яким поставлена ця влада. НАТО захищає не державний суверенітет або чиїсь геополітичні інтереси, а певний тип людської культури і цивілізації.

Без захищаючого щита НАТО було б немислиме возз'єднання Німеччини і поява Європейських співтовариств, що з часом трансформувалися в Європейський союз. Альянс НАТО запобіг виникненню крупного конфлікту між двома блоками (холодна війна), жодного разу не прийняв агресивних дій, утіливши в собі і укріпивши непорушні узи солідарності між обома берегами Атлантики.

Сьогодні територія Північноатлантичного альянсу є найбезпечнішою і стабільнішою на нашій планеті. Крім того, Північноатлантичний альянс співробітничає з іншими міжнародними організаціями, благодараря чому він найефективніше добивається своїх цілей.

Альянс НАТО розвиває все більш міцні партнерські відносини практично з кожною країною Європи, з допомогою яких всі держави можуть внести свій внесок в безпеку. За рахунок зовнішньої і внутрішньої адаптації НАТО буде готова забезпечити безпеку у всьому Євроатлантичному регіоні. Вирішуючи цю задачу, альянс створить необхідну основу для того, щоб повсюдно затвердилися мир, демократія і економічне процвітання. Така роль НАТО в XXI столітті - і НАТО вже не тільки може, але і готова її виконувати.

У рамках НАТО створена програма Партнерство ради світу (ПРМ) і Рада Євроатлантичного партнерства (СЕАП). Завдяки цим ініціативам держави-члени НАТО відкрили нові шляхи співпраці з іншими країнами в рамках альянсу, а колишні вороги нині стали союзниками.

Основні принципи роботи

Основні принципи роботи Північноатлантичного альянсу включають загальні політичні зобов'язання і прихильність практичній співпраці між країнами НАТО. Їх загальна безпека неподільна. Тому при рішенні проблем, пов'язаних із загрозою безпеки, окремим країнам-членам тепер не доводиться покладатися на власні сили і економічні ресурси. Проте в НАТО немає такої країни, яка відмовилася б від права виконання своїх зобов'язань перед власним народом, і всі вони як і раніше несуть індивідуальну відповідальність за свою оборону.

Північноатлантичний альянс дозволяє країнам НАТО спільними зусиллями розширити свої можливості в рішенні життєво важливих задач національної безпеки. В результаті, не дивлячись на відмінності в умовах і відносних військових потенціалах, у них виникає відчуття рівної безпеки, що сприяє зміцненню їх загальної стабільності.

Ухвалення сумісних рішень

НАТО не є наднаціональною організацією, а альянсом, створеним з метою надати можливість міжнародної співпраці між незалежними суверенними державами на договірній основі. Усередині НАТО не існує жодного центрального органу, який міг би нав'язувати свої погляди країнам-учасницям, і жодна з країн-учасниць не має права примушувати решту членів підкорятися її бажанню. Рішення ухвалюються при одностайній згоді всіх країн-учасниць.

Процес ухвалення сумісних рішень досягається шляхом консенсусу і загальної згоди, країни-члени Північноатлантичного альянсу зважають на точку зору кожної з країн. Практика обміну інформацією і щоденних сумісних консультацій дає урядам можливість зразу ж провести загальну зустріч, якщо цього вимагають обставини. У міру можливого сильні розбіжності в думках згладжуються, щоб зберегти загальні інтереси в області безпеки, політичну солідарність, а також оперативну згуртованість всього Північноатлантичного альянсу в цілому.

Північноатлантична рада (САС) є центральним політичним органом, створеним безпосередньо Статтею 9 Північноатлантичного договору, в який входять уряди 19-ти країн НАТО. Консультації, що проводяться усередині Ради, дають можливість національному керівництву висловити свою думку про проблеми, що викликають загальну турботу або про питання, що вимагають ухвалення сумісного рішення. В Раді не існує ніяких обмежень в тому, що торкається вибору тим для обговорення. Звичайно Рада засідає раз на тиждень на рівні постійних представників або послів, але при необхідності Рада може збиратися і частіше або бути скликаний в абсолютно любимий час. Двічі в рік Рада засідає на рівні міністрів закордонних справ, а у разі потреби влаштовується зустріч на рівні глав держав і урядів.

Розширена програма Партнерство ради світу

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: НАТО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок