Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Соціальне партнерство як виклик сьогодення

Соціальне партнерство як виклик сьогодення

Назва:
Соціальне партнерство як виклик сьогодення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Розглядаються актуальні проблеми ефективності соціального партнерства влади і громадянського суспільства. Аналізуючи умови, необхідні для активного і ефективного соціального діалогу між державою і громадянським суспільством, його функції і роль, автори висловлюють пропозиції, спрямовані на налагодження дієвого соціального партнерства.

Проблема налагодження ефективного соціального партнерства органів державної влади і громадянського суспільства набувають першорядного значення для успішного функціонування державного апарату в умовах модернізації.

Суспільний розвиток кінця ХХ – початку ХХІ століття характеризується усвідомленням, здавалося б, банальної аксіоми: „Людина, її потреби і здібності, поважання її інтересів і діяльності інших людей, визнання верховенства закону стають тією віссю, навколо якої формуються і обертаються усі відносини в суспільстві” [1]. Тобто відбувається переосмислення, трансформація відносин особистості і суспільства. (Таблиця 1) [2]:

Таблиця 1

Стан і тенденції розвитку відносин між суспільством і особистістю

Сучасний стан організації суспільних справ Тенденції, закономірності, принципи майбутнього

Суспільство – над природою. Збалансований розвиток природних та соціальних сил. Я – вінець природи.

Суспільство – над особистістю. Я – громадянин Батьківщини, громадянин світу.

Посередність – над талановитістю. Талановитість – надбання всіх.

Держава – над суспільством. Суспільство над державою

Економіка – над соціальністю, духовністю. Соціальність, духовність – над економікою.

Політика – над управлінням, регулюванням суспільних сил. Управління, регулювання суспільних сил – над політикою.

Суспільні інститути – над особистістю. Особистість – над суспільними інститутами.

Міщанство – над громадянськістю. Громадянськість – над міщанством.

Власність – над економічним життям. Економіка – над власністю.

Техніка – над гуманізмом. Гуманізм – над технікою.

Гроші, власність – над сенсом життя. Сенс життя – над грішми, власністю.

Страждання та насильницька смерть – норма для більшості громадян. Насильницька смерть і страждання особистості – аномалія для більшості громадян.

Самотність, індивідуалізм особистості. Колективність, соборність.

Закони – над духовністю і мораллю. Духовність і мораль – над законами.

Ідеологія – над культурою, духовністю. Духовність, культура – над ідеологією.

Технології – над культурою. Культура – над технологіями.

Це епохальне, на нашу думку, переосмислення сучасності збіглося в часі з появою такої ознаки, як відсторонення життя людей від державного офіціозу. Поки що цю ознаку підсвідомо (а, можливо, й свідомо?!) недостатньо афішують деякі теоретики й чільні представники громадянського суспільства. Але, як на нашу думку, важко переоцінити значення цієї обставини для розуміння громадянського суспільства в цілому і його ролі в демократичному осучасненні держави, оскільки, зокрема, „відмежованість, відокремленість від державної машини як апарату громадянського адміністрування становить сутність, головну ознаку громадянського суспільства, робить його дійсною підоймою соціальної демократизації” [3].

Очевидно, що ці нові реалії не враховувати неможливо, а тому діалог між державою і громадянським суспільством повинен ґрунтуватися на п’яти головних соціальних процесах [4]: об’єднання, визнання, комунікація, взаєморозуміння, довіра.

Що це саме так, свідчить ось такий красномовний приклад. Американський вчений-правник з Чиказького університету С. Холмс порівняв російське суспільство середини 1990-х років з пісковим годинником. Горішня частина годинника – державний апарат і стара-нова бюрократія, яка вирішує переважно власні проблеми і не дуже переймається реальними потребами громадян. Нижня частина – тільки ємкість, що включає в себе окремі, не пов’язані між собою, піщинки. „Талія” годинника, тобто горловина, яка, з’єднуючи горішню і нижню частини, є тонким каналом, завдяки якому здійснюється незначне поєднання „верхів” і „низів”. Учений пише: „Російське суспільство можна порівняти з поламаним піковим годинником: верхи не експлуатують і не пригнічують низи, вони навіть не управляють ними – вони їх просто ігнорують” [5]. Можливо, що це порівняння надто різке, однак важко не погодитися з твердженням про слабкість комунікацій між суспільством і владою.

Зрозуміло, що будь-яке ефективне співробітництво, соціальне партнерство та конструктивний діалог передбачають встановлення між сторонами відносин довіри, наявність між ними своєрідної презумпції доброї волі та взаємного дотримання правил „чесної гри”. Коли ж цього немає, то навіть існуючі контакти можна вважати поодинокими, випадковими актами – і марно чекати їх перетворення на стабільний соціальний інститут.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Соціальне партнерство як виклик сьогодення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок