Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> реферат: Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни

Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни / сторінка 2

Назва:
Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,02 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Високу професіональність та майстерність показали підрозділи із складу ОСШР в ході виконання поставлених завдань на дослідницькому командно-штабному навчанні "ФОРПОСТ-2002". Присутні на навчаннях представники Європейського командування ЗС США та Військового Комітету НАТО відзначили цей факт у своїх коментарях українським мас-медіа та в ході зустрічей з керівним складом Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України.

До речі, Україна практично єдина держава на теренах колишнього СРСР, яка на регулярній основі практично щорічно проводить військові навчання стратегічного рівня. Крім того, значна кількість військовослужбовців бере участь в багатонаціональних та спільних навчаннях в дусі ПзМ як за межами України, так і на її території. Наприклад, сьогодні, фактично через декілька тижнів після завершення навчання "ФОРПОСТ-2002", тактичні підрозділи ОСШР беруть участь у навчанні "Спільне випробування-2002", яке проводиться на території Яворівського навчального центру ПзМ. Ви можете ознайомитися з ходом навчання з повідомлень українсько-американського прес-центру, який розгорнуто на полігоні для всебічного висвітлення ходу навчань у засобах масової інформації.

Таким чином, керівництво Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України докладають всіх можливих зусиль для підтримки необхідного рівня готовності підрозділів Збройних Сил України до виконання покладених на них завдань.

Разом з тим, і це ні для кого не секрет, із-за ресурсних та фінансових обмежень ми не в змозі забезпечити однаковий рівень підготовленості у всіх підрозділах Збройних Сил України. Тому, об'єктивно оцінюючи наші можливості, керівництвом Міністерства оборони України прийняте рішення щодо зосередження основних зусиль на організації та всебічному забезпеченню заходів бойової підготовки у Передових силах оборони. Саме вони є прообразом майбутньої моделі Збройних Сил України, тому цілком логічно, що саме ці сили отримують пріоритетне та повне фінансування. На сьогоднішній день ПСО в цілому та ОСІПР зокрема мають у свому складі близько 20% військовослужбовців, що проходять службу за контрактом. Міністром оборони України буквально на минулому тижні було прийняте рішення щодо комплектування ОСІПР виключно цією категорією військовослужбовців. Таким чином, ми сподіваємося, що найближчим часом ПСО та у їх складі ОСІПР створять кістяк майбутніх професійних Збройних Сил України.

На сучасному етапі свого державного становлення Україна однозначно і безповоротно обрала оптимальний зовнішньополітичний курс на повномасшта-бну інтеграцію до європейських та євроатлантичних структур співробітництва і безпеки. Європейський вибір України та обрана стратегія щодо поглиблення взаємовідносин з Організацією північноатлантичного договору чітко визначили напрями реформування військового потенціалу країни відповідно до стандартів альянсу.

Найбільш складним питанням поточного етапу оборонної реформи в Україні є забезпечення консолідації зусиль всіх державних органів влади у сфері національної воєнної безпеки та досягнення необхідної збалансованості між структурою Збройних Сил України і наявними ресурсами країни.

Реалізація цього завдання є надзвичайно важливим, складним та комплексним процесом, який ми плануємо здійснити протягом 2003 року, в ході запланованого Стратегічного оборонного огляду в Україні.

На сьогодні Збройні Сили України перебувають на третьому етапі виконання Державної програми реформування та розвитку Збройних Сил України, який буде завершено у 2005 році. Внаслідок проведених реорганізаційних заходів тільки за минулі п'ять років було скорочено понад 5000 військових організмів, виведено з бойового складу Збройних Сил України близько 220 танків, понад 300 зразків ББМ, до 260 бойових літаків, понад 140 вертольотів. Скорочена загальну чисельність Збройних Сил України на 141 тисячу чоловік. Наведені цифри приблизно відповідають чисельності збройних сил Іспанії. Вважаю, що вони є досить переконливими та вражаючими.

Не можна залишати поза увагою і той факт, що, враховуючи в першу чергу досвід країн НАТО у підходах до структурної побудови збройних сил та з урахуванням необхідної взаємосумісності при проведенні спільних операцій з кризового реагування, фахівцями Генерального штабу було ініційовано перехід Збройних Сил України до трьохвидової структури та створення у складі Збройних Сил України нових міжвидових функціональних структур і компонентів: Передових сил оборони (Стратегічних неядерних сил стримування, Об'єднаних сил швидкого реагування та сил спеціальних операцій), Основних сил оборони та Стратегічних резервів. Таке рішення сприяло підвищенню загального рівня підготовки Збройних Сил України та їх готовності до виконаний покладених на них завдань оборони.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок