Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> реферат на тему: Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни

Загрузка...

Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни / сторінка 3

Назва:
Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,02 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Практично сьогодні ми можемо говорити про завершення процесу загальної оптимізації організаційної структури Збройних Сил України, а саме: переходу від дивізійно-полкової до бригадно-батальйонної структури у Сухопутних військах, від корпусно-дивізійної до корпусно-авіабазної у Військово-Повітряних силах та від морських районів до військово-морських баз у Військово-Морських силах.

Найбільш складним питанням реформування Збройних Сил є підвищення їх технічної оснащеності. Протягом минулого року тривала напружена робота над проектом Державної програми розвитку озброєння і військової техніки. Найближчим часом очікується її затвердження Президентом України.

Головна мета Державної програми полягає у досягненні максимального збалансування потреб Збройних Сил, інших військових формувань України з фінансовими, промисловими та науково-технологічними можливостями держави.

Таким чином, хід реалізації Державної програми реформування та розви-тку Збройних Сил України надає нам впевненості, що сплановані заходи на пе-ріод до 2005 року будуть реалізовані за пріоритетними напрямами у повному обсязі у визначені терміни.

Необхідно зауважити, що зазначені зміни відбуваються у складних економічних умовах, коли ми, військові, чудово усвідомлюємо, що поряд із військовою реформою перед молодою українською державою стоїть ціла низка не менш важливих, а, можливо, навіть і більш актуальних та пріоритетних завдань перебудови в економічній, соціальній та політичній сферах життєдіяльності.

Саме врахування сучасних реалій розвитку економічної ситуації в Україні дозволило нам прагматичне та об'єктивно поставитися до планування подаль-шого розвитку Збройних Сил України, яке знайшло своє відображення у рамковому документі "Концепції моделі Збройних Сил України зразка 2010 року". На сьогодні перед Міністерством оборони України стоїть завдання щодо завершення планування в контексті цього документу.

Черговим кроком еволюції розвитку Збройних Сил України стане проведення Стратегічного оборонного огляду в Україні, який закладе основи розробки реалістичних та досяжних планів подальшої оборонної реформи на перспективу до 2020-2025 років.

Таким чином, ми сподіваємося, що поетапно буде досягнуто стратегічної мети оборонних перетворень в Україні - створення сучасних Збройних Сил, які за своєю структурою, можливостями, рівнем підготовленості та сумісності будуть повністю відповідати євроатлантичним стандартам.

До питання щодо впровадження ефективної системи цивільного контролю як передумови реалізації стратегії інтеграції України до НАТО

Мабуть, одним із найбільших завоювань демократії у нашій країні є підвищений інтерес українського суспільства до процесу реформування та розвитку Збройних Сил України. І це не дивно - фактично кожний десятий громадянин нашої країни в тій чи іншій мірі має відношення до Збройних Сил. Більше того, кожний другий вважає себе фахівцем з питань оборонних реформ і має власний план проведення військової реформи в Україні.

Звичайно це жарт, але зацікавленість простих громадян, представників засобів масової інформації, політичного істеблішменту та представників бізнесу реформами оборонної складової держави надзвичайно висока. Останнім часом, після історичного рішення Ради національної безпеки та оборони України 23 травня поточного року, військо України взагалі перебуває в центрі уваги громадянського суспільства не тільки в нашій країні, а і далеко за її межами.

Тому дозволю собі запитати у вас: чи не є це чудовим прикладом впровадження цивільного демократичного контролю над Збройними Силами України? Наша сьогоднішня зустріч та відверта розмова про успіхи, негаразди та перспективи військової реформи в Україні - ще одне підтвердження кардинальних змін у світогляді не тільки цивільних, а і військових в Україні. Як це не дивно, але, мабуть, саме військові, як фахівці своєї справи, в першу чергу готові до проведення найближчим часом найбільш радикальних та рішучих змін у Збройних Силах України.

І це не просто пусті слова. Давайте будемо оперувати фактами. П'ять років тому, практично одночасно з підписанням Хартії про особливе партнерство України з НАТО, ми розпочали процес будівництва та розвитку Збройних Сил України. Він був започаткований відповідною державною програмою, яку військове відомство практично самотужки розробило, визнаючи нагальну необхідність державно-програмного підходу до вирішення проблем національної воєн-ної безпеки. Причому Міністерство оборони України стало першим, серед силових структур держави, яке виступало за глибокі трансформаційні зміни на основі впровадження цілісної системи комплексного планування розвитку Збройних Сил з усіх аспектів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок