Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни

Загрузка...

Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни

Назва:
Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,02 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Перший виклик. Самі європейські інституції, куди ми прагнемо інтегруватись, логіка їх розвитку. ЄС знаходиться на тяжкій завершальній стадії першої хвилі розширення. Вона безпрецедентна за своїми формами та наслідками. НАТО, особливо після подій 11 вересня, шукає шляхи трансформації у загальноєвропейську систему безпеки.

Українське питання повною мірою не на часі. Ситуація також принципово ускладнюється кризою довіри в українсько-американських відносинах. Без відновлення цієї довіри проблематичною виглядає подальша інтенсифікація діалогу Україна-НАТО. Для з'ясування всіх обставин звинувачень щодо можливих поставок систем "Кольчуга" Іраку Україна готова на повну транспарентність з цього питання у відносинах із США та ООН.

Ми намагаємося діяти у повній відповідності до європейських стандартів та правил гри. Відповідно очікуємо, що поки експерти не завершать розслідування і не будуть з'ясовані всі факти, НАТО та ЄС будуть діяти стримано і не прийматимуть емоційних рішень стосовно України.

Другий виклик - Росія. Після подій 11 вересня кардинально зросла роль РФ у глобальній геополітиці. Хоча Російська Федерація в особі свого Президента і міністра закордонних справ на саміті Росія-НАТО в Римі заявила про суверенне право України формувати свої взаємовідносини з різними міжнародними організаціями, зокрема з НАТО, над міжнародним співтовариством, на мою думку, тяжіє певний стереотип, за яким Україна належить до сфери впливу Росії.

Додають до цього, на противагу заявам Президента Російської Федерації, заяви представників правлячої російської еліти щодо необхідності вступу України в ЄврАЗЕС чи заклики йти до Європи разом з РФ.

В цьому контексті ключовим завданням нашої євроінтеграційної політики на російському напрямку є послідовне переконання РФ, в т.ч. за участю євроатлантичної спільноти, що інтеграція України до ЄС та НАТО, включно зі вступом в ці інституції, відповідає стратегічним національним інтересам Росії. Третя причина криється, безумовно, в нас самих. Ми свідомі того, що Україна має значні резерви у питаннях розвитку демократії, економічних реформ, забезпечення свободи засобів масової інформації, боротьби з корупцією тощо. Це не може не стримувати наших європейських партнерів. Однак не можна не помічати і того, що ми послідовно намагаємося долати перешкоди.

Україна нормалізувала діалог з Радою Європи, прийнявши низку ключових законів, важливих для виконання наших зобов'язань перед цією організацією.

Наш успіх залежить не в останню чергу від створення у парламенті України проєвропейської та проєвроатлантичної більшості. Принципово важливо, щоб ця більшість була створена шляхом діалогу та консенсусу, які, як відомо, є духом європейської демократії. Тільки така більшість взмозі прийняти нові засади зовнішньої політики України, які б стали результатом співпраці всіх гілок влади над визначенням європейського та євроатлантичного курсу нашої держави як стратегічного, єдиного і незворотнього.

Одинадцять років нашого самостійного існування в незалежній державі були доволі суперечливі. Ми робили крок вперед і півкроку назад. Однак ми ніколи не сходили з обраного нами шляху, оскільки, як я вже наголошував, євроатлантичні амбіції України випливають з ідеї соборності та незалежності України, базуючись на волі українського народу.

Свій виступ я хотів би завершити однією вдалою аналогією між першим і одинадцятим роком незалежності, яку в одній зі своїх останніх промов навів Міністр закордонних справ України пан Анатолій Зленко: як і одинадцять років тому, сьогодні Україна знову потребує свого визнання. Цього разу в якості не тільки незалежної, але і європейської держави, що є невід'ємною складовою об'єднаної Європи без розподільчих ліній.

Реформування Збройних сил України

Олег Сивушенко, генерал-майор, перший заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України, магістр військового і державного управління

"До якої міри Україна модернізувала та перевела на професійні рейки свої збройні сили"

Стосовно запитання щодо професійності Збройних Сил України, то красномовною відповіддю на нього є відгуки керівництва миротворчих місій у Боснії, Косово, Лівані, Сієра-Леоне, Придністров'ї, Грузії.

Близько 20.000 військовослужбовців Збройних Сил України достойно і на високому професійному рівні виконали свої обов'язки у зонах конфліктів та не-стабільності. Тільки на сьогодні більш ніж 1600 представників Збройних Сил України продовжують нести службу в миротворчих місіях. Сподіваюсь, що це досить переконливі факти.

Переконатися у рівні підготовки наших частин та підрозділів присутні тут офіцери мали змогу під час проведення спільного оборонного аналізу Об'єдна-них сил швидкого реагування Збройних Сил України, практичний етап якого відбувся навесні цього року.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Виклики європейським та євроатлантичним прагненням україни

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок