Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Вибори Президента України 2004

Вибори Президента України 2004

Назва:
Вибори Президента України 2004
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
120,70 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Зміст

1 Передвиборча кампанія

1.1 Технічні кандидати

1.2 Передвиборча кампанія очима Європи

1.3 Результати моніторингу виборчої компанії

1.4 Передвиборчі "технології"

2 Перший тур 31 жовтня 2004

3 Другий тур 21 листопада 2004

4 Переголосування другого туру 26 грудня 2004

5 Інавгурація

6 Дивись також

Передвиборча кампанія

Для участі в президентській кампанії зареєстровано 26 кандидатів. (див. Список кандидатів на пост президента України 2004).

Технічні кандидати

По причині такої кількості претендентів на посаду президента України, більшість з яких не мали широко відомого ім'я в політиці, а відповідно, і дуже незначні шанси на перемогу, в українській політиці з'явилось поняття "технічний кандидат". Роль "технічних кандидатів" широко обговорювалась в мас-медіа. Основною метою "технічного кандидату" було використання ефіру та квот в виборчих комісіях на користь яншого кандидату.

Передвиборча кампанія очима Європи

22 червня 2004 року Моніторинговий Комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи закликав органи української влади провести виборчий процес з абсолютною неупередженістю та дотриманням стандартів Ради Європи, дозволити всім кандидатам змагатись на чесній і рівноправній основі.

15 вересня 2004 схвалено заяву Моніторингового Комітету ПАРЄ стосовно президентських виборів в Україні. Комітет висловлює жаль з приводу того, що його пепередні заклики, схоже, були проігноровані. Співдоповідачки Комітету по Україні, пані Северинсен та пані Вольвенд, повернувшись з чергової поїздки зі збору фактів у Донецьку та Дніпропетровську, виклали свої висновки стосовно поточної передвиборчої ситуації, які, на їх думку, залишають підстави для серйозної стурбованості. Комітет наголосив, що результати президентських виборів та висновки міжнародної спільноти стосовно того, як вони були проведені, стануть важливою перевіркою рішучості України по–справжньому дотримуватись європейських стандартів та цінностей.

Результати моніторингу виборчої компанії

Комітет виборців України, який проводив моніторинг виборчої компаніі з березня 2004 року, перед першим туром виборів опублікував звіт про ситуацію щодо передвиборчої кампанії. (З повним текстом звіту можна ознайомитись на офіційному сайті КВУ [http:/www.cvu.org.ua]). За підсумками моніторингу КВУ констатував незаконне втручання органів влади у виборчий процес, використання адмінресурсу на підтримку кандидата від влади та для протидії іншим кандидатам, тиск на ЗМІ та громадські організації, недостовірність списків виборців. КВУ висловив ряд рекомендацій органам влади та засобам масової інформації щодо усунення зазанчених у звіті порушень.

[ред.]

Передвиборчі "технології"

Під час передвиборчої кампанії один з основних претендентів на посаду президента, опозиційний кандидат Віктор Ющенко неодноразово заявляв про факти стеження за ним та замаху на його життя. 10 вересня 2004 року, після кількаденного перебування під спостереженням українських лікарів, Віктор Ющенко в важкому стані був госпіталізований Віденською клінікою "Рудольфінерхауз". Після його повернення в Україну, виходячи зі стану його здоров'я та ушкоджень організму, було висунуто версію про отруєння. 21 вересня Генеральна прокуратура України, по заяві керівника виборчого штабу Віктора Ющенко Олександра Зінченко, порушила кримінальну справу за статтею 112 Кримінального кодексу (замах на життя державного або громадського діяча) для "повного й об'єктивного розслідування" обставин отруєння кандидата в президенти. Потім кримінальна справа була передана для розслідування в СБУ, після чого знов була повернута в Генпрокуратуру. 25 жовтня 2004 року , перед першим туром голосування, прокуратура обнародувала висновки комісії українських експертів, які констатували, що погіршення стану здоров'я Ющенка було обумовлене "активізацією латентної вірусної герпетичної інфекції", і кримінальна справа була припинена.

Перший тур 31 жовтня 2004

український народ переконливо довів, що попри брутальний тиск, залякування і численні спроби фальсифікації він може перемогти владу.

10 листопада 2004 - Центрвиборчком оголосив остаточні результати виборів:

• Віктор Ющенко набрав 11 125 395 голосів, (39,87%).

• Віктор Янукович набрав 10 969 579 голосів, (39,32%).

• Олександр Мороз набрав 5,81%

• Петро Симоненко - 4,97%.

Цей день був останнім терміном, передбаченим законодавством для оголошення остаточних результатів виборів.

Чергові вибори Президента України 2004-10-31 [1]

Другий тур 21 листопада 2004

• Національний екзит-пол (Проводився консорціумом: КМІС, Центр ім. Разумкова, Фонд "Демократичні ініціативи" методом анонімного анкетування ): Віктор Ющенко набрав 54% голосів, Віктор Янукович набрав 43% голосів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Вибори Президента України 2004

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок