Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Словник політологічних термінів

Словник політологічних термінів

Назва:
Словник політологічних термінів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,51 KB
Завантажень:
857
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
1. Політика – це сфера діяльності людей, пов’язана із взаємовідносинами між класами, соціальними групами і націями, ядром якого є утримання і використання державної влади і повноважень.

2. Політична влада – всяка організаційна воля однієї групи людей відносно іншої, яка здійснює підкорення в ім’я загальних цілей.

3. Політична сфера – галузь суспільного життя, яка охоплює політичні відносини даного суспільства, діяльність її суб’єктів. ЇЇ утворюють взаємовідносини великих соціальних груп верств. Націй і держав, громадсько – політичних організацій, рухів і сил з приводу вирішення різних політичних проблем як у середині країни, так і за її межами.

4. Політологія – це наука про політику, про закономірності і випадковості розвитку політичного процесу, про функціонування політичної системи і влади, про сутність форми, методи діяльності суб’єктів політики та проблеми міжнародних відносин.

5. Об’єкт політології – політична сфера суспільного життя, основний зміст якої складають політико – владні відносини як відносини з приводу влади в суспільстві.

6. Предмет політології – це розмежування політології та інших наук, які вивчають політичну сферу суспільного життя, передбачає виокремлення предмета політології.

7. Політичні відносини – відносини між суб’єктами політики у процесі здобуття та утримання політичної влади, реалізації інтересів у сфері політики.

8. Політична діяльність – це невід’ємна складова загальної людської діяльності, яка полягає в сукупності дій окремих індивідів і соціумів, спрямованих на реалізацію їхніх політичних інтересів, насамперед завоювання, утримання та використання влади.

9. Суб’єкт політики – це способи і соціуми, а також створені ними умови і організації, які беруть активну свідому участь у політичному процесі.

10. Об’єкт політики – це всі явища політичного та суспільного життя, на які спрямована діяльність суб’єктів політики. Ними можуть бути елементи політичної, правової і культурно – духовної підсистеми суспільства, а також соціуми і окремі особи.

11. Предмет політики – предметом політичної науки є влада і держава.

12. Політична думка – активна, цілеспрямована, узагальнююча ідеальна діяльність у формі різноманітних понять, категорій, теорій, доктрин з метою пізнання політичних зв’язків і відносин, форм і функцій власне політики і влади, політичних процесів та інститутів, політичної ідеології і культури, політичної стратегії і тактики, інших політичних явищ і цінностей, творення нових політичних ідей, прогнозування і моделювання політичного майбутнього.

13. Еволюціонізм – процес поступових змін політичної сфери суспільства, змістом яких є її ускладнення, диференціації підвищення рівня організації.

14. Реформізм – напрям у буржуазному рівні буржуазної ідеології, що обґрунтовує можливість за допомогою реформ добиватися послаблення і усунення при капіталізмі антагоністичних суперечностей, перетворення капіталізму на суспільство, соціальної справедливості «рівних можливостей», «загального добробуту».

15. Конституціоналізм – (доктринальне поняття) – теорія і практика обмеження і всевладдя держави з допомогою права, основні норми якого відображено в конституції.

16. Лібералізм – політична та ідеологічна течія, що об’єднує прихильників парламентського ладу, вільного підприємництва і демократичних свобод.

17. Консерватизм – політична ідеологія і практика суспільно – політичного життя, що орієнтується на збереження і отримання існуючих форм соціальної структури, традиційних цінностей і морально – правових засад.

18. Соціалізм - учення про суспільний устрій, для якого характерний підхід до розв'язання всіх соціальних проблем з погляду суспільства як єдиного цілого. Основні тлумачення: 1) марксистське - перша фаза комуністичної формації; суспільство, засноване на загальній власності та засоби виробництва; 2) соціал-демократичне - процес реалізації ідеалів свободи, справедливості, солідарності та інших цінностей; розуміється як вічне завдання.

19. Націоналізм - 1) світогляд і система політичних поглядів, яка проголошує пріоритет національних цінностей щодо усіх інших; 2) один з основних принципів державного устрою, коли нація розуміється як одержавлений етнос.

20. Макіавеллізм – спосіб політичної діяльності, який не обтяжений моральними та етичними нормами, припускає використання брехні, віроломства, жорстокості, будь – яких інших засобів заради досягнення поставленої мети тощо.

21. Теологія – система уявлень про Бога (реліг. онтологія), «символ віри» (ідеологія, висловлена в догматах), моральні основи життя (конфесійна етика) практичні аспекти діяльності віруючих і духівництва (культ).

22. Державний суверенітет – незалежність і самостійність держави, що полягає у її праві на власний розсуд вирішувати свої внутрішні і зовнішні справи, без втручання будь – якої іншої держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Словник політологічних термінів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок