Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Уряди Української Держави - історія

Уряди Української Держави - історія

Назва:
Уряди Української Держави - історія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
49,02 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Українська Держава 1918 р. тісно пов’язана з особистістю гетьмана Павла Скоропадського. Тому доцільно розпочати висвітлення цієї форми державності з характеристики самого гетьмана.

П. Скоропадський народився 1873 р. в шляхетній родині Скоропадських. Дитячі роки провів на Чернігівщині, у Тростянецькому маєтку батьків. За сімейною традицією здобув військову освіту, закінчивши Пажеський корпус у Петербурзі в 1893 р. 1898 р. одружився з О. Дурново, у шлюбі з якою мав п’ятеро дітей. Брав участь у російсько-японській війні як польовий командир, а потім ад’ютант головнокомандуючого російськими військами на Далекому Сході. Після війни увійшов до найближчого оточення Миколи II, став його флігель-ад’ютантом у званні полковника. В 1910 р. П. Скоропадський командував драгунським Фінляндським полком, у 1911 р. - лейб-гвардії кінним полком. Наступного року дістав звання генерал-майора і був зарахований до імператорського полку.

На початку Першої світової війни перебував на фронті, де командував кінним полком, а потім гвардійською кавалерійською дивізією та 34-м армійським корпусом. Умілі дії генерала були відзначені орденом святого Георгія 4-го ступеня.

Лютневі події 1917 р. сприйняв негативно. Початок українізації армії, ініційований I Всеукраїнським військовим з’їздом, поставив генерала перед вибором. Він залишився вірним присязі і лише після наказу Л. Корнілова перетворив 34-й корпус на 1-й Український (налічував близько 60 тис. бійців). З’їзд Вільного козацтва (16-17 жовтня 1917 р., м. Чигирин, нині Черкаської області) обрав П. Скоропадського отаманом.

1-й Український корпус під командуванням генерала П. Скоропадського став на захист Центральної Ради, якій загрожували в листопаді 1917 р. збільшовизовані війська. Зростаючий авторитет представника військово-землевласницької еліти непокоїв українських політичних лідерів, і вони чинили йому всілякі перешкоди. Це змусило генерала піти у відставку й зайнятися політичною діяльністю.

Досить еклектичне політичне кредо П. Скоропадського формувалося під впливом двох факторів: з одного боку, він поділяв погляди істеблішменту самодержавної Росії, з іншого - усвідомлював правомірність українських домагань і необхідність соціальних реформ. У березні 1918 р. за участю П. Скоропадського виникла політична організація «Українська громада» (згодом - «Українська народна громада»). Її платформа вияви-

лася близькою до позиції Української демократично-хліборобської партії та «Союзу земельних власників». Полі- тичний консерватизм у програмних засадах «Української громади» поєднувався з прагненням до певних перетворень у соціально-економічнiй сфері. Якщо рівень організації «Союзу земельних власників» П. Скоропадський визнавав досить високим, то прагнення його членів відстоювати лише власні інтереси викликало в нього занепокоєння і незгоду. В той же час «хлібороби» імпонували П. Скоропадському тим, що відстоювали дрібне землеволодіння в Україні. Саме такий шлях у поєднанні з акціонуванням переробної промисловості, на його думку, мав стати магістральним у розвитку української економіки.

У спогадах гетьман окреслив свої погляди на проблему взаємин України й Росії та національне питання. Навколо цих його поглядів виникло найбільше інсинуацій, домислів і звинувачень.

1 листопада 1918 р. в Києві відбувся Всеукраїнський з’їзд хліборобів. Організатори, порушивши обіцянку, дану гетьманській владі, допустили виступ монархіста-чорносотенця В. Пуришкевича, який відстоював «неподільність Росії». П. Скоропадський пізніше писав, що ця «выходка» дуже пошкодила його справі.

Стосовно національного питання П. Скоропадський вважав, що «потрібно врятувати цей багатющий край, висунувши сильно український націоналізм, але не на шкоду російським культурним починанням і не виховуючи ненависті до Росії, а даючи вільно розвиватися здоровим починам українства». Майбутній гетьман обурювався тими великоросами, які, «не рахуючись з життям, все твердять своє старе і дивляться на Україну як на таке, що нічим не відрізняється від Тульської губернії». Він вважав, що «у питанні національному ми повинні йти сміливо і рішуче вперед, що коли ми не станемо на цей шлях, то ми нічого не отримаємо». П. Скоропадський творив «дрібно-демократичну партію», «…яка повинна була вести до компромісів між власністю та неімущими та між великоросами й українцями».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Уряди Української Держави - історія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок