Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Соціальна ініціативність як умова функціонування громадянського суспільства в Україні

Соціальна ініціативність як умова функціонування громадянського суспільства в Україні

Назва:
Соціальна ініціативність як умова функціонування громадянського суспільства в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,98 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сьогодні Україна є визнаним лідером динаміки позитивних соціально-економічних і духовно-культурних процесів. Зроблені вагомі кроки щодо досягнення демократичних та гуманітарних стандартів, які відповідають основним загально цивілізаційним тенденціям сучасного світу.

Демократичні перетворення, що відбуваються в Україні, є початком великих і всебічних інноваційних трансформувань в усіх сферах українського суспільства. Ці зміни наочно демонструють, що народ є дієвим сувереном влади і може ефективно впливати на інститути державної влади, контролювати і оптимально трансформувати їх відповідно до європейських і світових пріоритетів.

Поряд з економічними перетвореннями утверджуються і формуються інститути громадського суспільства та відбуваються процеси політичної структуризації. Стає актуальним втілення нової моделі взаємодії між державою, соціальними групами і особистістю. Тому треба зазначити, що саме соціально-політична ініціативність громадян повинна стати каталізатором процесу демократизації стосунків між суспільством та політичною владою в Україні. Дослідити формування та розвиток громадських ініціатив, механізмів соціального партнерства, які передбачають розвиток свободи та ініціативності людини, є головною метою автора.

Важливими є проблеми ефективності соціально-політичного партнерства між державою і громадянським суспільством, інститутами влади і громадянами. Для вирішення цієї проблеми важливим є з’ясування того, що функціонування громадянського суспільства неможливе без механізму побудови конструктивних відносин довіри які повинні ґрунтуватися на політичних та правових гарантіях, які би забезпечували свободу самовираження громадянами пропозицій щодо соціально-політичного устрою своєї держави.

В більшості пострадянських країн активно триває процес політичної самоорганізації суспільства. В останні роки дуже гостро розгорнулись політологічна та правова дискусії щодо проблем громадянського суспільства та соціально-політичної ініціативності громадян в Україні.

Виділяються кілька напрямів, за якими здійснюється вивчення цього питання. Тим не менш і нині дискусійною залишається проблема функціонування громадянського суспільства в умовах демократизації усіх сфер суспільства.

Сьогодні громадянське суспільство є головним предметом зусиль усього українського соціуму. У ході цих зусиль були порушені старі соціальні інститути, що не витримали перевірки часом, і створені нові. Без урахування природи соціальної структури нашого суспільства, існуючих культурних образів, без належного розуміння роботи нового суспільства, громадянські інституції будуть мати вигляд „громадських тимчасових утворень”, полуфункціональних інституцій.

Переосмислення відносин особистості і суспільства збіглося в часі з появою такої ознаки, як відсторонення життя людей від державного офіціозу. Важко переоцінити значення цієї обставини для розуміння громадянського суспільства в цілому і його ролі в демократичному осучаснені держави, оскільки відмежованість, відокремленість від державної машини як апарату громадянського адміністрування становить сутність, головну ознаку громадянського суспільства, робить його дійсною основою соціальної демократизації.

Незважаючи на те, що громадянське суспільство є „строкатим” за складом учасників, їх цілями, методами діяльності, воно є цілком передбачуваним тому, що спирається на стабільну соціальну структуру та чітку і зрозумілу політичну структуру. Реалізація індивідуальних потреб і інтересів в суспільстві здійснюється через діяльність особи, яка в даному випадку визначається прагненням людини до розширення свого реального доступу до матеріальних та духовних благ суспільства. І дуже добре коли громадяни розуміють, що активне відстоювання своїх інтересів і потреб прискорює їх реалізацію. Нажаль, це не завжди так.

Враховуючи усі реалії, стає зрозуміло, що діалог між державою і громадянським суспільством повинен ґрунтуватися на таких соціальних процесах, як об’єднання, визнання, комунікація, взаєморозуміння та довіра.

Значну роль в розвитку добродійних тенденцій можуть і повинні відіграти громадські ініціативи. Адже ніколи і ніяка влада не зможе заповнити всі ніші в суспільстві, вирішити абсолютно всі проблеми громадян. Дуже багато залежить від ініціативності самих громадян.

В деяких словниках під ініціативністю розуміють здатність особи до самостійних суспільних починів, активності, заповзятливості. Як особова якість, ініціативність у великій мірі виховується у віці, коли складаються здібності до вільного мислення і самостійних дій, а творча діяльність, у тому числі соціальна, стає реальною потребою особистості. Ініціативність як характеристика масових норовів людей набуває поширення в умовах, коли суспільство за допомогою політичних і правових гарантій забезпечує свободу особистого самовираження громадян і можливість здійснення ними власних пропозицій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Соціальна ініціативність як умова функціонування громадянського суспільства в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок