Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Тероризм у світовому масштабі і проблеми дотримання прав людини

Тероризм у світовому масштабі і проблеми дотримання прав людини

Назва:
Тероризм у світовому масштабі і проблеми дотримання прав людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,91 KB
Завантажень:
663
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН

Вступ

1. Об’єднання міжнародних зусиль у боротьбі проти тероризму

2. Проблеми захисту прав людини у боротьбі з тероризмом

3. Участь України у боротьбі з міжнародним тероризмом

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Дванадцятого вересня 2001 року керівники країн-членів Ради євроатлантичного партнерства рішуче засудили терористичні дії проти США, які були скоєні 11 вересня 2001 року, та зобов’язалися докласти максимум зусиль для боротьби з проблемою тероризму.

Виходячи із зазначеного, країни-члени Ради євроатлантичного партнерства (країни-члени РЄАП) затверджують цей План дій щодо боротьби з тероризмом з метою виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань у цій галузі. Вони усвідомлюють, що боротьба з тероризмом потребує значних об'єднаних зусиль з боку міжнародного співтовариства, і є сповненими рішучості зробити ефективний внесок до цих зусиль, базуючись на успішному досвіді співробітництва в рамках РЄАП.

Країни-члени РЄАП у межах своїх повноважень та відповідно до загальновизнаних норм і принципів міжнародного права, положень Статуту ООН та резолюції Ради Безпеки ООН № 1373 докладатимуть усіх можливих зусиль, спрямованих на запобігання та боротьбу з тероризмом у всіх його формах та проявах. У даному контексті країни-члени РЄАП мають “знайти шляхи активізації та прискорення обміну оперативною інформацією, у першу чергу тієї, що стосується дій та переміщень окремих терористів та їх угруповань” і “наголошують на необхідності покращення координації спільних зусиль на національному, субрегіональному, регіональному та міжнародному рівнях з метою підтримки дій світового співтовариства, спрямованих на вирішення цієї серйозної проблеми та загрози міжнародній безпеці”.

Під час боротьби з тероризмом країни-члени РЄАП зобов’язуються захищати та розвивати основні права та свободи людини, а також дотримуватись принципу верховенства права.

Країни-члени РЄАП підтверджують свою готовність до підписання, ратифікації та імплементації конвенцій ООН відносно боротьби з тероризмом.

Співробітництво щодо боротьби з тероризмом в рамках РЄАП має здійснюватися у відповідності до національної політики безпеки та оборони кожної з країн-членів РЄАП, а також загальних принципів РЄАП та ПЗМ. Країни-члени РЄАП своїми зусиллями прагнуть доповнити діяльність відповідних міжнародних організацій у цій сфері.

1. Об’єднання міжнародних зусиль у боротьбі проти тероризму

В умовах глобалізації міжнародних відносин боротьба з тероризмом тільки в національних рамках виявляється малоефективною. Потрібні об’єднані зусилля держав на парламентському, урядовому та суспільному рівнях. Експерти визнали як одну з провідних політику НАТО в боротьбі із сучасним тероризмом, основні напрями якої були започатковані на Паризькому саміті в листопаді 2002 року, а також висловили своє переконання, що Стамбульський саміт, який проходитиме під гаслом „Проектуючи стабільність”, виробить перспективні та відповідальні напрями діяльності НАТО у боротьбі з цією глобальною небезпекою.

Сьогодні з міжнародним тероризмом необхідно боротися не аматорськими, а комплексними методами – на системному, міжнародному рівні. Нині стало цілком зрозуміло, що не тільки одна країна не може самотужки протистояти такому явищу, як тероризм, а й групи країн. Постала необхідність координації зусиль на рівні міжнародних організацій. НАТО у цьому розумінні є найефективнішим механізмом боротьби з міжнародним тероризмом.

Настав час утворити певну структуру швидкого реагування, яка б налічувала кілька десятків тисяч солдат і була добре підготовлена, сучасно озброєна та працювала на випередження, не допускаючи будь-яких проявів тероризму. Ця структура покликана убезпечувати населення від терористичних акцій та заходів, які призводять сьогодні до загибелі десятків тисяч людей.

Міжнародний тероризм – це форма силового зіткнення цивілізацій в умовах глобалізованого світу. Передусім ідеться про протистояння іудейської та мусульманської цивілізацій як найбільш радикальних і агресивних. У цю боротьбу втягується і християнська цивілізація, особливо її католицька та протестантська гілки. Втім, православні народи також не залишилися осторонь, найпаче враховуючи розширення зони військових конфліктів на іракську територію. У війні в Іраку беруть участь військові контингенти з православних країн, зокрема Болгарії та України. Не можна забувати і про інтереси таких цивілізацій, як буддійська чи архаїчно-природних культів, характерна для країн Африки і деяких ареалів Азії та Латинської Америки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Тероризм у світовому масштабі і проблеми дотримання прав людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок