Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ЗОВНІШНІ ДЖЕРЕЛА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛЕГІТИМНОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ


ЗОВНІШНІ ДЖЕРЕЛА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛЕГІТИМНОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ

Назва:
ЗОВНІШНІ ДЖЕРЕЛА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛЕГІТИМНОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,02 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 321.1
Цокур Є. Г.
ЗОВНІШНІ ДЖЕРЕЛА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛЕГІТИМНОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ
Головну увагу в дослідженні присвячено аналізу українського досвіду забезпечення владної легітимності в контексті загальноєвропейських та світових тенденцій в практичній та теоретичній площинах, а також представленню авторського бачення шляхів та методів забезпечення легітимності українських владних інституцій на основі наявного міжнародного досвіду та світових тенденцій щодо взаємопов'язаності легітимаційних дій та процедур з проблематикою становлення дієвих та впливових інституцій громадянського суспільства.
Ключові слова: легітимність, влада, легітимація, громадянське суспільство, політичний режим, демократія, суспільство, владно-державні інституції.
Главное внимание в исследовании уделено анализу украинского опыта обеспечения властной легитимности в контексте общеевропейских и мировых тенденций в практической и теоретическое плоскостях, а также представлению авторского видения путей и методов обеспечения легитимности властных институций Украины на основе имеющегося международного опыта и мировых тенденций относительно взаимозависимости легитимационных действий и процедур с проблематикой становления действенных и влиятельных институций гражданского общества.
Ключевые слова: легитимность, власть, легитимация, гражданское общество, политический режим, демократия, общество, властно-государственные институции.
Above all attention in research is devoted to the analysis of Ukrainian experience of providing of power legitimacy in the context of the European and world tendencies in practical and theoretical planes, and also presentation of the author seeing of ways and methods of providing of legitimacy of Ukrainian power institutions on the basis of present international experience and world tendencies in relation to intercommunication of legitimating actions and procedures with problems of becoming of effective and influential institutions of civil society.
Key words: legitimacy, power, legitimation, civil society, political regime, democracy, society, national-state institutions.
Проблематика легітимності політичної влади, способів та методів її легітимації як ніяка інша відображає в собі всю складність і суперечливість сучасного політичного процесу. Від початку вона побудована на поєднанні елементів примусу і довіри з метою створення та підтримання ефективної моделі владарювання, управління державою і суспільством. Легітимаційна діяльність, як сукупність відповідних технологій, методів і дій, являє собою незриму межу між дозволеним та бажаним в політиці, забезпеченні життєдіяльності суспільства. Різні трактування термінів «легітимність» та «легітимація» якраз і відображають суб'єктивний погляд на можливість, доцільність, правомірність певних дій щодо керівництва суспільством та державою.
Суспільно-політичні зміни в Європі та Україні початку 90-х років ХХ ст. засвідчили актуальність та необхідність реалізації різноманітних інтеграційних моделей. Становлення євроатлантичних інституцій спонукало до пошуку ефективної моделі взаємодії з ними та набуття певного досвіду, в тому числі і в частині становлення дієвого та впливового громадянського суспільства в Україні. Будучи тривалий час відстороненою від світових суспільно- політичних процесів, українська політична система наслідувала моделі взаємодії держави та суспільства, що склалися ще в радянський період, і в яких ідея громадянського суспільства не знаходила дієвого відображення. Використання європейського досвіду становлення та розвитку громадянського суспільства в контексті легітимаційних процесів безперечно пожвавить та оптимізує як процес українського державотворення, так і євроінтеграційні процеси загалом.
За останні роки зазначена проблема знайшла своє відображення в багатьох наукових дослідженнях, які стосуються, в тому числі, і проблем євро- інеграційних процесів та місця в них України. Позитивним є те, що більшість дослідників об'єктивно та неупереджено підходять до аналізу проблематики легітимності політичної влади та ролі громадянського суспільства в українському державотворенні та легітимаційних процесах, відверто вказують на численні проблеми та негаразди в цій галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ЗОВНІШНІ ДЖЕРЕЛА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛЕГІТИМНОСТІ ПОЛІТИЧНОЇ ВЛАДИ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок