Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> реферат на тему: Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.

Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії. / сторінка 3

Назва:
Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

На останніх виборах КПУ отримала найбільшу кількість (серед політичних партій) депутатських місць у Верховній Раді. Але очікування реальних дій по “радянизації” суспільства з боку фракції комуністів не виправдилося. Так Н.Бузова пише: “Зигзаги сучасного депутатського реформізму наносять удар по довір’ю народа, котрий покладав надію, що всі соціалісти, комуністи та аграрії в парламенті будуть захищати їх інтереси. Виявилося, що це роблять не всі. Слухаємо декого, й складається таке враження, що вони репрезентують команду Президента, а не ліві сили в парламенті. Через їх лавіювання КПУ, СПУ втрачають авторитет в очах народу” 6). Бездіяльність фракції підкреслили багато партконференцій, що відбулися в регіонах України. Так, В.Іноземцев, один з діячів КПУ, стверджує: “На жаль, до останнього часу робота фракції КПУ в парламенті не давала передумов для оптимізму” 7).
Незадоволення діяльністю лівих фракцій пояснюється й тим, що надії більшості виборців на покращення свого економічного стану не виправдались. Комуністи не виправдали свого обрання. До того ж, керівництво КПУ закликало своїх прихильників голосувати за Л.Кучму на президентських виборах. Можна навіть стверджувати, що саме “лівим” Л.Кучма має завдячувати своїм обранням. Однак Леонід Данилович “зрадив” лівих і розпочав економічні реформи. КПУ оголосила про свою опозицію до Уряду та Президента. “Об’єднаний пленум ЦК та ЦВК Компартії України, - зазначалося в документі, - вирішує: керуючись програмною заявою передвиборчої платформи партії, виходячи з класових інтересів трудящих в економічній, соціальній, політичній та духовних сферах оголосити про перехід КПУ в опозицію до президентського антинародного Курсу” 8).
Багато проблем у КПУ і з членством. Під час перереєстрації членів КПУ, своє членство в ній підтвердили люди пенсійного віку та ностальгуюче за минулим населення Східної та Південної України. “Дуже маленький відсоток робітників, - пише В.Іноземцев, - в партійних організаціях. Практично, скоро може виявитися, що партія робітничого класу буде без робітників” 9). Постійні спроби нав’язати профспілкам своє патронування не приносять успіху КПУ. Є випадки взаємодії апарату Федерації Профспілок України (спадкоємцю ВЦСПС) з КПУ, СелПУ та СПУ, однак ця взаємодія існує лише на рівні лобіювань та допомоги один одному в таборі “червоного директорату”. Спроба створити Всеукраїнський Союз Робітників (ВСР) виявилася більш вдалою, ніж створення профспілок, контрольованих КПУ. Однак, після Всеукраїнського з’їзду робіників, що відбувся 17-18 грудня 1994 р. в Києві, де було створено ВСР, діяльність цього союзу зведена до мобілізації робітників на підтримку комуністів у Верховній Раді. Тому на сьогоднішній день ВСР нараховує всього біля 300 активістів по всій Україні.
Симпатії “червоного директорату” КПУ отримала за допомогою обіцянок союзу з Росією. Як правило, представники т.зв. “червоного директорату” є ностальгуючими елементами, підприємства яких частково акціоновані, однак основні поставщики сировини знаходяться в Росії.
Провадячи лінію орієнтації на відродження Радянського Союзу, керівництво КПУ іноді все ж стає на позиції доволі яскраво вираженого націонал-комунізму (головно через позицію Б.Олійника). Однак подібна лінія керівництва зустріла шквал критики з місць. “Боятися стати на цей шлях не на словах, а на ділі, - пише перший секретар Полтавського міському КПУ В.Сільчук, - виступивши на захист людей праці, боятися революції в період контрреволюції й в той же час називати себе комуністами - ганьба !!! ”. Той же В.Сільчук пише: “В проекті Програми КПУ записано: “Компартія залишається вірна своїй принциповій лінії на побудову істінно демократичної правової держави...” Мабуть, слід було записати : “Компартія залишається вірною своїй принциповій лінії на побудову соціалістичної держави, вищою ціллю якої є задоволення розумних матеріальних та духовних потреб її громадян, в котрій гарантуються права та свободи, дотримуються закони та принципи справедливості”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок