Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Скачати реферат: Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.

Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії. / сторінка 4

Назва:
Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Про яке “укріплення державності” сьогодні може йти мова, коли держава повністю протистоїть народу” 10).
Показовими є також події на ХХХ з’їзді СКП-КПРС, що відбувся 1-2 липня 1995 року в Москві. На з’їзд прибули 404 делегати з правом вирішального голосу і 58 делегатів з правом дорадчого голосу від 1300 тис. комуністів об’єднаних в 22 компартії та рухи, що діють на території СРСР. Серед гостей були присутні секретар ЦК Компартії Куби С.Херальдо, член ЦК Трудової партії КНДР Кім Хі Су та інші.
Найцікавішим було голосування пропозиції КПРФ (Комуністична партія Російської Федерації) про зміну назви СКП-КПРС, відмова від абревіатури КПРС. До з’їзду перший секретар Кемеровського обкому КПРФ Т.Аваліані заявив в інтерв’ю “Голосу Коммуниста” (Москва), що на з’їзді буде зроблено спробу трансформувати єдину монопартію СКП-КПРС просто в Союз Компартій, причому без вказування території, тобто створення в перспективі Інернаціоналу, куди зможуть увійти Перу і Уругвай, і взагалі будь-яка компартія. Думаю, що деякі компартії, в основному це КПРФ та частина КПУ, виступлять за це” 11).
Однак під час голосування вимоги КПРФ про виключення абревіатури КПСС з назви Союзу Компартій не було підтримано. Таким чином, 270 делегатів, в тому числі від КПУ, проголосували за збереження назви СКП-КПРС, 125 - проти. Від України виступила лідер Союзу Комуністів України, перший секретар КПУ (КПРС) Т.Яброва. Вона проінформувала з’їзд про відновлення структур КПРС в Україні, а також відзначила, що всі присутні на з’їзді є членами КПРС. Й хоча сьогодні дехто проштовхував думку, що ні КПРС, ні СРСР не може бути, це неправда. Вони є. Умови відновлення Союзу реальні. Союз Комуністів України виступає за єдність наших рядів на ленінських позиціях, а не будь-якою ціною” 12). Таким чином, КПУ була вимушена відмовитися від альянсу з КПРФ, бо втратила б ініціативу, яку відразу б перехопила КПУ(КПРС)-СКУ. Імідж захисника ідеї відродження СРСР ще потрібен керівництву КПУ.
Основою КПУ є первинна партійна організація, яка утворюється рішенням установчих партійних зборів і реєструється вищим партійним органом. Первинні партійні організації об’єднуються згідно з існуючим адміністративно-територіальним поділом у районні, міські, а останні - в обласні, Київську міську організацію, Компартію Криму.
Керівним органом цих організацій є партійні конференції, а в період між ними - районні, міські, обласні, Кримський республіканський комітети.
Найвищим керівним органом КПУ є з’їзд. Він обирає Центральний Комітет і Центральну контрольну комісію.
Для вирішення політичних організаційних питань, добору кадрів в організацію, виконання партійних рішень ЦК обирає зі свого складу Президію, Першого Секретаря, Секретарів ЦК, а також утверджує Секретаріат
КПУ видає часопис “Комуніст”, що є органом ЦК. Також виходять регіональні часописи: “Радянська Волинь”, “Комуніст Кривбасу” та інші. Досить сильна видавнича база допомагає комуністам видавати різноманітні видання локального характеру, наприклад, “Прапор жовтня” - орган Великолепетинського райкому КПУ.
II. Соціалістична партія України. (СПУ)
СПУ виникла після проголошення незалежності України в зв’язку з забороною діяльності КПУ (КПРС).
Лідером СПУ став вже відомий тоді політик, депутат Верховної Ради, секретар Комісії ВР з питань агропромислового комплексу О.Мороз. Саме йому належить фраза, сказана 24 серпня 1991 р. на сесії ВР: «Якщо Пленум ЦК, який має відбутися найближчим часом, не візьме на себе сміливості заявити про автономізацію комуністів України, я беру на себе відповідальність за створення Української комуністичної партії» 1). Однак Президія українського парламенту спочатку призупиняє діяльність КПУ (КПРС), а потім і забороняє (30 серпня 1991 року). Тому вважати СПУ «навмисно створеним перехідним етапом для комуністів’ є недоцільно.
Так, після заборони КПУ, лівим нічого не залишалося, як погодитися з О.Морозом та створити нову партію лівого спрямування. І ось вже 18 вересня відбулося перше засідання оргкомітету по підготовці з’їзду партії лівих сил, а 19 жовтня часопис «Демократична Україна» публікує звернення оргкомітету Партії соціального прогресу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок