Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> реферат українською: Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.

Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії. / сторінка 5

Назва:
Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Протягом вересня - жовтня 1991 року пройшли установчі конференції регіональних організацій, зокрема, в Донецьку, Луганську, Києві 2).
Установчий з’їзд СПУ відбувся 26 жовтня в Києві. На з’їзд прибуло 287 делегатів з 321 обраного, які репрезентували усі регіони України, за виключенням Запоріжжя та Тернополя. Зібрання, заслухавши голову оргкомітету О.Мороза, після деякої дискусії, прийняло Декларацію про створення Соціалістічної партії України, Програмну заяву та Статут.
«Не до капіталізму повертатися, - казав О.Мороз на Установчому з’їзді СПУ, - а рухатися вперед, до соціалізму”.
На І Всеукраїнській загальнопартійній конференції (13 - 14 червня 1992 року) у Києві, що зібрала біля 400 делегатів, прийнято програму надзвичайних заходів по стабілізації ситуації та виходу з кризи. Програма передбачала призупинення введення націоанльної валюти, введення карткової системи та державного регулювання цін і т. ін. Окрім цього Конференція вимагала тіснішого союзу з країнами СНД, особливо з Росією. «Майбутнє України не має перспективи без тісних зв’язків з суверенними державами колишнього Радянського Союзу» 3). Партконференція підкреслила необхідність єдиних збройних сил в рамках СНД, «відновлення політичного, економічного та військового союзу братніх народів’ 4). На це гасло відразу відгукнувся значний прошарок ностальгуючого електорату, а вдала маніпуляція економічними вимогами допомогла привернути до СПУ маси. «Саме тут і складається виграшна для нас ситуація, - писав голова СПУ О.Мороз, - якщо не зволікатимемо. Бо економіка - наша сфера. Це умова соціального захисту і соціальної справедливості - опора наших лозунгів та мети. Це наша соціальна база, наші кадри» 5).
Програмна заява СПУ свідчила, що основним завданням партії - є захист прав трудящих (трудової інтелігенції, робітників, селян та студентства). Однак серед 287 делегатів З’їзду було лише 44 робітники та 30 селян, середній вік делегатів складав 55 років. Окрім цього, Голова партії зазначив, що він не збирається відновлювати «Компартію та її структури, а лише бере все найкраще від марксизму-ленінізму» та практики КПУ-КПРС, світового комуністичного і соціал-демократичного руху”. Це призвело до деяких непорозумінь з ортодоксальними комуністами, які пізніше об’єдналися в Союз Комуністів України, та повного розриву з групою послідовників Ніни Андреєвої. До того ж в самій партії виразно почали виявлятися протиріччя між деякими течіями.
Намагаючись балансувати між двома течіями в партії, Мороз був вимушений піти на ряд поступок, як ортодоксам, так і «модерністам». Однак ці поступки не призвели до бажаних результатів. Навпаки - протиріччя загострилися.
Намагання балансувати між ностальгістами за СРСР та державниками поки що дозволяють мати СПУ спільний з КПУ електорат. «Кожна нація має історичне право, - пише О.Мороз, - на самовизначення. Україна зараз переживає період підйому національної самосвідомості та формування національної державності. Цей процес об’єктивний. Тому природне повернення до СРСР у старому, тобто жорстко централізованому вигляді - неможливе. СПУ пов’язує песпективи розвитку України з підписанням економічних, політичних, воєнних, культурних зв’язків з усіма країнами СНД на рівноправній основі. Вважає, що інтереси трудової людини кожної нації будуть максимально захищені за умов інтернаціоналізації життя всіх колишніх республік СРСР при одночасному розвитку кожної з низ окремо» 6). Така компромісна позиція не сприймається більшістю ностальгістського елемента в партії та електорату. Тому скандування на святах членами міському СПУ «Радянський Союз’, м»яко кажучи, не співпадає з думкою лідера партії.
Від самого початку СПУ повела кампанію за реабілітацію КПУ-КПРС та об’єднання навколо себе лівих сил. Граючи на емоціях мас, які опинилися у злиденному стані, соціалісти мають на меті створити жорстку опозицію новій владі. Використовуючи про-російську номенклатуру та т. зв. «червоний директорат», які вимагають відновлення СРСР, СПУ отримала вплив на значну частину місцевих органів влади.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок