Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Скачати реферат безкоштовно: Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.

Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії. / сторінка 8

Назва:
Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Це може призвести, вважає Кізіма, до самознищення людства. «Буде просто трагедія, якщо закінчення «холодної війни» послужить прологом до ще більш тяжкої війни між багатими та бідними», - наводить проф. Кізіма слова колишнього міністра фінансів Пакистану Мубаба Уль Хака. Тому «СПУ - партія несилових рішень».
«Класова боротьба як самоціль - злочинна. На відміну від класової боротьби лібертизм означає таке зняття конфліктів та кризових явищ, коли тканина суспільного життя не руйнується з кожним конфліктом, а навпаки, стає більш монолітною. Головним завданням лібертизму є не перемога одної сторони над іншою, а зняття протиріч через виявлення загальних інтересів та їх реалізацію” 24).
«В проведенні своєї стратегії, - пише далі Кізіма, - партія має спиратися на три основних принципи - правового порядку, активного нейтралітету та лібертизму. Силові зіткнення, страйкові рухи і т. п., якщо їх не вдалося обминути, мають носити підпорядкований характер, щоб не призвести до чергового витка монополізму чи диктатурі з одного чи іншого боку” 25).
Як кінцеву мету Кізіма пропонує «демократичний соціалізм», до якого потрібно прийти від бюрократичного. При цьому проф. Кізіма різко засуджує соціал-демократизацію СПУ, оскільки це приведе до капіталізації країни. Потрібно «перескочити» етап капіталізації, або не допустити його (за Кізімою).
Радикальні послідовники Кізіми навіть вимагали якісно змінити Програму СПУ. «Необхідно записати в Програмі, що Соціалістична партія України не є ідейною спадкоємницею партії більшовиків і не вважає марксизм-ленінізм єдиною складовою своєї теорії. Керуватися теоретичними схемами кінця ХІХ - початку ХХ століття, стоячи на порозі третього тисячоліття, мабуть, недоцільно. Надзвичайно шкідливими видаються ідеї економічного детермінізму і войовничого атеїзму, що принижують, спрощують духовну сутність людини.
Ми, соціалісти, повинні відстоювати не вузькокласовий, вузькопартійний інтернаціоналізм, а єдність чесних людей усіх класів та соціальних груп, націй і народностей усіх країн світу на ґрунті спільної відповідальності за долю планети» 26).
Зрозуміло, що подібні думки не залишилися поза увагою. Розпочалася жвава дискусія на сторінках «Товариша». А це могло призвести до організаційного оформлення партійних фракцій, і в кінцевому рахунку, - розколу. В редакції «Товариша» створили т. зв. «редакційну раду», яка стала вирішувати, які статті публікувати і дискусія припинилася. Однак таке штучне стримування ідеологічної дискусії може призвести до тяжких наслідків для СПУ. Проти Кізіми виступили О.Ющик, член Президії Політради СПУ, та численні керівники регіональних організацій.
Так, О.Ющик в своїй статті «Що далі?» нещадно громить «антипартійну» позицію Кізіми, а керівники Чернівецької організації СПУ пропонують «звільнити марксизм-ленінізм від збочень, догматизацій та забезпечити його розвиток з урахуванням сучасних умов. 27). До дискусії приєдналися й ортодокси.
Голова Дніпропетровського обкому та член Політради СПУ В.Березко зазначив: «Потрібно прямо заявити, що програма-мінімум СПУ - це є не що інше, як програма, що стверджує соціал-демократичні ідеї. Але чому ми не задовольняємося програмою-мінімумом - бо більш важлив, значно складніше і ближче по духу соціалістам України - продовження соціалістичного будівництва. Тому заклики окремих активістів СПУ потіснити її з лівого ряду в бік соціал-демократії на постійну основу є не що інше, як зрада інтересів свідомої частини трудового народу” 28). Як бачимо, в керівництві партії, на противагу групі, що тягне програму в лоно європейської соціал-демократії, дехто почав активно задумуватися про стрибок ліворуч, щоб обійти довго розгойдувану і більш аморфну КПУ і виїхати таки фаворитом, використовуючи незадоволення мас.
А.Славін, аналізуючи діяльність СПУ на даному етапі, зазначив: «Можливо, маємо розгортання розколу між двома групами апаратчиків в СПУ: першої - яка отримала шмат пирога влади та використовує звичайні апаратно-номенклатурні інтриги для закріплення свого положення, та другої - що не отримала свого.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Партійно-політичний спектр сучасної України. Ліві партії.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок