Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Капіталістичне суспільство

Капіталістичне суспільство

Назва:
Капіталістичне суспільство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,69 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Капіталістичне суспільство


Капіталімзм — суспільно-економічний лад, що ґрунтується на , на та найманої праці. У сучасній науці замінюється на поняття — «індустріальне з ринковою економікою».
Народження капіталізму
Несхвальна ілюстрація капіталізму
З розпадом феодального ладу, зросла не тільки між містами та селами, але й між державами. Погляди людей почали змінюватися особливо після винайдення друкарського верстату. Вплив середньовічної католицької церкви почав слабшати. Власне він був основною перепоною на дорозі розвитку економічного ладу. Однак цікаво, що саме при кінці серед католицької форми християнства вже розросталися групи капіталістичної торгівлі, виробництва та банківської справи. Приклад цього можна було побачити у таких католицьких містах, як (Італія), (Німеччина) та (Фландрія, нинішя Бельгія)
Згодом, у XVI сторіччі вибухнула протестантська . Хоча було б перебільшенням казати, що Реформація створила капіталізм, з неї таки вийшли ідеї, що безперечно наголошували на ньому. Передусім зняв із законного торгівельного прибутку пляму "". Крім того, деякі протестантські вчення спонукували людей тяжко працювати, аби мати успіх у житті і таким чином довести, що вони належить до "вибраних". Вони вважали, що успіх торгівлі був ознакою Божого благословення. Результатом цього майно стало готовим "" для вкладу в подальше крамарство. Таким чином протестантська етика, що приписує тяжко трудитися, фактично, сприяла поширенню капіталізму.
Недивно, що капіталістична економіка розвинулась скоріше у протестантських країнах, а не католицьких. Однак католицька церква швидко надолужила втрачене. Вона дозволила капіталізм у тих країнах, де мала великий вплив, таким чином сама обернулась у заможну капіталістичну організацію.
Безсумнівно, капіталізм мав перевагу над зокрема тим, що дав більшої свободи . Однак в капіталізмі теж була велика несправедливість. Прірва між багатими та бідними розширювалась. З одного боку капіталізм здійснював експлуатацію робітників призвів до , з другого — утворив велике суспільство споживачів у деяких країнах із високим матеріальним достатком.
Капіталізм - система суспільного виробництва і розподілу, що грунтується на приватній власності, загальному юридичному рівності та свободи підприємництва. Головним критерієм для прийняття економічних рішень є прагнення до збільшення капіталу, до отримання прибутку.

Капіталізм - це економічна абстракція, що дозволяє виділити характерні риси економіки на певному етапі її розвитку, відкинувши менш значущі. У реальності така система, як і будь-яка наукова абстракція, ніколи не існувала «в чистому вигляді». Завжди в тій чи іншій мірі були присутні невластиві капіталізму риси - становий привілеї та обмежень на володіння майном, в тому числі обмеження на розміри нерухомості або земельних ділянок; митні бар'єри; антимонопольні правила і т. п. Частина з них є спадщиною попередніх епох, частина -- наслідок розвитку самого капіталізму і зародження всередині нього наступних систем.

 Альтернативні визначення
Капіталізм - суспільно-економічна формація, заснована на приватній власності на засоби виробництва та експлуатації найманої праці капіталом; змінює феодалізм, передує соціалізму - першій фазі комунізму. Капіталізм - це сучасна компанія, що базується на ринку економічна система виробництва товарів, контрольована «капіталом», тобто вартістю, що використовується для найму робітників.
Капіталізм (ринкова економіка, вільне підприємництво) - економічна система, домінує в Західному світі після краху феодалізму, в якій більша частина засобів виробництва знаходиться у приватній власності, а виробництво і розподіл відбуваються під впливом ринкових механізмів. (Британська енциклопедія)


Капіталізм чистий, капіталізм вільної конкуренції (англ. pure capitalism, фр. Laissez faire capitalism) - економічна система, в якій матеріальні ресурси є приватною власністю, а ринки та ціни використовуються для спрямування і координації економічної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Капіталістичне суспільство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок