Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> До проблеми трансформації політичної системи України в контексті конституційних змін

До проблеми трансформації політичної системи України в контексті конституційних змін

Назва:
До проблеми трансформації політичної системи України в контексті конституційних змін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,29 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 321:316.422(477)
ІВАНОВ М.С., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв, Україна
До проблеми трансформації політичної системи України в контексті конституційних змін
Стаття присвячена актуальним питанням удосконалення конституційних засад існування українського суспільства на сучасному етапі розвитку. Автор аналізує запроваджені зміни до Основного Закону та розглядає подальші шляхи його удосконалення.
The article is dedicated to urgent questions of advancing of the constitutional bases) of existence of the Ukrainian company at the present stage of development. The writer analyses changes in the Constitution and esteems further pathes of its advancing.
Сьогодні українське суспільство знаходиться на етапі
удосконалення своєї політичної системи. Цей процес здійснюється в декількох напрямках і зачіпає практично всі провідні політичні інститути. Один з магістральних напрямків перетворень спрямований на зміну ролі держави в політичній системі. Його характерною рисою є поступова заміна пріоритету командно- керуючих функцій держави пріоритетом соціально-обслуговуючих завдань.
Гостра політична боротьба останніх років актуалізувала питання зниження ваги державної влади в суспільному житті, оскільки процес її завоювання неминуче супроводжується політичними кризами, розколює суспільство. Сьогодні виборчий процес неминуче сягає не лише питань зміни керівних політичних сил, але ставить на порядок денний питання зміни державного ладу. Яскравим прикладом саме такого стану речей можуть бути виборчі кампанії 2004-2006 років.
Сьогодні стала очевидною необхідність перегляду як співвідношення повноважень між гілками влади, так і забезпечення їх компетентного громадського контролю. Власний український досвід будівництва
демократичного суспільства показує, що прийнята в 1996 році Конституція не є бездоганною і такою, яка встановила оптимальний для сучасного етапу розвитку українського суспільства політичний устрій. Одним з головних її недоліків є диспропорції в повноваженнях гілок влади. В даному контексті слід зауважити, що серцевину політичної системи України складають інститути Парламенту, Президента і Кабінету Міністрів. Саме характер їх взаємодії дозволяв до недавнього дослідникам стверджувати, що формою правління Україна ближче всього знаходиться до суперпрезидентської республіки. Тобто такої форми, при якій незаперечний пріоритет у всіх сферах суспільного життя має саме інститут Президента.
І в дійсності якщо уважно проаналізувати повноваження і важелі інституту Президента, які діяли до запровадження з 1 січня 2006 року змін до Конституції, можна сміливо твердити, що за деякими показниками вони наближаються до повноважень царюючих осіб
в абсолютних монархіях.
Але при цьому не треба забувати, що в 1996 році не стільки було важливим прийняття витонченого Основного Закону, скільки необхідним був сам факт започаткування нового конституційного порядку в молодій українській державі. Хоча саме прийняття вказаного документа було відносно нелегким завданням, все ж таки втілення його в соціально-політичну реальність стало набагато складнішим процесом.
Здійснені кроки по удосконаленню конституційного ладу в Україні сьогодні змінили його де-юре, але щодо самого конституювання нової політичної системи, що її закладає Конституція, то можна впевнено твердити - процес її становлення тільки розпочався.
В даній статті розглядаємо тільки окремі аспекти, які пов'язані з проблемою удосконалення взаємодії гілок влади в державі та забезпеченням прав і свобод громадян в нашій країні.
До недавнього часу окремі дослідники вважали, що Конституція 1996 року встановила між гілками влади виважений баланс. Вони казали про те, що незважаючи на домінантність Президента, реалізація президентських владних повноважень у вирішальній мірі залежить як від самого Президента, так і від добровільної або вимушеної готовності до кооперативного співробітництва і компромісів усіх владних інститутів. З даного твердження випливав висновок, що Конституція України абсолютно здатна долати навіть занадто сильну перевагу Президента.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: До проблеми трансформації політичної системи України в контексті конституційних змін

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок