Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> реферат українською: ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ІЄРАРХІЧНИХ СТРУКТУР

ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ІЄРАРХІЧНИХ СТРУКТУР / сторінка 5

Назва:
ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ІЄРАРХІЧНИХ СТРУКТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,01 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Звісно, подібний механізм є дещо спрощеним та схематизованим і завжди бувають винятки з будь-якого правила, проте не варто недооцінювати вплив референтної групи та громадської думки, адже ще Герцен казав, що «службовець, який не брав хабарів, вселяв подив і страх» [12, с. 45], а людина, як відомо, найбільше прагне до того, щоб не викликати до своєї особистості подібних негативних почуттів та відповідати очікуванням, виконуючи свою роль у суспільстві відповідним чином.
Переходячи до підсумків, на основі проаналізованого матеріалу, хотілося б навести схему впливу на особистість в організації, побудованій за ієрархічним принципом. У даній схемі показаний механізм впливу та зміни реакції особистості, яка існує в ієрархічній структурі, і додається умовний алгоритм переходу від модифікованої реакції до трансформації особистісних характеристик [див. рис. 1].
Для більш чіткого та повного розуміння даної проблеми авторкою були складені дві умовні формули.
Формула реакцій людини на проблему в звичайних умовах:
П х О = Р,
де П - проблема;
О - особистість (з урахуванням усіх особис- тісних складових: потреби, інтереси, цінності, мотиви тощо);
Р - реакція на проблему (рішення, оцінка тощо).
Формула реакції людини на проблему в умовах існування в ієрархічній структурі:
П х [о + Іх(п+1) + К] х В = нР,
де П - проблема
- особистість;
х (п+1) - рівень ієрархії вищий, ніж той, що займає особистість;
К - колеги;
В - вигода, яку отримує особистість від існування в ієрархічній структурі;
нР - нова реакція на проблему (рішення, оцінка тощо).
Важливим аспектом є те, що ці формули є саме умовними, тобто покликані полегшувати сприйняття та сприяти конкретизації феномену, хоча при розробці вичерпного набору вимірюваних критеріїв, які характеризують кожну з їх складових, можливий і достатньо точний підрахунок індексу впливу ієрархічної структури на реакцію особи (за аналогією, наприклад, з індексами демократичного розвитку).
Також, внаслідок врахування результатів досліджень та зроблених попередніх висновків, авторкою був розроблений механізм трансформації особистості в ієрархічній структурі [див. рис. 2]. Даний механізм наглядно демонструє приблизну послідовність етапів трансформації особистості.
Таким чином, роблячи висновок, можна зауважити, що професійна діяльність накладає на особистість значний відбиток, який може нести як позитивне, так і негативне навантаження. Професійна діяльність в умовах ієрархічної структури значно підвищує ступінь та трансформуючи характер впливу, а оскільки досить велика кількість організацій та установ функціонують за ієрархічним принципом (особливо в політико- владній сфері), то необхідність дослідження даної проблеми та вироблення рекомендацій з приводу зміни ситуації на краще є необхідною умовою розвитку суспільства.
Таким чином, трансформація може нести у собі і позитивні риси, проте предметом розгляду даного дослідження стали в більшому ступені негативні характеристики цього процесу через їхню більшу небезпеку для незалежного та повноцінного особистісного розвитку. Тому, наоста- нок, авторка хотіла б навести цитату з твору Дж. Оруелла «1984», якою письменник характеризує феномен «двомислення»: «Знаючи, не знати; вірити в свою правдивість, висловлюючи обдуману брехню; дотримуватися одночасно двох протилежних думок. Розуміти, що одне виключає інше, і бути переконаним в обох; логікою вбивати логіку; відкидати мораль, проголошуючи її; забути те, що вимагається забути» [8, с. 20].
Ця характеристика, на жаль, багато в чому відповідає й амбівалентній природі процесу трансформації особистості і досить точно відображає руйнівний зміст цього явища.
ЛІТЕРАТУРА
Адорно Т. Типы и синдромы. Методологический подход: Главы из книги «Авторитарная личность» // Социологические исследования. - 1993. - № 3-4. - С. 24-45.
Ван Цзин. Психологические факторы трансформации ценностных ориентаций личности. Автореферат на соискание научной степени кандидата политических наук. - М., 2000. - 21 с.
Завадський Й.С. Менеджмент.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ІЄРАРХІЧНИХ СТРУКТУР

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок