Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Шляхи активізації інвестиційного процесу в Ураїні

Шляхи активізації інвестиційного процесу в Ураїні

Назва:
Шляхи активізації інвестиційного процесу в Ураїні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,99 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота
З дисципліни “Регіональна соціальна-економічна політика”.
По модулю: “Економіка регіону”
На тему : Шляхи активізації інвестиційного процесу в Ураїні.


Шляхи активізації інвестиційного процесу в Ураїні.
Можна виділити три основні функції, що виконують інвестиції в економічній системі:
а) забезпечення росту і якісного удосконалювання основного капіталу (фондів), як на рівні окремої фірми, так і на рівні національної економіки в цілому;
б) здійснення прогресивних структурних економічних зрушень, що стосуються найважливіших народногосподарських пропорцій: відтворювальних, галузевих, вартісних;
в) реалізацію новітніх досягнень науково-технічного прогресу і підвищення на цій основі ефективності виробництва на мікро- і макрорівнях.
Економічна криза, що продовжується в Україні з кінця 80х рр., має у своїй основі багато довгострокових і короткострокових факторів. Серед них є такі, які періодично присущі економікам різних країн всіх економічних систем. Вони зв'язані зі станом інвестиційного процесу в економіці країни, що, в остаточному підсумку, визначає можливості економічного розвитку, а також стан структури економіки.
Вихід України з кризи вимагає розробки і реалізації ефективної державної інвестиційної політики. Її необхідність обумовлена насамперед тим, що інвестиції і зв'язані з ними структурні зрушення в економіці, відіграють ключову роль у формуванні макроекономічних пропорцій. Інвестиційна діяльність – це стрижень усього процесу розширеного відтворення і швидка ліквідація багатьох диспропорцій у розвитку народного господарства. Значимість інвестицій, у відтворювальному процесі, Б.Селигмен характеризує так: “Відтворення – це процес інвестування економіки”.
Інвестиційний процес, що відображає відтворення засобів виробництва, включає формування частини, що акумулюється у вигляді національно доходу, розподіл і фінансування капітальних вкладень, використання основних фондів.
В даний час, у сфері керування інвестиціями, необхідне формування як кінцевих, так і проміжних цілей. Для цього необхідно:
1). визначити критерії вибору головних напрямків капітальних вкладень;
2). установити ті неодмінні умови, при яких забезпечуються можливості розширеного відтворення для всіх учасників інвестиційного процесу;
3). сформулювати принципи й умови фінансування на різних ступінях інвестиційного процесу, включаючи й утворення ресурсів вкладень.
У дійсних умовах, ціни повинні виступати регулятором попиту на інвестиційні ресурси. Природно, що поступовий перехід до ринкових відносин в інвестиційній сфері народного господарства немислимий без корінного перегляду самих принципів ціноутворення. При діючій системі ціноутворення виняткова орієнтація на фактичну норму прибутку може привести до переважного напрямку інвестицій на користь фондоемких галузей, до погіршення галузевих пропорцій в економіці. Таким чином, у процесі формування ринкового середовища в інвестиційній сфері необхідно в комплексі вирішувати задачі і по інституціональному оформленню суб'єктів інвестиційної діяльності і формуванню економічно обґрунтованого механізму ціноутворення на інвестиційні ресурси.
Питання про то, якою мірою конкретна ціна продукції повинна виражати ефект використання засобів праці, зводиться до наукового обґрунтування нормативу нагромадження в ціні. Інвестиційний процес, у ході якого відбувається відшкодування витрачених у процесі виробництва ресурсів і реалізації додаткового ефекту для забезпечення розширеного відтворення, немислимий без наукового обґрунтування нормативу нагромадження в ціні. Якщо в цінах буде закладена єдина норма нагромаджень, то вона не може стимулювати зростання виробництва продукції тих галузей, що повинні мати пріоритет у розвитку.
Проведена державою політика оподаткування прибутку, повинна стимулювати насамперед вкладення засобів у розвиток, модернізацію виробництва, в інновації й інвестиції тому що тільки на цій основі можливий ріст споживання, розвиток соціальної сфери. Дуже важливо, щоб розподіл прибутку між державою й окремими суб'єктами економічної діяльності не тільки переслідув інтереси держави, але і забезпечувало об'єктивні потреби розширеного відтворення кожного підприємства в умовах еквівалентного обміну й економічно рівних екзогенних умовах для нагромадження (через систему рентних платежів).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Шляхи активізації інвестиційного процесу в Ураїні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок