Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Прокопович В.К. - керівник уряду УНР у 1920 році  (1881 – 1942) (керував урядом: травень – жовтень 1920 р.)

Прокопович В.К. - керівник уряду УНР у 1920 році  (1881 – 1942) (керував урядом: травень – жовтень 1920 р.)

Назва:
Прокопович В.К. - керівник уряду УНР у 1920 році  (1881 – 1942) (керував урядом: травень – жовтень 1920 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,14 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Прокопович В.К. - керівник уряду УНР у 1920 році 
(1881 – 1942) (керував урядом: травень – жовтень 1920 р.)


Народився 10 червня 1881 р. у Києві в родині священика. Батько походив із старовинного козацького роду з Чигиринського повіту Київської губернії. Після закінчення історико-філологічного факультету Київського університету В. Прокопович викладав історію у державній гімназії. Після заборони через «українофільство» працювати у державних навчальних закладах учителював у приватних гімназіях, отримав посаду наукового бібліотекаря у Київському міському музеї. На початку ХХ ст. брав активну участь у політичному житті: від 1905 р. – член Української радикально-демократичної партії, від 1908 р. – Товариства українських поступовців (ТУП). У 1911–14 рр. під псевдонімом С. Волох редагував педагогічний журнал «Світло», друкувався в українській пресі, в тому числі в газетах «Рада» та «Боротьба».
Після Лютневої революції брав участь в утворенні УЦР, яка 9 березня делегувала його гласним до Київської губернської земської управи, а 15 березня – рекомендувала до складу Київського губернського виконавчого комітету Ради об’єднаних громадських організацій від Таращанського повіту Київської губернії.
На з’їзді ТУП 25–26 березня 1917 р. увійшов до Тимчасового союзу українських автономістів-федералістів, який послав його на Всеукраїнський національний конгрес, де він був обраний до ЦР. На першій загальній сесії останньої В. Прокопович увійшов до її Комітету. 26 квітня 1917 р. на засіданні Комітету саме він запропонував на посаду Київського губернського комісара С. Петлюру. Щоправда, того вирішили поки що «держати в резерві».
На п’ятій сесії ЦР у червні 1917 р. В. Прокопович працював у комісії з реорганізації Комітету в Малу раду. Тоді ж увійшов від УПСФ до комісії з підготовки проекту Статуту автономії України. У червні на з’їзді УПСФ обрано до ЦК партії.
Досвід урядовця В. Прокопович набув у січні – квітні 1918 р., займаючи посаду міністра народної освіти в уряді В. Голубовича. Він, зокрема, багато зробив у справі українізації школи, чим забезпечив собі популярність серед населення. Коли наприкінці березня 1918 р. до Києва прибула делегація Лубенського з’їзду хліборобів і представників селянства Полтавщини й висловила незадоволення політикою уряду, особливо у земельному питанні, В. Прокоповичу та міністрові юстиції С. Шелухину була виявлена довіра. Їм заявили: «Зоставайтесь на своїх посадах надалі, ви – наші міністри». Про активну діяльність В. Про-
коповича у складі уряду В. Голубовича свідчить і те, що його прізвище постійно бачимо у протоколах засі- дань РНМ, у тому числі під час обговорення таких важливих питань, як переговори з Німеччиною щодо надання Україні позики; сплата Німеччиною реквізиційних квитанцій, виданих окупаційними властями; встановлення відпускних цін на хліб; законопроект про діяльність та будівництво залізниць на території УНР; становище на Холмщині, Підляшші й окупованій частині Волині; законопроект про статут земельних комітетів тощо. Підпис В. Прокоповича є й під такими важливими ухвалами кабінету міністрів УНР, як законопроект про Головну економічну раду, вироблений і винесений 24 квітня 1918 р. на розгляд ЦР її фінансово-економічною комісією, а також проект закону про загальні основи формування української армії. Окремо виділимо питання, що належали безпосередньо до відання міністерства народної освіти: законопроекти про тимчасові штати середніх шкіл, про зміну штатів для вищих початкових шкіл, доповідь про статут і штати Київського художньо-промислового й наукового музею, про асигнування 1 тис. крб. на ремонт церкви святого апостола Андрія тощо.
Виконуючи директиву Головного комітету УПСФ, В. Прокопович разом з однопартійцями С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Прокопович В.К. - керівник уряду УНР у 1920 році  (1881 – 1942) (керував урядом: травень – жовтень 1920 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок