Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Колоніальна політика в Англії на початку ХIХ ст

Колоніальна політика в Англії на початку ХIХ ст

Назва:
Колоніальна політика в Англії на початку ХIХ ст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,43 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Колоніальна політика в Англії на початку ст.
Зміст
Вступ
У середині XIX в. Англія знаходилася у своєрідному положенні, трохи відмінному від інших країн. Розташована на островах, відділених від Європи глибокою протокою, Англія з її перевагою на море, при тодішній техніці ведення війни могла не побоюватися військового нападу; це дозволяло їй направляти значну частину військових сил на завоювання і підпорядкування колоній, залишаючи в метрополії лише частина своєї армії, що поповнювалася за рахунок добровольців: обов'язкова військова повинність в Англії була відсутня. Англійські правлячі класи не бідували тоді для збереження свого панування ні в складному і дорогому бюрократичному апараті, ні у великих поліцейських силах. Військово-бюрократична машина була в Англії значно слабкіше, ніж в інших європейських країнах.
Англія XIX в. була країною зі значно розвитими буржуазно-демократичними волями, завойованими народом у ході тривалої боротьби із силами реакції. У жодній країні світу не було в той час такий волі публічних збор і мітингів. Правда, поліція і тут іноді розганяла збора, але це відбувалося вкрай рідко. Великим впливом користалася періодична преса, що досить вільно критикувала дії уряду. Робочі і демократичні організації завоювали для себе можливість легального існування протягом усього XIX в.
Англія служила притулком для політичних емігрантів з інших країн. Тут жили і працювали Маркс і Энгельс, тут у 60-х і початку 70-х років знаходилася Генеральна рада Міжнародного товариства робітників (I Інтернаціоналу). Англійська буржуазія допускала існування демократичних воль тому, що була в той час твердо упевнений у своїй могутності. Однак буржуазно-демократичні волі, якими користалися жителі самої Англії, не поширювалися на широкі шари населення Ірландії і народних мас інших англійських колоній. У колоніях панував грубий поліцейсько-бюрократичний і мілітаристський режим, що обгороджував привілейоване положення колонізаторів. На політичній арені Англії діяло кілька політичних партій. Партія торуй, що до середини XIX в. прийняла назву консервативної партії, представляла інтереси великого землеволодіння, а почасти також великих судновласників і колоніальних торговців. Опору консервативної партії складали фермери, що знаходилися в залежності від землевласників.
Іншою впливовою політичною партією була партія вігів, що перейменувалася в партію лібералів. Верхівка цієї партії складалася з представників великої аристократії, тісно зв'язаної з буржуазними колами. Ліберали відбивали інтереси торгово-промислової буржуазії, що представляла впливову силу в країні. Протягом 50-60-х років XIX в. керівна роль в Англії належала ліберальної партії. З цих двадцяти років вона знаходилася при владі - одна чи в коаліції з іншими групами - 15 років, а консерватори тільки 5 років.
Поряд з цими двома основними партіями імущих класів - лібералами і консерваторами,-, що поділяли між собою політичну владу, існували ще окремі політичні угруповання, що часом грали помітну роль. Наприклад, фритредери представляли промислову буржуазію, незадоволену політикою аристократичних лідерів ліберальної партії і, що претендувала на керування країною. Радикальна буржуазія в особі фритредерів виступала за «дешевий уряд», оскільки здешевлення урядового апарата повинне було привести до зменшення податків, удешевить виробництво англійських товарів і тим самим полегшити їм проникнення на зовнішні ринки. З тією же метою фритредери домагалися зниження митних пошлин.
Крім буржуазних партій, у першій половині 50-х років виступали чартисти. Не маючи майже ніякої можливості при виборчій системі, що існувала тоді, провести в парламент своїх представників, робітники підтримували чартистів на попередніх виборах - на етапі висування кандидатів у парламент (коли рішення приймалося простим голосуванням усіх присутніх). Кандидати чартистів, що виступали з гострим викриттям політики буржуазії й аристократії, на таких попередніх виборах незмінно одержували переважну більшість голосів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Колоніальна політика в Англії на початку ХIХ ст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок