Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Неформальні об'єднання: місце та роль у тоталітарній державі (на прикладі УРСР)

Неформальні об'єднання: місце та роль у тоталітарній державі (на прикладі УРСР)

Назва:
Неформальні об'єднання: місце та роль у тоталітарній державі (на прикладі УРСР)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,71 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 329.7:321.64(477)
Сорока С.В., Миколаївський державний університет ім. В.О. Сухомлинського
Неформальні об'єднання: місце та роль у тоталітарній державі (на прикладі УРСР)
Статтю присвячено визначенню міста та ролі неформальних об'єднань у тоталітарній державі. Порівнюється функціонування неформальних організацій за умов демократії та тоталітаризму. На основі історико-політологічного аналізу діяльності неформальних об 'єднань в УРСР визначено особливості їх місця та ролі у державі.
This article is devoted to definition of a place and a role of unofficial organizations in the totalitarian state. Functioning the informal organizations is compared under conditions of democracy and totalitarianism. On a basis historical and political analysis of activity of unofficial organizations in Ukrainian Soviet Socialist Republic features of their especial place and the role in the state.
Проблема неформальних об'єднань є недостатньо дослідженою у вітчизняній політології. Значну увагу приділяли вивченню цієї проблеми радянські соціологи, історики та філософи наприкінці 80-х років ХХ століття, коли на терені колишнього Радянського Союзу виникла велика кількість неформальних об'єднань. Але більшість досліджень того часу або мали публіцистичний характер, або, в силу різних причин, не відображали явище об'єктивно. Починаючи з другої половини 1990-х років, неформальні об' єднання в основному вивчаються такими науками, як соціологія та культурологія, в контексті молодіжних субкультур. Серед сучасних українських дослідників вивчали неформальні молодіжні об' єднання В. Кулік та В.І. Тарасенко [1].
Будь-яке суспільство характеризується різноманітністю групових інтересів. З метою реалізації цих інтересів, а також участі в управлінні державними та суспільними справами, громадяни створюють громадські об'єднання. Вони є формою вираження суспільних інтересів у державі. За правовим статусом розрізняють формальні та неформальні громадські організації. Неформальні об'єднання на відміну від
формальних мають ряд особливостей.
Надамо визначення поняттю "неформальні об'єднання". Слід зауважити, що формами суспільних об' єднань є асоціації, спілки, союзи, суспільні організації та рухи, які відображають різні рівні самоорганізації. Так, Мельник В. у сучасному словнику з політології визначає неформальні об'єднання як небагаточисельні, нестійкі групи людей, що виникають стихійно на основі спонтанної реакції на ту чи іншу соціально-політичну ситуацію [2]. Більш конкретизує поняття наступне визначення: неформальна організація є незареєстрованою юридично, створеною спонтанно за ініціативою "знизу", незалежною від офіційних державних органів, діє без чіткої програми, за принципами самоврядування [3]. Можна доповнити, що неформальні організації характеризуються організаційною аморфністю і в них переважають горизонтальні міжособистісні зв'язки [4]. Таким чином, визначальними рисами неформального об' єднання є юридична незареєстрованість та незалежність від офіційних державних органів.
Явище неформальних об' єднань у тоталітарних державах відрізняється від подібного у демократичних країнах. За умов плюралістичної демократії існують незалежні від держави об'єднання і будь-яка група людей об'єднана загальними цілями може створити громадське об'єднання. Винятком є групи, які мають інтереси несумісні із суспільними інтересами, або не ставлять мету юридичної реєстрації - вони і стають неформальними об' єднаннями. Незалежні громадські об' єднання є однією з форм посередництва між політичною системою та суспільством. Такий зв' язок за умов ліберальної демократії має двосторонній характер: політична система, з однієї сторони, відчуває зовнішній вплив у вигляді вимог, підтримки, критики, а з іншої - сама впливає на суспільство шляхом прийняття та впровадження у життя певних рішень [5]. За умов тоталітарного режиму цього не відбувається.
Спробуємо розібратися, чому? Тоталітарна система характеризується необмеженою диктатурою, що охоплює всі сфери життя суспільства. Тому всі громадські об'єднання створюються партією-державою, яка суворо регламентує їх діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Неформальні об'єднання: місце та роль у тоталітарній державі (на прикладі УРСР)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок