Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Державна дисципліна та її види

Державна дисципліна та її види

Назва:
Державна дисципліна та її види
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Державна дисципліна та її види
ПЛАН
Вступ
Державна дисципліна - точне дотримання всіма організаціями і громадянами встановленого державою порядку діяльності державних органів (посадових осіб) по виконанню покладених на них державних обов'язків. Основою державних дисциплін є законність, тобто неухильне дотримання законів, строге виконання і не порушення.
Державна дисципліна в адміністративній юрисдикції припускає охорону інтересів держави і суспільства, уважне чуйне відношення до громадян, своєчасний розгляд і вирішення справ про адміністративні правопорушення, заяв і скарг, законне задоволення заявлених прохань і швидке усунення порушень прав і законних інтересів громадян і організацій.
У той же час у діяльності органів адміністративної юрисдикції мають місце порушення законності і державної дисципліни, що виражається в пропуску термінів розгляду справ, у бездушному відношенні і клопотанням правопорушників, у винесенні незаконних постанов і ін.
Законність означає:
-по-перше, наявність законів, що виражають волю всього народу;
-по-друге, ці закони повинні відбивати вимоги пізнаних закономірностей суспільного розвитку;
-по-третє, законність припускає однакове розуміння і дотримання законів усіма державними органами, посадовими особами, громадянами і суспільними органами.
Виходячи з цього законність у державному управлінні виступає як триєдине поняття - як принцип керування , метод реальності, режим роботи. Визначається загальна вимога: діяти на основі й у виконання законів: видавати юрисдикційні акти, що не суперечать законам.
Кожен вищий орган, діючи на основі й у виконання законів, зобов'язаний забезпечувати контроль за тим, щоб підлеглі йому органи (посадові особи ) дотримувалися законності і державну дисципліну.
Бюрократизм - одне з негативних явищ, подоланих суспільством і державою на сучасному етапі їхнього розвитку. Бюрократизм виявляється в байдужності до нестатків і прохань людей, у формальних відписках, що прикриваються перевірками.
Особливо поширені також явища в тих випадках, коли працівники апарата повинні виявляти завзятість, знаходити засоби на те, щоб задовольняти прохання громадян. Замість рішення справи власне кажучи окремі працівники управлінських апаратів ухиляються від прийняття рішень.
Досить розповсюдженими явищами, що породжують порушення законності і державної дисципліни, усе ще залишається відомчість і місництво. Відомчість виявляється в діях, спрямованих на створення умов, вигідних для юрисдикційного органу.
Особливо у випадках перевірки скарг по постанові по адміністративній справі вищі органи не бажають розбиратися власне кажучи, а вживають заходів до того, щоб захищати своїх підлеглих, в угоду так званої "честі мундира". Іноді відомчість виявляється в прагненні сховати недоліки в роботі підлеглих органів, щоб уникнути критики, не "винести сміття з хати".
 
1. Поняття та види державної дисципліни
Державна дисципліна – суворе дотримання всіма органами, організаціями та громадянами встановленого державою порядку діяльності державних органів, підприємств, установ, організацій по виконанню покладених на них обов’язків і реалізації функцій державного управління.
Державна дисципліна заснована на об’єктивному вираженні у вимогах і приписах державних органів у межах їх повноважень. Державна дисципліна вимагає дотримання законності, договірних зобов’язань, є несумісною із відомчим підходом до вирішення загальнодержавних задач.
Виходячи з призначення слугування інтересам людини і суспільства, держава через встановлення державної дисципліни прагне до досягнення суспільної стабільності, створення необхідних умов для нормального розвитку і жтттєдіяльності в усіх сферах: соціальній, правовій, економічній і культурній.
У демократичних державах державна дисципліна будується на демократичних принципах організації управління, при яких враховується дотримання балансу інтересів людини і держави, нерозривно пов’язується із дотриманням дисципліни праці, з вимогами норм моралі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Державна дисципліна та її види

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок