Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ДОСЯГНЕННЯ КОНСЕНСУСУ МІЖ ВЛАДОЮ І ПОЛІТИЧНОЮ ОПОЗИЦІЄЮ В КОНТЕКСТІ ПРОЦЕСІВ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ (ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ)

ДОСЯГНЕННЯ КОНСЕНСУСУ МІЖ ВЛАДОЮ І ПОЛІТИЧНОЮ ОПОЗИЦІЄЮ В КОНТЕКСТІ ПРОЦЕСІВ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ (ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ)

Назва:
ДОСЯГНЕННЯ КОНСЕНСУСУ МІЖ ВЛАДОЮ І ПОЛІТИЧНОЮ ОПОЗИЦІЄЮ В КОНТЕКСТІ ПРОЦЕСІВ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ (ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,47 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 323.2(438+477)
Бусленко В.В.
ДОСЯГНЕННЯ КОНСЕНСУСУ МІЖ ВЛАДОЮ І ПОЛІТИЧНОЮ ОПОЗИЦІЄЮ
В КОНТЕКСТІ ПРОЦЕСІВ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ (ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ)
У дослідженні на основі компаративістського підходу аналізуються рівні консолідації' влади та опозиції в країнах ЄС та в Україні. Консенсус між владою і опозицією розглядається як важливий принцип реалізації політики євроінтеграції та необхідна умова для досягнення політичної стабільності та прийняття зовнішньополітичних рішень. Окреслено перспективи встановлення в Україні консенсусної демократії.
Ключові слова: політична опозиція, європейська інтеграція, зовнішня політика, політичний компроміс, партія, політична влада.
В исследовании на основе компаративистского подхода анализируются равные консолидации власти и оппозиции в странах ЕС и в Украине. Консенсус между властью и оппозицией рассматривается как важный принцип реализации политики евроинтеграции и необходимое условие для достижения политической стабильности и принятия внешнеполитических решений. Очерченно перспективы установления в Украине консенсусной демократии.
Ключевые слова: политическая оппозиция, европейская интеграция, внешняя политика, политический компромисс, партия, политическая власть.
The research is based on comparative approach and analyzes consolidation levels of power and opposition in EU countries and Ukraine. The consensus between power and opposition is considered as an important principle of realization of Eurointegration policy and necessary condition for reaching political stability and taking foreign policy decisions. The author outlines perspective of forming consensual democracy in Ukraine
Key words: political opposition, European integration, foreign policy, political compromise, party, political power.
Європейський Союз залишається пріоритетним напрямком зовнішньої політики України. Започаткований ще з 1992 року діалог з ЄС на сьогодні набув інтенсивного та прагматичного характеру, сприяючи істотному зменшенню дистанції між Україною та країнами Центральної Європи. Саме ж входження країни до ЄС згідно рішення Європейської Ради (1993 р.) вимагає відповідності певним критеріям. Одними з таких критеріїв є здатність забезпечити стабільність державних і суспільних інститутів, гарантії демократії, верховенство закону і дотримання прав людини, включаючи захист прав меншості. Про наближення до європейських демократичних стандартів свідчить той факт, що в оприлюдненому в січні 2009 р.
міжнародною організацією Freedom Ноше рейтингу політичної свободи у світі, Україна увійшла в число вільних країн, забезпечивши на 3 бали політичні права і на 2 бали громадянські свободи (найвищий бал - 1, найгірший - 7) [6].
В умовах об'єктивної неможливості отримання Україною найближчим часом статусу повноправного члена ЄС, перспективним залишається набуття нею статусу асоційованого членства. Успішність подальшої євроінтеграційної політики держави визначається багатьма як зовнішньополітичними, так і внутрішньополітичними чинниками. Серед них в першу чергу слід назвати політичну стабільність, яка в значній мірі залежить від вміння політичної влади та опозиції досягати консенсусу при прийнятті політичних рішень. Це і визначає актуальність дослідження.
Об'єкт дослідження - політична опозиція як чинник впливу на зовнішню політику країни.
Предмет дослідження - характер взаємовідносин влади та політичної опозиції в Україні в ході реалізації стратегії євроінтеграції.
Метою статті є окреслення проблеми та визначення перспективи досягнення консенсусу між владою і політичною опозицією в Україні стосовно євроінтетраційної' стратегії, використовуючи компаративістський підхід.
Ступінь наукової розробки проблеми. В переважній більшості наукових праць з даної проблематики лише фрагментарно висвітлено питання встановлення консенсусного характеру взаємодії між владою та опозицією в період прийняття колегіальних рішень в країнах Європейського Союзу. Зокрема теоретичні та практичні аспекти проблеми розглянуто в колективній монографії А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ДОСЯГНЕННЯ КОНСЕНСУСУ МІЖ ВЛАДОЮ І ПОЛІТИЧНОЮ ОПОЗИЦІЄЮ В КОНТЕКСТІ ПРОЦЕСІВ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ (ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок