Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Кадрова політика держави в системі державного управління

Кадрова політика держави в системі державного управління

Назва:
Кадрова політика держави в системі державного управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,40 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 35.08(477)
ФУРТАТОВ В.С., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв, Україна
Коло наукових інтересів - теоретичні та практичні аспекти кадрової політики в системі державної служби України.
Кадрова політика держави в системі державного управління
Стаття торкається проблем вдосконалення кадрової політики на основі сучасної законодавчо-нормативної бази функціонування державної служби України.
The article mentions problems of improvement ofpersonnel selection on the basis of modern legislatively-normative base of functioning of public service of Ukraine.
Зчасу, коли людство стало на шлях цивілізованого розвитку,
визначальна роль у вирішенні практичних завдань, що постають перед державою, належить підготовленому професійному складу працівників різних сфер і напрямів життєдіяльності суспільства. Чи не найважливіша роль належить тим, хто формує політику держави, управляє процесом її реалізації. В цій площині кадрова політика виступає як важлива складова політики держави, її головна лінія в сфері добору та підготовки кадрів.
Сьогодні стає очевидним, що Україні потрібна сучасна ефективна державна кадрова політика в системі державного управління, спрямована на залучення, закріплення й адекватне використання на державній службі висококваліфікованих фахівців, створених умов по реалізації ними свого професійного потенціалу для успішного виконання посадових обов'язків і забезпечення на цій основі ефективного функціонування органів державної влади. Таким чином, удосконалення кадрової політики в системі державного управління сприяє рішенню задач формування економічно і соціально стабільного суспільства.
Державна кадрова політика визначає місце і роль кадрів у суспільстві, мету, завдання, найважливіші напрями, принципи роботи державних структур з кадрами, головні критерії їх оцінки, шляхи вдосконалення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, раціональне використання кадрового потенціалу країни.
Таким чином, державна кадрова політика в системі державного управління охоплює всю систему перспективної і скоординованої роботи з кадрами державного управління. Адже державне управління - це одна з форм діяльності держави і спрямована на практичну реалізацію законів, указів, постанов, які забезпечують державні інтереси, та державної політики.
Процес роботи з кадрами державного управління має бути побудований так, щоб найкоротшим та ефективним шляхом прийти до запланованого результату. Тому у процесі формування кадрової політики, на наш погляд, повинна відбуватися узгодженість наступних напрямків:
розробка загальних принципів кадрової політики в системі державного управління, визначення пріоритетів стратегічних та практичних;
організаційно-штатна політика, яка передбачає в органах державного управління процес планування потреби в трудових ресурсах, формування структури і штату, призначення, створення системи резерву, ротації тощо;
інформаційна політика - створення і підтримка системи руху кадрової інформації;
фінансова політика - формування принципів розподілу засобів, забезпечення ефективної системи стимулювання праці;
політика розвитку кадрів - забезпечення програми розвитку, профорієнтація й адаптація співробітників, планування індивідуального просування, формування команд, професійна підготовка і підвищення кваліфікації;
оцінка результатів діяльності - аналіз відповідності кадрової політики і стратегії організації, виявлення проблем у кадровій роботі, оцінка кадрового персоналу. Головною метою державної кадрової
політики є формування такого кадрового потенціалу, який у професійних і ділових відносинах дозволяв би забезпечувати ефективне функціонування і розвиток державного апарату.
Станом на 01.01.2006 р. в Україні нараховується 257 112 державних службовців. До цієї кількості ввійшли державні службовці (9 988 осіб), які працюють в апаратах Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України та Адміністрації Державної прикордонної служби України і яким присвоюються ранги державних службовців, а не військові (спеціальні) звання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Кадрова політика держави в системі державного управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок