Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Політичні партії в контексті формування політичної системи ФРН

Політичні партії в контексті формування політичної системи ФРН

Назва:
Політичні партії в контексті формування політичної системи ФРН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,27 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 329(430)
Шаповалов О.Г., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Політичні партії в контексті формування політичної системи ФРН
Автор статті розглядає процес і умови становлення та сучасної діяльності політичних партій ФРН в контексті формування політичної системи ФРН. У статті також досліджується політична практика визнання політичних партій у ФРН "антиконституційними", їх заборони. Автор статті аналізує особливості конституційних вимог та вимог виборчого законодавства до діяльності політичних партій ФРН, розглядає сутність традиції "оборонної демократії"у ФРН.
The writer of the article considers the process and conditions of becoming and the modern activity of political parties of Germany in the context offormation of the political system of Federal Republic of Germany. In the article the political practice of the recognition of political parties in Germany as "anticonstitutional", their interdiction also are considered. The writer of the article analyzes the features of the constitutional requirements and the requirements of the election laws to the activity ofpoliti- cal parties of Germany, considers the tradition of "defensive democracy" in Federal Republic of Ger-
many.
Партії сприяють формуванню політичної волі народу". Це положення статті 21 Основного Закону ФРН справді лежить в основі політичного життя країни, де всі громадяни від урядовця до домогосподарки постійно обговорюють хід та результати виборів до федерального та земельних парламентів та перспективи участі тієї чи іншої партії в коаліційному уряді або відставку того чи іншого лідера.
Яким же чином та в яких умовах сформувалися та продовжують формуватися політичні партії, які становлять сьогодні основу політичної системи ФРН? Слід зазначити, що з 36 партій, які висували своїх кандидатів на перші вибори до бундестагу в 1949 році, лише чотири були в змозі протягом півстоліття стабільно долати під час виборів 5-відсотковий бар'єр, аби здобути три прямі мандати.
Те, що в Німеччині іменується політичним ландшафтом країни, створювалося після війни практично на порожньому місці. І все-таки ледве більш ніж за півстоліття у ФРН вдалося створити партійну систему, що вважається однією зі зразкових у Європі, якщо не в цілому світі.
А починалися ці процеси у момент, що у німців називається "нуль годин" - у травні 1945-го. Відразу ж вийшла з підпілля і легалізувалася найстаріша в країні партія - Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), основи якої були закладені ще у 1863 році. Одночасно на політичній арені знову виникла Комуністична партія Німеччини (КПН), що відійшла від лівого крила соціал- демократії після Першої світової війни. У східній зоні окупації СДПН і КПН через рік у добровільно-примусовому порядку були злиті в Соціалістичну єдину партію Німеччини (СЄПН). Підім'явши під себе всі інші партії, вона безроздільно панувала в НДР більше 40 років. У Західній же Німеччині обидві ці партії, що підкреслено іменували себе "робітничими", співіснували спочатку мирно, потім - усе більш агресивно. Аж до 1956 року, коли Конституційний суд ФРН після 8-місячного розслідування заборонив КПН, оголосивши, що "диктатура пролетаріату, до якої відкрито, відповідно до свого статуту, прагне зазначена партія, несумісна з вільним демократичним устроєм суспільства". Суд при цьому вказав не тільки на "войовничу, агресивну риторику" комуністів, але насамперед - на конкретні дії такого роду, що, врешті-решт, і стало підставою для видалення КПН із партійної системи країни [1].
Поряд з партіями, що відродилися, були трансформовані старі і створені нові політичні партії (але нагадаємо, що нацистська НСДАП була поставлена поза законом). Так, партія Центру, що існувала до 1933 року, вирішила залучити у свій електорат, що складався з католиків, тепер і протестантів. Утім, потужними "насосами" в неї забрали основну масу виборців Християнсько-демократичний союз (ХДС) і його баварська "сестринська" партія Християнсько-соціальний союз (ХСС), що були створені після війни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Політичні партії в контексті формування політичної системи ФРН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок