Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Гегель

Гегель

Назва:
Гегель
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,30 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН
Вступ.
1. Біографія Гегеля.
2. Практичний дух.
3. Право.
4. Держава (реальний дух).
Вступ
Політичні погляди Гегеля впродовж всього життя німецького філософа знаходилися в постійному зв'язку з його філософською системою, що формувалася, і часто політика, особливо на ранньому етапі його творчої діяльності, знаходилася в самому центрі його духовних інтересів.
Держава як суб'єкт, що забезпечує об'єктивне виникнення і існування політики, завжди знаходилася в розгляді і аналізі Гегеля. І те, яким чином зазнавали зміни його погляди на дану структуру людського гуртожитку - від повного заперечення сучасної держави як такого і повернення до старогрецького типу суспільного пристрою і до того, що піднесе прусської монархії на рівень досконалої державної системи - відображалося на його відношенні до політики взагалі. Нижчеприведений текст  розкриває Гегеля  саме в цьому аспекті.
2. Практичний дух.
Практичний дух не тільки має ідеї, він є сама жива ідея. Практичний  дух - це дух, який випадково визначає себе і повідомляє свої визначення зовнішню реальність. Від Я, яке перетворюється на предмети, в об'єктивність лише теоретично, ідеально, слід відрізняти Я, яке робить це практично, реально.
Практичний дух називають переважно вільною волею, бо Я може абстрагуватися від всякої визначеності, в якій воно знаходиться, і у всякій визначеності залишитися невизначеним і рівним самому собі.
Воля як внутрішнє визначальне себе поняття - це перш за все діяльність і вчинок.  Вона переносить свої внутрішні визначення в зовнішні наявне буття і тим виражає себе як ідею.
До діяння відноситься вся сукупність визначень, безпосередньо пов'язаних з виробленою їм зміною наявного буття. До вчинку ж відноситься перш за все тільки те з цього діяння, що входило в намір, інакше кажучи, тільки те, що було в свідомості. Тільки це воля визнає як своє і як свою вину, яку їй дійсно можна приписувати. Але в широкому значенні під виною потрібно розуміти і ті з визначень діяння, які не зізнавалися, але могли бути усвідомлювані.
А) Практичне відчуття хоча і містить в собі практичні правові і практичні моральні визначення і закони, але в безпосередньому, а отже, нерозвиненому і непродуманому і, найголовніше, в нечистому вигляді через домішку суб'єктивної одиничності. Необхідно помітити, що у практичного відчуття немає ніякого іншого істинного змісту, окрім певним чином знайомих має рацію, обов'язків і законів, що з одного боку, практичне відчуття смутне і визначене одиничністю, а з іншою - може бути поставлено вище певної свідомості цих прав, обов'язків і законів лише постільки, поскільки дотримуються вони окремо і практичне відчуття по відношенню до них можна вважати тотальністю.
Б) Відчувати яке-небудь практичне визначення і в той же час відчувати ту суперечність, що це внутрішнє визначення не реалізовано, хоча реалізувати його украй важливо, і значить мати спонуку. Така спонука властива суб'єктивною природі і направлено тільки на свою визначеність. Жадання є одиничне визначення (природного) спонуки. Залежно від того, відповідає або не відповідає йому зовнішнє наявне буття, відчуття стає приємним або неприємним. При природних спонуках і жаданнях практичний дух залишається в природності і є істотою залежною, скованою.
В) Необхідно, щоб дух позбавився зануреної в природні спонуки і піднявся до такої загальності, коли кожне окремо спонука не розцінюється як абсолютне, а ставиться на своє місце і одержує належну оцінку тільки як момент тотальності, ніж і очищається від суб'єктивної випадковості.
Визначення духу - це і є його закони. Але вони не є його зовнішніми, природними детерміаціями; його єдине визначення, в якому і містяться всі інші, - це його свобода. Вона служить і формою, і змістом його законів. Останній може бути правовим або політичним.
3. Право.
Дух як вільне, обізнане себе істота є те рівне самому собі Я, яке в своєму абсолютно негативному відношенні є тим, що перш за все виключає Я, одиничною вільною істотою, або особою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гегель

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок