Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Україна - НАТО

Україна - НАТО

Назва:
Україна - НАТО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,03 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
План.
Вступ.
1. План дій НАТО
2. Основні галузі співпраці Україна -- НАТО
3. Розвиток відносин Україна -- НАТО
Висновок.
Література.


Вступ
Перший конкретний крок на шляху до розвитку цього процесу було зроблено 27 червня ц.р. під час візиту до Києва Генерального секретаря НАТО, коли українські урядовці офіційно представили на розгляд Попередній документ обговорення.
У Попередньому документі обговорення порушуються ключові питання, які були викладені в Аналізі НАТО з питань розширення від 1995 року та Документі Плану дій щодо членства від 1997 року, а саме: внутрішні питання, зовнішня політику, реформування структур безпеки та оборони, а також правові та безпекові аспекти. Визначаючи зусилля у галузі реформування, що нині вживаються у цих галузях, у документі водночас конкретно названі галузі, у яких ще належить досягти подальшого успіху, щоб реалізувати прагнення України щодо членства в Альянсі. Цей документ також став основою проведення низки експертних консультацій, які тривають з вересня 2005 року і надають змогу українським посадовцям краще усвідомити, чого саме очікують від України як кандидата на вступ до НАТО, водночас надаючи змогу посадовцям НАТО більш докладно ознайомитися з політикою України у галузі реформування та її можливостями.
Паралельно із процесом Інтенсифікованого діалогу у Вільнюсі було також ухвалено програму короткотермінових заходів, яка має на меті поглибити співпрацю між Україною та НАТО у ключових галузях реформ, а саме: зміцнення демократичних інституцій, поглиблення політичного діалогу, активізація зусиль у галузі реформування структур безпеки та оборони, поліпшення інформування громадськості та подолання негативних соціально-економічних наслідків оборонної реформи. Це -- першорядні пріоритети, проголошені новим українським керівництвом, оскільки ці питання мають вирішальне значення для успіху демократичних перетворень в Україні, яких вимагав народ у грудні минулого року. Це також ті галузі, у яких НАТО може запропонувати практичний досвід та, у деяких випадках, матеріальну допомогу.
Інтенсифікований діалог та програма короткотермінових заходів мають підкріплювати та доповнювати поточну співпрацю, що нині триває у рамках Плану дій Україна -- НАТО.
У листопаді 2002 року було вжито кроків для подальшого поглиблення та розширення відносин Україна -- НАТО.
1. План дій НАТО
У Плані дій, який був ухвалений під час Празького саміту на рівні глав держав та урядів, визначені спільно узгоджені принципи та цілі, які охоплюють політичні та економічні питання; інформаційні питання; безпекові, оборонні та військові питання; питання захисту та гарантування безпеки інформації; а також правові питання.
Втім, відповідальність за його виконання покладається насамперед на Україну, яку країни -- члени НАТО закликають активно просувати вперед процес реформ з метою укріплення демократії, верховенства права, захисту прав людини та розвитку ринкової економіки. Допомогти Україні втілити далекосяжні перетворення у галузі безпеки та оборони -- таким є першорядний пріоритет співпраці Україна -- НАТО.
З метою забезпечення досягнення цілей Плану дій розробляються щорічні Цільові плани. У цих документах визначаються цілі, які Україна зобов’язується виконати протягом року як внутрішньо, так і у співпраці з НАТО. З метою оцінки успішності їх виконання двічі на рік проводяться спільні засідання, а раз на рік співробітники штаб-квартири НАТО укладають підсумковий звіт, який подається на розгляд КУН на рівні міністрів закордонних справ.
2. Основні галузі співпраці Україна -- НАТО
Ключові галузі консультацій та співпраці охоплюють операції з підтримки миру та підтримання безпеки, реформування структур безпеки та оборони, економічні аспекти оборони, безпосередню військову співпрацю, озброєння, планування на випадок надзвичайних станів цивільного характеру та співпрацю у галузі науки та довкілля.
Співпрацею між Україною та НАТО керує Комісія Україна -- НАТО. Сторони проводять регулярні консультації та заходи співпраці у багатьох галузях відповідно до Хартії від 1997 року та Плану дій від 2002 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Україна - НАТО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок