Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> КОН'ЮНКТУРНІСТЬ У СОЦІАЛЬНО- ПОЛІТИЧНИХ НАУКАХ І ОСВІТІ

КОН'ЮНКТУРНІСТЬ У СОЦІАЛЬНО- ПОЛІТИЧНИХ НАУКАХ І ОСВІТІ

Назва:
КОН'ЮНКТУРНІСТЬ У СОЦІАЛЬНО- ПОЛІТИЧНИХ НАУКАХ І ОСВІТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,98 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 22.01+37
Бронніков В.Д., Приймак О.В.
КОН'ЮНКТУРНІСТЬ У СОЦІАЛЬНО- ПОЛІТИЧНИХ НАУКАХ І ОСВІТІ
В статті проаналізовано теоретико-методологічні засади поняття кон'юнк- турності та розкрито механізми впливу політичної кон'юнктури на сучасну науку та освіту в Україні.
Ключові слова: кон'юнктура, політична кон'юнктура, суспільно-політична наука і освіта в Україні.
В статье проанализированы теоретико-методологические основы понятия конъюнктурности и раскрыты механизмы влияния политической конъюнктуры на современную науку и образование в Украине.
Ключевые слова: конъюнктура, политическая конъюнктура, общественно- политическая наука и образование в Украине.
The article analyzes the theoretical-methodological bases of the conjuncture and gives the mechanisms of the impact the political conjuncture of modern science and education in Ukraine.
Key words: conjuncture, the political conjuncture, socio-political science and education in Ukraine.
Постановка проблеми. Необхідність звільнення науки та освіти від кон'юнктурної домінанти обумовлює актуальність даної теми як для України, так і для інших держав світу. Освіта та наука, що динамічно розвиваються останнім часом потребує свободи від тих рамок та впливів, які на неї накладені кон'юнктурними впливами політики, економіки та міжнародної сфери. Гуманітарна освіта та наука в Україні проходить період переходу на нові ринкові умови та змушена підпорядковуватися вимогам ринку. Найчастіше, щоб вижити українській освіті та науці доводиться пристосовуватися під політичні зміни в країні, економіці та світі, а відтак, з'являється загроза збільшення їх кон'юнктурності.
Аналіз останніх досліджень. Дана тема не отримала свого дослідження в науковій літературі. Однак певні елементи теми присутні в працях дослідників з економіки, лінгвістики та права.
У працях таких відомих зарубіжних вчених - економістів у галузі кон'юнктурних досліджень, як Ф. Лассаля, В. Репке та В. Зомбарта, А. Шеффле і російських вчених-економістів Д. Опаріна, П. Левшина, Д. Костюхіна, І. Біляєвського, С. Первушина, М. Кондратьєва, В. Карпова, В. Кучеренко, Г. Ковалевського [1; 14; 15; 17; 19; 21; 23; 24; 27; 29; 31.] та ін. Наведено визначення кон'юнктури та розглянуті питання, пов'язані з проведенням кон'юнктурних досліджень в економічній теорії.
Тлумачення терміну кон'юнктура можна знайти в енциклопедичних, політичних та лінгвістичних словниках. Це такі словники як Великий економічний словник під редакцією А. Азрилияна [4], Великий енциклопедичний словник [5], Сучасний політичний словник В. Даниленка [10], Енциклопедія бізнесмена, економіста, менеджера за редакцією Р. Дяківа [11], тлумачному словнику російської мови Н. Єфремової [32], тлумачному словнику В. Ожегова [34], тлумачному словнику А. Ушакова [33], енциклопедичному словнику Ф. Брокгауза та І. Ефрона [37], однак вони зосереджуються на питаннях кон'юнктурності як поняття з економічної категорії.
Питання політичної кон'юнктури та теорії кон'юнктурності як категорії політичної науки, не є дослідженими. Вони є предметом публіцистичних статей і не розглядалися раніше з наукової точки зору. Окремі приклади прояву кон'юнктурності та елементи формування кон'юнктури можна знайти в деяких російських та іноземних джерелах, в періодичних виданнях та наукових працях. Це праці З. Бжезинського [2; 3], А. Бондар [6], А. Верещагіна [7], С. Герасимчука, Я. Матійчика [8], Е. Гильбо [9], Л. Коханець [22], А. Лисюк[25], О. Мамедова [26].
Приклади проявів кон' юнктурності в суспільно- політичних науках, зокрема в історії, описані у великому дослідженні шкільних підручників з історії, викладеному на сайті Харківської правозахисної групи, було здійснено ґрунтовний аналіз шкільного курсу історії з позиції професійних вчених-істориків, педагогів і вихователів, та виявлено низку суттєвих недоліків та неточностей, що були продиктовані
виключно політичною кон'юнктурою [12; 16; 30;
35; 36]
Однак в усіх цих працях висвітлено лише окремі моменти проблеми, тоді як вона потребує детального розгляду з точки зору теоретичної та практичної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: КОН'ЮНКТУРНІСТЬ У СОЦІАЛЬНО- ПОЛІТИЧНИХ НАУКАХ І ОСВІТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок