Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Внесок професора В.Садовського у політичну географію

Внесок професора В.Садовського у політичну географію

Назва:
Внесок професора В.Садовського у політичну географію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,37 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Внесок професора В.Садовського у політичну географію


У 20-х - 30-х роках ХХ ст. проблеми національної політики в Україні були досить важливими. Праці В. Садовського йшли в руслі розв'язання актуальних національно-політичних і наукових проблем того часу. Однак вони і зараз залишаються пізнавальними, цікавими і потребують наукового осмислення на сучасному етапі. Між тим, як показав аналіз наукової літератури, дослідженням політологічних студій вченого сьогодні займається вузьке коло науковців. У даній публікації наявна спроба аналізу діяльності  професора Валентина Садовського, як політолога, на основі його роботи „Національна політика совітів на Україні", яка вийшла в світ  1937 р. у Варшаві.
Поміж багатьох наукових проблем економіст і географ Валентин Садовський, займався і проблемами національної політики. Він постійно цікавився питаннями національної політики в Україні, і у часи коли перебував на батьківщині і в період еміграції. Він був одним із найкомпетентніших українських науковців еміграції, особливо у сфері національної політики. У роботі „Національна політика совітів на Україні" детально аналізується національна політика в Радянському Союзі загалом і стосовно України зокрема. Думаємо, що висвітлення цієї проблеми важливе і цікаве не лише з українського національного погляду, з погляду нашої зацікавленості сучасною долею і подальшими перспективами тих земель, де живе основна частина нашої нації. Так само важливим  і цікавим є висвітлення цієї проблеми для з'ясування питання про дальшу роль і перспективи всього СРСР. Адже не треба  доводити, що українська проблема для СРСР є основною і вирішальною і подальша доля України в значній мірі визначить майбутнє всього СРСР [2, 3]. Робота складається з чотирьох розділів. У пер-шому, зазначає львівський дослідник О. Шаблій [1,40], розкрито зв'язок ідеології комунізму з попередніми російськими ідеологічними концепціями, здійснено огляд теоретичних засад національної політи-ки більшовизму, розроблених головним чином Володимиром Ульяновим (Леніним) до 1917 р. і спроби їх реалізації у пер-ший період існування радянської влади (до 1921 р.). Розглянуто принципи національної політики сформульовані на ХІІ з'їзді комуністичної партії, проведення в життя постанов з'їзду на Україні. Простежено зміни національної політики в період генеральної лінії. У другому розділі розглянуто взаємовідносини між комуністичною партією і радянською владою. Політика радянської влади у стосунках з Центральною Радою. Взаємини між російською владою і радянською  Укра-їною у 1919-1922 рр. Утворення Союзу РСР і розробка його конституції. Розвиток централістичних тенденцій у радянському законодавстві після ухвалення конституції 1923 р. У третьому розглядається історія виникнення проекту нової радянської конституції, його обговорення і прийняття, подаються особливості національної політики в руслі прийнятої у 1936 р. нової конституції СРСР. Нарешті, у четвертому розглядаються проблеми цієї конституції стосовно неросійських національностей і зокрема українців. Хоч аналіз в основному має досить виражені хронологічні ознаки, однак головне тут - це фіксування сутнісних особливостей національної політи-ки комуністичної партії і радянського уряду. У своїй роботі В. Садовський аналізує і на фактах підтверджує основні принципи більшовицької національної політики.
Так, на основі аналізу тенденцій сві-тового розвитку і у державно - політичному житті СРСР і у національній політиці більшовицької партії, науковець передбачає подальші процеси у самому СРСР і в Україні. Він бачить два суттєві чинники, які призведуть до істотних змін. Це чин-ники соціального і національного характеру. Зокрема індустріалізація і високий ступінь усуспільнення виробництва, так звана культурна революція, призведуть у кін-цевому підсумку до змін і в організації суспільного життя. З часом уніфікаторський характер держави, а також диктатура особи (Сталіна) чи партії увійдуть в антагоністичну супереч-ність з плюралістичним за своєю суттю характером струк-тури суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Внесок професора В.Садовського у політичну географію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок