Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Інститут Паблік Рилейшнз (PR) Збройних Сил України: особливості становлення та функціонування в демократичній державі

Інститут Паблік Рилейшнз (PR) Збройних Сил України: особливості становлення та функціонування в демократичній державі

Назва:
Інститут Паблік Рилейшнз (PR) Збройних Сил України: особливості становлення та функціонування в демократичній державі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,02 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 659.4:355.1(477)
Ільницька У.В., Національний університет "Львівська політехніка"
Інститут Паблік Рилейшнз (PR) Збройних Сил України: особливості становлення та функціонування в демократичній державі
У статті обґрунтовується необхідність становлення та розвитку інституту PR Збройних Сил України як елементу демократичної правової держави. Паблік Рилейшнз розглядається як багатокомпонентна та поліаспектна система комунікацій; аналізується досвід PR в арміях західних країн; висвітлюються теоретико-методологічні засади; формулюються основні напрямки та завдання Паблік Рилейшнз Збройних Сил України.
In the article the idea of necessity of the formation and development of the institute PR of the Armed Forces as the attribute of the democratic state is substantated. PR is observed as manycompounded and polyaspected system of communication. The experience of PR in the western armies is analysed. The problems of theoretical-methodological questions, directions and tasks of PR of Armed forces of Ukraine are discovered and cleared.
Постановка та актуальність проблеми. Осмислення досвіду політичного функціонування силових структур, Збройних Сил (ЗС) зокрема, як в нашій державі, так і за її межами, переконливо доводить, що однією з умов ефективного функціонування структури та адекватного сприйняття її громадськістю є позитивно сформований політичний імідж організації та налагоджена співпраця із населенням з метою досягнення взаєморозуміння та співробітництва. Крім того, демократизація суспільства вимагає більшої відкритості Збройних Сил, впровадження нових форм контактів Міністерства оборони із населенням, співробітництва структури з державними установами та неурядовими організаціями, формування інституту цивільного контролю над Армією та налагодження ефективної взаємодії між Збройними Силами та громадськістю. У межах вирішення цих завдань особливої актуальності набуває використання засобів, методів та прийомів інноваційної для українських Збройних Сил технології Паблік Рилейшнз (Public relations) - багатокомпонентного засобу комунікації, спрямованого на забезпечення діалогових відносин між Армією та населенням, стимулювання громадської активності, підвищення авторитету й довіри та формування громадської думки в бажаному напрямку.
Виникнення, формування та розвиток інституту Паблік Рилейшнз (PR) зумовлений зміцненням демократичних засад суспільства, в якому людина сприймається як індивідуальність, особистість, і формування громадської думки відбувається лише шляхом переконування, а не примусу, диктату та застосуванням командно- адміністративних методів, що характерне для тоталітарних режимів.
В умовах демократії та інтенсивного розвитку громадянського суспільства виникає об'єктивна необхідність в створенні нової атмосфери відносин між Збройними Силами та населенням, у впровадженні принципово нових підходів до здійснення політичної комунікації та в формуванні моделі взаємовідносин, яка базується на засадах прозорості, відкритості, поінформованості, достовірності, ясності та компетентності. Успішну реалізацію цих завдань забезпечує Паблік Рилейшнз, мета якого - налагодження двостороннього спілкування структури та громадськості для виявлення споріднених інтересів і досягнення взаєморозуміння. Ціль PR - створення та підтримання позитивного іміджу; формування громадської думки; робота з населенням з метою інформування, пояснення, роз'яснення основних засад та принципів функціонування структури; передбачення та подолання криз; лобіювання інтересів тощо.
Глобальність завдань, які вирішує Паблік Рилейшнз у контексті відносин організації та громадськості дає підстави говорити про необхідність широкого використання PR- технологій в комунікативній політиці Збройних Сил України, створення концептуальних засад для впровадження інновацій та адаптацію до українських реалій світового досвіду.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. На сьогодні, на жаль, спостерігається недооцінка інституту Паблік Рилейшнз в Збройних Силах України. Відсутня чітка стратегія його становлення та розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Інститут Паблік Рилейшнз (PR) Збройних Сил України: особливості становлення та функціонування в демократичній державі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок