Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Етнонаціональна політика України

Етнонаціональна політика України

Назва:
Етнонаціональна політика України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,07 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Етнонаціональна політика України
План
1. Етнонаціональна політика України
2. Бтнополітичні процеси на Закарпатті

Становлення етнонапдональної політики України припадає на період початку 90-х років XX ст. Саме у Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року відзначено принципи побудови держави за моделлю побудови поліетнічної української нації. Декларація проголошувала рівність усіх громадян незалежно від походження, соціального стану, расової та національної належності. Документ містив норму про визнання колективних, групових прав національних меншин та специфічних прав національностей, етнічних груп. Ці норми було удосконалено в інших нормативно-правових актах незалежної України.
Концептуальні засади державної етнополітики України відображені у наступних політико-правових документах:*
Звернення Верховної Ради України до громадян України всіх національностей (серпень 1991 p.);*
Декларація прав національностей України (листопад 1991 p.);*
Закон України "Про національні меншини в Україні" (червень 1992 p.);*
Конституція України (червень 1996 p.);*
Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" (травень 1997 р.) та інші.
В Україні широко запроваджено застосування у національному законодавстві міжнародних стандартів захисту прав меншин:*
Європейська хартія регіональних мов або мов меншин (листопад 1992 p.; ратифікована ВРУ 15 травня 2003 p.);*
Рамкова конвенція Ради Європи про захист національних меншин (листопад 1994 p.);*
Гаазькі рекомендації щодо прав національних меншин на освіту (жовтень 1996 p.);*
Ословські рекомендації щодо мовних прав національних меншин (лютий 1998 p.).
Чинне законодавство України удосконалюється під впливом міжнародного фактору, процесів євроінтеґрації. Нині розроблено ряд проектів Законів України, які регулюють сферу міжетнічних взаємин ("Про концепцію державної етно-національної політики", "Про внесення змін до Закону України "Про національні меншини України", "Про зміни до Закону України "Про мови"). Тобто законодавчого вирішення потребують ряд проблем у сфері розширення прав представників національних меншин, підтримки репатріантів, надання особливого статусу корінного кримськотатарського етносу тощо.
Центральним органом державної виконавчої влади, який координує питання етнополітики в Україні, є Державний комітет України у справах національностей та міграції. У Верховній Раді України створено Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. При Президентові України діє Рада представників громадських об'єднань національних меншин України. Консультативно-до-радчим органом при Президентові України є також Рада представників кримськотатарського народу.
Реалізація міжнародних програм співробітництва обумовила потребу формування не тільки правових, а й відповідних організаційно-структурних механізмів, зокрема — створення двосторонніх та змішаних міжурядових комісій.
З 1994 року діє двостороння українсько-словацька комісія з питань національних меншин, освіти і культури, завданням якої є сприяння співробітництву між Словацькою Республікою і Україною в галузі питань національних меншин, культурних, освітніх і наукових контактів обох країн на основі Договору про добросусідство, дружні відносини і співробітництво. Змішана українсько-угорська комісія з питань забезпечення прав національних меншин сприяє практичній реалізації основних положень щодо задоволення етнокультурних потреб українців в Угорській Республіці і угорців в Україні.
Змішана міжурядова українсько-румунська комісія з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин, координує діяльність міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення прав української меншини в Румунії та румунської меншини в Україні. Українська частина Комісії взаємодіє з відповідними комітетами Верховної Ради України, а також національно-культурними товариствами, об'єднаннями громадян і релігійними організаціями для виконання нею відповідних завдань.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Етнонаціональна політика України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок