Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ЕТИЧНЕ УПРАВЛІННЯ - СКЛАДОВА ЕТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

ЕТИЧНЕ УПРАВЛІННЯ - СКЛАДОВА ЕТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

Назва:
ЕТИЧНЕ УПРАВЛІННЯ - СКЛАДОВА ЕТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,12 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 351.07
Штирьов О.М.
ЕТИЧНЕ УПРАВЛІННЯ - СКЛАДОВА ЕТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
Стаття присвячена проблемі становлення та розвитку етичного управління в Україні як одного з елементів етичної інфраструктури державної служби. Вказано на головні складові, які мають сприяти цьому процесу з урахуванням польського досвіду як на місцевому рівні, так і в цілому в державі.
Ключові слова: етничне управління, інфраструктура, місцеві об'єднання, державна служба, місцеве самоврядування, принцип, публічні інституції, заходи.
Статья посвящена проблеме становления и развития этического управления в Украине как одного из элементов этической инфраструктуры государственной службы. Указано на главные составляющие, которые должны способствовать этому процессу с учетом польского опыта как на местном уровне, так и в целом в государстве.
Ключевые слова: этническое управление, инфраструктура, местные объединения, государственная служба, местное самоуправление, принцип, публичные институции, способы.
The article is devoted to the problem of becoming and development of ethics management in Ukraine, as one of elements of ethics infrastructure of government service is indicated on main constituents which are to be instrumental in this process taking into account polish experience, as at local level and on the whole in the state.
Key words: ethnical management, infrastructure, local units, public service, local government, principle, public institutions, means.
Протягом останньго часу посилюється увага до проблеми етичного управління на місцевому рівні. Набуває нового змісту процес етизації державних службовців на тлі євроінтеграційних процесів, які вимагають якісно нового підходу до вирішення цього питання. Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» на місцеві органи влади покладаються повноваження забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку регіонів. Виходячи з вимог часу, що суттєво розширюють повноваження і підвищують відповідальність місцевих рад за розвиток міст, сіл та селищ, виникла необхідність використання нових інструментів управління суспільно-економічним розвитком, де ключовим індикатором є ефективність.
Таким чином, фактично викликом часу є перехід від «керування» до муніципального менеджменту, з урахуванням етичної складової управління як на загальнодержавному так і регіональному рівні.
Отже, метою статті є узагальнення базових принципів функціонування етичного управління на місцевому рівні в контексті формування етичної інфраструктури державної служби України.
У процесі розробки та аналізу базових принципів етичного управління цікавим прикладом у цій сфері може стати польський досвід. На прикладі проекту «Прозора Польша» є можливість проаналізувати вдалі технології управління у сфері суспільної, громадської підтримки побудови прозорого, етичного, стійкого до корупційних схем управління, акцентуючи увагу на формуванні прозорих структур та процедур, створенні простору для взаємодії з місцевою громадою (залучення громадськості) та місцевими громадськими організаціями. У рамках проекту було опрацьовано шість принципів вдалого управління та конкретні завдання до них. Серед таких принципів: Прозорість - все, що робить місцеве самоврядування, є ясним та зрозумілим завдяки оприлюдненню засад функціонування та інформуванню про актуальні та важливі справи.
Відсутність стійкості для корупції - самоврядування діє етично та опирається корупції, воно декларує, що активно проводить політику протидії корупції;
Залучення громадян - у громаді ведеться суспільний діалог, гміна сприяє створенню об'єднань громадян, які беруть участь у розв'язанні проблем розвитку територій.
Передбачуваність - реалізація публічних завдань відбувається у передбачуваний та планомірний спосіб, мешканці мають можливість участі у формуванні планів.
Фаховість - у мерії працюють компетентні особи, постійно ведеться пошук засобів покращання послуг.
Звітність - діяльність самоврядування вимірюється та фіксується, особливо у сфері фінансів, чітко визначена відповідальність посадових осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ЕТИЧНЕ УПРАВЛІННЯ - СКЛАДОВА ЕТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок