Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Самопрезентація в публічному виступі

Самопрезентація в публічному виступі

Назва:
Самопрезентація в публічному виступі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,07 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Самопрезентація в публічному виступі  
Одного разу я був присутній на зборах колективу великої торгової мережі. Директор компанії виступав перед 40 підлеглими. Змістовно він був підготовлений до презентації нового тренінгового проекту, але не мав досвіду публічного мовлення. Під час виступу він смикав ґудзики свого стильного піджака і переминався з ноги на ногу, пританцьовував. Це забавляло персонал. Не дивно, що наступного дня співробітники переказували один одному подробиці «танцю», а про суть виступу навіть не згадували.  
Важливо пам'ятати, що у промовця при публічному виступі є не лише слухачі, але і глядачі. Тому головний візуальний об'єкт в публічному виступі — це сам промовець.  
Які складнощі можуть виникнути, якщо промовець не приділяє уваги самопрезентації? Річ у тому, що імідж формується у будь-якому випадку. Якщо не приділяти йому особливої уваги, він може відкрити не найвиграшніші якості промовця. В цьому випадку достоїнства оратора можуть загубитися. Не приділяючи спеціальної уваги управлінню враженням, промовець позбавляє себе могутнього ресурсу — ефективного іміджу.  
Самопрезентація, самоподача, самопред'явлення — всі ці слова означають, що промовець пред'являє себе аудиторії. Самопрезентація в публічному виступі— це уміння спрямувати сприйняття аудиторії по певному шляху, вигідному оратору.  
Самопрезентація — це управління враженням, яке промовець справляє на аудиторію з метою впливу на неї.  
Впливати на аудиторію необхідно, щоб досягти поставлених цілей. Останніми роками популярним стало слово «харизма». Дослівно із давньогрецького воно означає «притягуватидо себе увагу».  
Слово «харизма» сходить до слова «харити». У давньогрецькій міфології — це три богині краси і витонченості. Слова «харизма», «характер», «харя» — мають один корінь. Тобто бути харизматичним в ході публічного виступу означаєуміти виробляти успішну самопрезентацію, притягувати і утримувати увагу аудиторії.  
Важливо, що самопрезентація відбувається завжди, незалежно від того, наскільки промовець собі її уявляє і як до неї відноситься. Наприклад, два співробітники збираються виступити на конференції. Один надягає найкращий дорогий діловий костюм, білу сорочку, модну краватку, інший — джинси і старий светр. Самопрезентацію проводять обидва! Перший демонструє статус, престиж, пошану. Другий — незалежність, наївність, самостійність.  
Імідж . Розмова про самопрезентацію має сенс пов'язати з поняттям «імідж». «Імідж» дослівно з англійського означає «образ». Але в російському розумінні «імідж» і «образ» не одне і те ж. Перш за все тому, що в російській мові слово «образ» має п'ять різних значень: вигляд, зовнішність, характер, порядок, відображення.  
Найближче до англійського слова «імідж» російський термін «думка».  
Імідж — думка, що містить оцінку і ставлення.  
В результаті самопрезентації і формується імідж.  
Імідж оратора важливий, оскільки він формує готовність слухачів діяти тим або іншим чином.  
Наприклад, уявіть, що відбувається виступ двох промовців перед аудиторією.  
Мета: в результаті виступу аудиторія повинна зробити необхідні оратору дії — проголосувати, купити, прийти, ухвалити рішення, затвердити план і т.п.  
Перший промовець проводить таку самопрезентацію: з'являється перед аудиторією точно в умовлений час, починає хвилина в хвилину, одягнений сучасно, в діловому стилі, володіє правильною російською мовою, говорить дохідливо.  
Інший промовець— спізнюється, на очах аудиторії п'є пігулки, виглядає неохайно, притоптує ногами, крутить в руках листки з текстом, рідко дивиться в очі слухачам, зловживає словами-паразитами.  
Очевидно, що перший оратор швидше викличе інтерес і довіру, ніж другий.  
Питання, на чий заклик до дій відреагує аудиторія?
">Як формується перше враження?  
Враження — образ, відображення, слід, дія, вплив, ефект.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Самопрезентація в публічному виступі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок