Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ДІАХРОНІЧНИЙ АСПЕКТ ВПРОВАДЖЕННЯ СТЕРЕОТИПІВ У ПРОЦЕСІ ПОЛІТИЧНОЇ КОМУНІКАЦІЇ

ДІАХРОНІЧНИЙ АСПЕКТ ВПРОВАДЖЕННЯ СТЕРЕОТИПІВ У ПРОЦЕСІ ПОЛІТИЧНОЇ КОМУНІКАЦІЇ

Назва:
ДІАХРОНІЧНИЙ АСПЕКТ ВПРОВАДЖЕННЯ СТЕРЕОТИПІВ У ПРОЦЕСІ ПОЛІТИЧНОЇ КОМУНІКАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,10 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 32.019.51
Шерман О.М.
ДІАХРОНІЧНИЙ АСПЕКТ ВПРОВАДЖЕННЯ СТЕРЕОТИПІВ У ПРОЦЕСІ ПОЛІТИЧНОЇ КОМУНІКАЦІЇ
У статті аналізується еволюція комунікативних каналів, яким протягом різних епох належала провідна роль у формуванні політичних стереотипів.
Ключові слова: стереотип, політичний процес, комунікація, аспект, соціально- політична інформація, політичне життя, шлях поширення, політична дійсність, управління.
В статье анализируется эволюция коммуникативных каналов, которым в течение разных эпох принадлежала ведущая роль в формировании политических стереотипов.
Ключевые слова: стереотип, политический процесс, коммуникация, аспект, социально-политическая информация, политическая жизнь, путь распространения, политическая действительность, управление.
In the article analyzed evolution of the communicative channels during formation of the political stereotypes.
Key words: stereotype, political process, communication, aspect, social and political information, political life, way of distribution, political reality, management.
Постановка проблеми. Хоча одним із джерел формування політичних стереотипів сучасного соціуму виступає діяльність ЗМІ, політичний стереотип як феномен виник задовго до їхньої появи. Оскільки кожна соціально-політична система створює набір певних стереотипів, слідування яким необхідне для успішного функціонування даної системи [4, с. 118], процеси створення і впровадження у суспільну свідомість системи політичних стереотипів як частини офіційної ідеології починаються із створенням перших держав, причому з самого початку свого існування стереотип формується і впроваджується у процесі політичної комунікації. Французький соціолог Р.-Ж. Шварценберг визначає політичну комунікацію як «процес передачі політичної інформації, через посередництво котрого інформація циркулює між різними елементами політичної системи, а також між політичною та соціальними системами» [8, с. 174].
Незважаючи на актуальність вивчення створення та функціонування політичних стереотипів з огляду на суспільно-політичні процеси останніх десятиліть, у вітчизняній політології практично відсутні дослідження процесів впровадження системи політичних стереотипів у суспільну свідомість до появи ЗМІ. Між тим, на нашу думку, ґрунтовне дослідження процесів формування та впровадження політичних стереотипів вимагає аналізу цих процесів не тільки у синхронії, але й у діахронії.
Метою даної статті є аналіз еволюції комунікаційних каналів, яким належала протягом різних історичних епох провідна роль у формуванні політичних стереотипів до появи засобів масової комунікації. Такий аналіз не тільки розширює хронологічні рамки досліджуваного явища і дозволяє побачити його під новим кутом зору: без урахування історичних витоків неможливе повне розуміння природи будь-якого політичного феномена, у тому числі і стереотипу.
На думку дослідників, комунікаційний канал - це реальна чи уявна лінія зв'язку (контакту), якою повідомлення рухаються від комуніканта до реципієнта, і яка надає кому- ніканту та реципієнту засоби для створення та сприйняття повідомлення, тобто знаки, мови, коди, матеріальні носії повідомлень, технічні пристрої [7, с. 45]. Існує декілька класифікацій комунікаційних каналів (зокрема, їх поділяють на природні та штучні [7, с. 46]; причому найбільш фундаментальне розрізнення пов' язане зі словом.
Вербальний канал (канали) комунікації передає інформацію через посередництво слова; він історично вторинний і розвинувся разом із здатністю до мовлення. Найстаріший, невербальний канал комунікації починається з міміки, жестів, окремих звуків, тобто з діяльності, пов'язаної з суто фізичними можливостями людини. У процесі історичного розвитку з'являються технічні позамовні засоби передачі інформації - зокрема, малюнок. Окремі дослідники, говорячи про технічний бік діяльності людини, використовують поняття візуальної комунікації [Массовая коммуникация: сущность, каналы, действия].
На початку цивілізації візуальна комунікація була невіддільна від усної, вербальної та позамовної [1, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ДІАХРОНІЧНИЙ АСПЕКТ ВПРОВАДЖЕННЯ СТЕРЕОТИПІВ У ПРОЦЕСІ ПОЛІТИЧНОЇ КОМУНІКАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок