Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ОСНОВНІ АСПЕКТИ ГЕОПОЛІТИЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇЇ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР

ОСНОВНІ АСПЕКТИ ГЕОПОЛІТИЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇЇ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР

Назва:
ОСНОВНІ АСПЕКТИ ГЕОПОЛІТИЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇЇ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,10 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК [323+327](477)
Міхель Д.О.
ОСНОВНІ АСПЕКТИ ГЕОПОЛІТИЧНОГО
ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇЇ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР
У статті досліджуються основні моменти геополітичних особливостей та пріоритетів формування як внутрішньої, так і зовнішньої політики України, враховуючи елементи зовнішньополітичної стратегії з урахуванням національних інтересів країни.
Ключові слова: геополітичне положення, пріоритети формування політики, внутрішня політика, зовнішня політика, національні інтереси, національна безпека, геостратегія, міжнародна політика.
В статье исследуются основные моменты геополитических особенностей и приоритетов формирования как внутренней, так и внешней политики Украины, учитывая элементы внешнеполитической стратегии с учетом национальных интересов страны.
Ключевые слова: геополитическое положение, приоритеты формирования политики, внутренняя политика, внешняя политика, национальные интересы, национальная безопасность, геостратегия, международная политика.
In the article author investigates the main points of the geopolitical characteristics and priorities of the formation of internal and external policy of Ukraine, including elements of foreign policy strategy, that is based on the national interests.
Key words: geopolitical situation, priorities of politics formation, internal politics, external politics, national interests, national security, geostrategy, international politics.
Історичний досвід і логіка розвитку міжнародних відносин переконливо свідчать про надзвичайно важливу роль геополітичного фактора у формуванні як внутрішньої, так і зовнішньої політики держави. Вивчення геополітичних особливостей України дозволяє говорити про те, що з цієї точки зору вона має багато переваг. Насамперед, це пов'язано з її надзвичайно вигідним географічним
розташуванням, оскільки в ракурсі геополітики вона займає на Євразійському континенті винятково важливе, багато в чому унікальне місце, яке часто визначають поняттями «географічний центр Європи», «перехрестя між Сходом і Заходом». Маючи територію понад 600 тис. кв. км, і посідаючи в Європі шосте місце за чисельністю населення, Україна володіє унікальними природними умовами, вигідно відрізняючись і родючістю ґрунтів, і значною кількістю корисних копалин, і сприятливими кліматичними умовами. До того ж вона володіє вельми розвиненими шляхами сполучень і має вихід до моря.
Все це сприяло тому, що протягом історії територія України була перехрестям не лише міграційних, але й торгівельних шляхів. Якщо річкова система формувала зв'язки за лінією Північ - Південь, то сухопутні шляхи сприяли контактам між народами Сходу і Заходу через її територію. Тому із стародавніх часів через територію сучасної України проходили торгівельні комунікації між країнами балтійським і середземноморськими, між Західною і Центральною Європою та Середньою Азією і Китаєм. Тобто, як зауважував із цього приводу відомий український мислитель Ю. Липа, українські землі не є якимсь закутом. При огляді торгівельному і геополітичному - це одна із важливих країн світу і це значення України буде лише зростати.
Щоправда, тут слід зауважити, що всі ці геополітичні переваги у минулому нерідко перетворювалися на вади, оскільки за відсутністю надійних природних рубежів Україна протягом століть була об'єктом чужоземних зазіхань і багаточисельних експансій з боку своїх сусідів, що позбавило її можливості самостійного державного існування, а її територія була розпорошена різними країнами. Не можна не сказати й про те, що торгівельні шляхи, що проходили через територію України, обумовлювали перевагу тих чи інших культурних впливів - чи то грецьких за античні часи, чи то візантійських і норманських в епоху Київської Русі, чи то західноєвропейських і московських у період пізнього середньовіччя, а всі разом вони обумовлювали також і різні геополітичні орієнтації [1, с. 98-99]. Все це не могло не накласти свого відбитку на менталітет населення різних регіонів України, наслідки в різниці якого ми відчуваємо й сьогодні.
Розмірковуючи про географічні і природні переваги України слід зазначити, що самі по собі вони, зрозуміло, не в змозі вирішити завдання перетворення держави у впливову, розвинену, процвітаючу державу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ОСНОВНІ АСПЕКТИ ГЕОПОЛІТИЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ ТА ЇЇ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок