Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ТОЛЕРАНТНІСТЬ ЯК РИСА СВІТОГЛЯДНОЇ ПОЗИЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

ТОЛЕРАНТНІСТЬ ЯК РИСА СВІТОГЛЯДНОЇ ПОЗИЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
ТОЛЕРАНТНІСТЬ ЯК РИСА СВІТОГЛЯДНОЇ ПОЗИЦІЇ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,53 KB
Завантажень:
547
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 316.647.5:304.3
Ханстантинов В.О.
ТОЛЕРАНТНІСТЬ ЯК РИСА СВІТОГЛЯДНОЇ ПОЗИЦІЇ ОСОБИСТОСТІ
У статті аналізується феномен толерантності, прояви та ознаки її в світогляді особистості, підкреслюється соціальна значимість толерантності.
Ключові слова: світоглядна позиція, толерантність, риса, суспільні групи, мета, політична криза, соціальна цінність, людяність, повага.
В статье анализируется феномен толерантности, проявления и признаки ее в мировоззрении личности, подчеркивается социальная значимость толерантности.
Ключевые слова: мировоззренческая позиция, толерантность, черта, общественные группы, цель, политический кризис, социальная ценность, человечность, уважение.
The phenomenon of tolerance, displays and signs of it, in the world view of personality is analysed in the article, social meaningfulness of toleranc is underlined.
Key words: vision, tolerance, feature, social groups, goal, political crisis, social value, humanity, respect.
Звернення дослідників до світоглядної проблематики традиційно виступає необхідною складовою будь-яких серйозних розвідок людини та її буття. Виключно важливою сферою суспільного буття є політика, в якій ніби кристалізуються, набувають визначених форм людські інтереси, воління, ілюзії... Сучасні політичні реалії в нашій країні, як і загалом у світі, суттєвим чином є відображенням, втіленням того, що вже сформувалося у світогляді, що представлено в намірах та конкретних цілях дій великих суспільних груп, окремих індивідів, насамперед тих з них, хто має високий соціальний статус і лідируюче положення, і як наслідок цього - наявні можливості використати і спрямувати у належному, на їх погляд, напрямку різноманітні ресурси.
Актуальність вивчення толерантності як риси світоглядної позиції особистості зумовлюється не лише об'єктивною потребою для кожного бути терпимим до «іншого», «іншості» в умовах зростаючої глобалізації, почастішання і поглибшання контактів з представниками різних культур, релігій, мов, політичних уподобань тощо. Для України така потреба посилюється необхідністю пошуку механізмів подолання гострих суперечностей між різними верствами і групами населення у зв'язку із зростанням економічної диференціації і соціального розшарування, фактором впливу полікультурної, світоглядно- ціннісної, етнічно-релігійної неоднорідності, тиском залишків ідеології та практики тоталітаризму. Так, приблизно 32 %, за даними щорічного моніторингу Інституту соціології НАН України, є носіями активно- та пасивно-тоталітарного типів політичної культури [1]. Про необхідність уваги до розвитку культури толерантності, зокрема, свідчать результати широкомасштабних соціологічних досліджень, які виявили «підвищення рівня ізоляціоністських настроїв, міжнаціональної нетолерантності й ксенофобії у масовій свідомості за роки незалежності: питома вага толерантних людей знизилась більш як у три з половиною рази, а кількість носіїв ксенофобічних установок, навпаки, збільшилась у чотири рази» [2].
Політична криза останніх років, на наш погляд, закріплює об'єктивний факт суспільної дійсності і масової свідомості та розкол у політичному виборі народу. Гармонізація суспільних відносин за таких умов передбачає поступове, але неухильне утвердження атмосфери взаємної довіри, порозуміння між всіма суб' єктами суспільно- політичного життя, визнання за кожною із сторін однакового права репрезентувати українську ідентичність. Багатоманітність повинна сприйматися не як потенційна загроза руйнації нашої цілісності, а як об' єктивна передумова і засіб збагачення суперечливої за своєю природою єдності.
Поняття «світоглядна позиція» є похідним від поняття «світогляд», яке традиційно визначається як сукупність узагальнених уявлень людини про світ та її місце в ньому, підвалини людських взаємин зі світом, що виконує функцію самоусвідомлення і світоорієнтування людини в ньому. Слід зазначити, що світогляд може бути схарактеризований за багатьма критеріями. Виділяють фантастичний, викривлений, або адекватний, усвідомлений чи неусвідомлений, цілісний або фрагментарний, внутрішньо узгоджений або суперечливий світогляд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ТОЛЕРАНТНІСТЬ ЯК РИСА СВІТОГЛЯДНОЇ ПОЗИЦІЇ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок