Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> УРАХУВАННЯ ДОСВІДУ ШВЕЦІЇ В РЕГІОНАЛЬНІЙ ГЕНДЕРНІЙ ПОЛІТИЦІ

УРАХУВАННЯ ДОСВІДУ ШВЕЦІЇ В РЕГІОНАЛЬНІЙ ГЕНДЕРНІЙ ПОЛІТИЦІ

Назва:
УРАХУВАННЯ ДОСВІДУ ШВЕЦІЇ В РЕГІОНАЛЬНІЙ ГЕНДЕРНІЙ ПОЛІТИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,23 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 35.8.9
О.М. Любарська
УРАХУВАННЯ ДОСВІДУ ШВЕЦІЇ В РЕГІОНАЛЬНІЙ ГЕНДЕРНІЙ ПОЛІТИЦІ
У статті розглянуто актуальні проблеми формування регіональної гендерної політики на основі досвіду Швеції, обґрунтовано потребу її реалізації та надано рекомендації щодо впровадження.
У сучасному демократичному суспільстві гендерний паритет розглядається як певний взірець можливого вдосконалення соціальних відносин, а його формування - як конкретна діяльність щодо поліпшення цих відносин, становища людини. Однак для того, щоб гендерний паритет усе більше ставав реальністю, потрібне осмислення нових моделей жіночого і чоловічого буття, взаємодії соціальних інституцій, що передбачає поглиблену науково-теоретичну розробку цієї проблеми. Допомогою в цих розробках стала «Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні», що є спільним проектом Європейського Союзу, Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку і Програми розвитку ООН. Загальною метою цього проекту є підтримка державних інституцій та громадянського суспільства в забезпеченні гендерної рівності в Україні відповідно до міжнародних, конституційних та зовнішніх зобов'язань, а також у межах урядових програм діяльності. У нас є чинним Закон України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» та міжнародні зобов'язання у сфері забезпечення гендерної рівності, але треба привести нормативну базу відповідно до цих документів, виробити механізми та упровадження на національному, регіональному та місцевому рівнях. Названа програма сприяє розвитку культури і освіти без гендерної упередженості та включенню питань з гендерної обізнаності і чутливості до системи освіти.
Серед завдань, що стоять перед Програмою, - розвиток та посилення національного механізму забезпечення гендерної рівності, урахування міжнародного досвіду при розробці та впровадженні державних та обласних планів дій з утвердження гендерної рівності. Через систему центрів з підвищення кваліфікації в усіх областях України організовуються тренінги для державних службовців, обласних та місцевих органах влади, що відповідають за розробку та впровадження гендерної політики. Програма сприяє запровадженню гендерних стандартів у системі освіти, підтримує формування системи методик та стандартів гендерної освіти для вчителів та викладачів України. Зараз розробляються рекомендації та методології для вчителів із подолання гендерних стереотипів у процесі навчання. Головне - формування освітніх програм без гендерної упередженості. Для цього готуються рекомендації із проведення гендерної експертизи шкільних підручників, посібників та освітніх програм, відбувається розробка гендерно-чутливих програм для студентів ВНЗ.
У межах цієї програми вивчався досвід Швеції. На меті - ознайомлення з гендерною політикою країни, де з 1921р. існував жіночий рух, а з 1965 p., тобто уже сорок чотири роки, вирішуються питання гендерного розвитку. Зробимо декілька порівнянь. У Швеції 51% жінок, 49% - чоловіків. Жінки починають переважати після 35 років. В Україні 63% складають жінки, вони починають переважати з 25 років. Тривалість життя в Швеції 83 роки у жінок, 79-у чоловіків. В Україні: у жінок - 72 роки, у чоловіків - 63 роки. За ініціативою департаменту охорони здоров'я та соціального захисту введено ще один вимір людського життя: здорове, активне життя. В Швеції воно складає 75р. у жінок, 72 р. у чоловіків. В Україні такі цифри відповідно - 64 та 55 (усе це в середньому вимірі).


На прикладі Миколаївської області проаналізуємо, чому, незважаючи на те, що хлопців народжується більше (51,4% проти 48,6% дівчаток), при рухові від дитячих до молодих вікових груп відсоток осіб жіночої статі поступово зростає, а чоловічої,- відповідно зменшується, і вже починаючи з 30-річного віку, у структурі населення переважають жінки. При аналізі смертності населення в розрізі основних причин смерті простежується чіткий зв'язок між статтю та причинами смерті. Так, чоловіча смертність від зовнішніх причин захворюваності (аварії, участь у військових діях, різні причини дезадаптованості, що призводять до трагедії) вища за жіночу приблизно у 3,9 раза, від деяких інфекційних та паразитарних хвороб - у 3,7, від хвороб органів дихання - у 2,7, від новоутворень - у 1,6, від хвороб системи кровообігу - у 1,2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: УРАХУВАННЯ ДОСВІДУ ШВЕЦІЇ В РЕГІОНАЛЬНІЙ ГЕНДЕРНІЙ ПОЛІТИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок