Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ САНКЦІЙ ЯК ІНСТРУМЕНТУ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ САНКЦІЙ ЯК ІНСТРУМЕНТУ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ САНКЦІЙ ЯК ІНСТРУМЕНТУ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,39 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 327.01
Седляр Ю.О.
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ САНКЦІЙ ЯК ІНСТРУМЕНТУ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ
В статье анализируются теоретические подходы к изучению экономических санкций как инструмента внешней политики государства. Основное внимание уделено изучению тенденций использования данного способа внешнеполитического влияния.
Ключевые слова: экономические санкции, внешняя политика, метод, теория международных отношений, принятия внешнеполитических решений.
Стаття розкриває теоретичні засади дослідження економічних санкцій як інструменту зовнішньої політики держави. Головна увага зосереджена на вивченні тенденцій застосування даного інструменту впливу у зовнішньополітичному процесі.
Ключові слова: економічні санкції, зовнішня політика, метод, теорія міжнародних відносин, прийняття зовнішньополітичних рішень.
The article deals with the conceptual background of economic sanctions as the state's foreign policy instruments. The main accent is made on trends of use of this tool in foreign policy process.
Key words: economic sanctions, foreign policy, method, theory of international relations, foreign policy decision-making.
Використання рестриктивних заходів економічного характеру, як засобу тиску однієї держави на іншу з метою змусити уряд останньої піти на поступки та внести корективи у політику, відомо ще з давніх часів, коли в 432 р. до н. е. афінський стратег Перікл наклав заборону на торгівлю із Мегарою, що стало одним із приводів до початку Пелопоннеської війни. Відтоді такі обмеження застосовувались різними країнами для досягнення тих чи інших зовнішньополітичних цілей. У XX ст. використання економічних методів стало повноправним інструментом зовнішньої політики держав. Роль економічних санкцій як чинника зовнішньополітичного впливу зростає і на початку ХХІ ст. у зв'язку із процесами глобалізації та взаємозалежністю акторів на міжнародній арені.
У свою чергу, ефективність у використанні такого зовнішньополітичного інструменту залежить від того, що розуміється під поняттям «економічні санкції». Адже, диференційовані підходи до визначення економічних санкцій суттєво звужують чи розширюють сферу застосування даного інструменту, змінюють характер цілей, варіюють кут, під яким оцінюють їх практичне впровадження. Виходячи з цього, ми ставимо за мету розглянути головні теоретичні підходи до аналізу санкцій як фактору здійснення зовнішньополітичного впливу та способу реалізації національних інтересів країни.
Аналіз інструментів зовнішньої політики держави посідає вагоме місце у міжнародно-політичній науці як у межах вітчизняної, так і зарубіжної школи. Серед усіх робіт фундаментальністю відрізняються наукові розвідки Зб. Бжезинського, Г. Кіссінджера, Дж. Ная, К. Уолтса. З'ясовуючи стан розробки проблеми, не можна не відзначити роботи російських науковців, зокрема А. Богатурова, К. Гаджиєва, М. Косолапова, М. Лєбєдєвої, О. Панаріна, Д. Тре- ніна, А. Уткіна, Д. Фельдмана, М. Хрустальова,
Циганкова, П. Циганкова. У межах розвитку досліджень у сфері аналізу способів зовнішньої політики в України глибиною теоретичного розкриття проблематики відзначаються праці Є. Камінського,
Копійки, О. Коппель, Є. Макаренка, В. Манжоли, Г. Перепелиці. Романенко С. підготовлено окрему дисертацію присвячену вивченню санкцій у зовнішній політиці США у 1990-2000 рр.
Дослідження ефективності економічних інструментів зовнішньої політики були започатковані А. Хіршманом у 1945 р. А у 1980 р. вчений видав свою працю «Національна могутність та структура зовнішньої торгівлі» [1]. У своїй роботі Хіршман довів, що культивація асиметричної взаємозалежності, якщо вона проводиться стратегічно з боку більш могутньої держави, рано чи пізно змусить слабкішу державу переорієнтувати не лише свої зовнішньоекономічні зв'язки, але також зовнішньополітичні контакти на користь цієї держави.
Професори Інституту міжнародної економіки (Вашингтон) Гарі Хафбайєр, Джефрі Шот і Кімберлі Еліот, що є загальновизнаними експертами в галузі дослідження економічних засобів впливу, визначають економічні санкції як «навмисну, ініційовану урядом відмову чи загрозу відмови від звичайних торговельних чи фінансових відносин».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ САНКЦІЙ ЯК ІНСТРУМЕНТУ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок