Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства

Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства

Назва:
Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,22 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 352
Славко Т.О., Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили
Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства
Стаття присвячена питанням співробітництва між основними секторами місцевої громади. Це питання розглядається у контексті розбудови громадянського суспільства. Окрему увагу приділено питанню правового забезпечення місцевого самоврядування. Автор аналізує проблеми взаємодії місцевої влади та громадських організацій, а також перспективи та можливості поглиблення міжсекторної співпраці.
The article is devoted to the main issues of cooperation between main sectors of local community. This problem is given in the context of building civil society. Particular attention is paid to legal basis for local self-government. It gives the analysis of the problems of cooperation of local authorities and non-governmental organizations. The author considers prospects and abilities for extending trans-sectoral cooperation. Political analysis is made on the basis of current materials and research methods.
ПРОЦЕС переходу до демократії торкається всіх рівнів суспільного життя. Ці проблеми тягнуть за собою потребу в зміні соціально-політичної, економічної системи в країні. У стосунках особи та держави також відбуваються певні зміни: створюються структури та організації, які своєю діяльністю спрямовані на захист громадських інтересів і тих організацій, що відповідають
інтересам громадян. Демократичний режим державного управління визначається характером співіснування і взаємодії держави як інституту, як сукупності установ, органів директивного адміністрування та рівноправного партнера громадянського суспільства. Активізується діяльність громадських утворень, що є ознакою утвердження демократичних принципів життя суспільства. Діяльність Недержавних Об'єднань (НДО) і практика партнерських відносин між секторами суспільства значною мірою залежать від законодавчого закріплення статусу неурядових структур. На нашу думку, прискорення процесу формування громадянського суспільства також залежить від політичної культури громадян, від їх ціннісних орієнтацій, і найбільш ефективними ці зміни мають бути на локальному рівні - рівні територіальної громади. У пропонованій статті автор розглядає процес розбудови громадянського суспільства в Україні в контексті діяльності громадських організацій та аналізує роль міжсекторного співробітництва в процесі регіонального розвитку та закріплення демократичних основ функціонування українського суспільства.
Вітчизняна джерельна база з проблематики міжсекторного співробітництва представлена публікаціями у періодичних виданнях та виданнях недержавних неприбуткових аналітичних організацій тощо. В них висвітлено такі важливі питання, як принципи децентралізації, теоретичне обґрунтування регіональної політики та регіонального розвитку, інституційні аспекти місцевого самоврядування тощо. Як приклад фундаментальних робіт з проблем розвитку міжсекторного співробітництва наведемо такі роботи. Формам співпраці НДО та місцевої влади присвячені роботи В. Азарова [2], В. Будного, І. Камінника [3], В. Пархоменко [4], О. Бойко-Бойчука, А. Хорунжого [5-6].
Цінними для даного дослідження стали матеріали семінарів та науково- практичних конференцій: "Практика виконання законів України "Про місцеві державні адміністрації" та "Про місцеве самоврядування в Україні", "Участь громадськості у процесі прийняття рішень на місцевому рівні в країнах Центрально-Східної Європи: теорія та практика", опубліковані на спеціалізованих Інтер- нет-сайтах [7-8].
Новизна дослідження обумовлюється тим, що у сучасній вітчизняній літературі поки що відсутні ґрунтовні розробки проблематики співпраці місцевої влади з громадськими організаціями як важливої складової громадянського суспільства.
Мірилом демократичного режиму державного управління є співвідношення між самоврядуванням асоціацій громадян, вільним його волевиявленням та розвитком і мірою їхнього впливу на дії держави з метою її обмеження [9].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок