Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> реферат на тему: Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства

Загрузка...

Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства / сторінка 3

Назва:
Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,22 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
На жаль, в Україні найбільш успішним механізмом міжсекто- рного співробітництва є „модель технічної допомоги" органам місцевого самоврядування з боку громадських організацій, підприємств, коли здійснюється мікрокреди-
тування, надаються інформаційно- консультативні послуги.
Важливе місце в дослідженні питання міжсекторного співробітництва посідає вивчення закордонного досвіду в сфері
співпраці місцевої влади з громадськими організаціями.
Досвід, набутий розвинутими державами, свідчить, що громадські організації більш ефективно та економно виконують ряд завдань, які віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування. Робота неурядових організацій у таких сферах, як соціальна допомога, просвітницька діяльність, надання безкоштовних інформаційних, юридичних послуг, організація культурних, спортивних та інших масових заходів, є нерідко більш результативною, ніж робота адміністративних органів. Отже, налагодження плідної співпраці органів місцевого самоврядуванням із громадськими організаціями є одним з першочергових завдань як регіональної, так і державної політики України.
На сучасному етапі в Україні взаємодія громадських організацій та органів місцевого самоврядування носить безсистемний характер. Найбільш розповсюдженою формою підтримки НДО є надання їм невеликих приміщень під офіси. Практично відсутні довгострокові програми співробітництва, а механізм надання коштів місцевих бюджетів для підтримки соціально вагомих програм громадських організацій знаходиться ще на стадії розробки.
Практика будь-яких відносин органів місцевого самоврядування і недержавних організацій починається з основних питань. Перше питання: а для чого необхідно співробітництво? Отже, треба визначити, у чому для місцевої влади практична користь від взаємодії з недержавними організаціями.
Практичні методики співробітництва починають виробляти ті органи місцевого самоврядування, де необхідність пошуку нових форм управління, муніципального шляху розвитку вже назріла й усвідомлюється певною частиною чиновників, що приймають рішення. Там, де
місцева влада не відчуває потреби змін, залишається в рамках звичної системи адміністрування, говорити про практику взаємодії з представниками
міської громади передчасно.
Отже, перший висновок для місцевої влади на користь діалогу складається саме в тім, щоб не мобілізувати проти себе широкі кола міської громади, утримати рейтинг популярності і кредит довіри на прийнятному рівні.
Інші проблеми, що вимагають партнерських стосунків недержавних організацій, обумовлені потребами тих представників міської влади, дії яких спрямовані на проведення муніципальних перетворень. З огляду на те, що в недержавних організаціях, як правило, немає фахівців у підготовці проектів і програм міського розвитку, саме вони на сьогоднішній день є основним носієм і джерелом інноваційних ідей.
У процесі співробітництва накопичується необхідний досвід, і представники недержавних організацій викликають інтерес як кадровий резерв органів місцевого самоврядування. По-перше, тому, що фахівців в області місцевого самоврядування катастрофічно бракує і кадрова криза, особливо в малих і середніх містах, переростає в кадровий тупик; по-друге, тому, що залучення активістів недержавних організацій до управління міським господарством забезпечує органам місцевої влади так необхідний їй при проведенні перетворень кредит довіри з боку міської громади.
Так чи інакше, і представники органів місцевого самоврядування, і недержавні організації все ж таки доходять висновку про необхідність співробітництва і взаємодії. Але ні в тих, ні в інших немає ні навичок такого співробітництва, ні традицій, ні процедур. „Кожна зі сторін, знаходячись у рамках власної етики, виходить із власного досвіду і власного розуміння принципів співробітництва" [6].
Існуючі форми співпраці органів місцевого самоврядування із громадськими організаціями потребують оптиміза- ції та всебічного удосконалення, позитивним прикладом для чого може стати досвід країн з розвинутою інфраструктурою соціального партнерства, які при цьому тривалий час знаходились у схожих умовах історичного розвитку, що й Україна.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок