Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Скачати реферат: Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства

Загрузка...

Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства / сторінка 4

Назва:
Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,22 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

Отже, досвід підтверджує, що територіальна громада - досить складний суб'єкт і об'єкт управління. Проблема перспективного розвитку територіальних громад залишається однією з важливих проблем українського місцевого самоврядування, яка сьогодні додатково посилюється недостатньою кількістю освічених фахівців із стратегічним баченням та розумінням засад комплексного розвитку територіальної громади. Стратегічне планування розвитку громади (процес визначення і здійснення найбільш важливих дій) дозволяє узгодити співпрацю трьох секторів громади - влади, підприємницьких структур та громадських організацій в досягненні спільної мети, координації спільних дій стосовно оптимального використання наявних ресурсів, активізувати ділове середовище.
Дослідження проблеми свідчить, що, незважаючи на складнощі, все ж таки є певні приклади успішної взаємодії органів місцевого самоврядування та НДО. Але інституціональна база такого співробітництва ще практично не відпрацьована. Тим не менш, за роки незалежності України НДО хоча і відчували проблеми у своїй діяльності (нестача коштів, відсутність інституціональної підтримки) накопичили деякий досвід співпраці з секторами суспільства.
Перспективи обраної теми полягають у необхідності дослідження процесу міжсекторного співробітництва як важливої складової громадянського суспільства, яке має серйозний вплив на всі сфери суспільного життя. Важливими напрямками діяльності в реалізації заходів з оптимізації співробітництва громадських організацій з органами місце-
вого самоврядуванням є законодавчий напрям, де першочерговими завданнями мають бути забезпечення подальшого вдосконалення місцевого законодавства з метою комплексного визначення цілей, завдань, правил, механізмів та форм співпраці між органами місцевого самоврядування та неурядовими організаціями; забезпечення участі об'єднань громадян у розробці стратегії регіонального розвитку з метою забезпечення їхньої відповідності реальним потребам даної громади; налагодження системи узгодження суттєвих рішень органів місцевого самоврядування у сфері політики з неурядовими організаціями у встановленому порядку й формі; економічний напрям, що забезпечує передбачення у місцевих бюджетах певних статей витрат, спрямованих на фінансування соціально-корисної діяльності неурядових організацій на конкурсній основі та визначення загальних і єдиних для всіх засад та процедур, за якими неурядові організації можуть подавати заявки на дотації з місцевого бюджету для реалізації локальних суспільно-корисних проектів, а також впровадження системи соціальних замовлень - різновидів договору, спираючись на які, орган місцевого самоврядування передає певній неурядовій організації виключне право надавати громадськості окремі послуги; функціональний напрям, що буде сприяти налагодженню співпраці місцевого самоврядування з громадськими організаціями на системній, плановій та довгостроковій основі та забезпеченню доступу громадських організацій до інформації у сфері реалізації органами місцевого самоврядування регіональної політики.
Література
Конституція України. Прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. - К., 1996.
Азаров В. Взросление нации. - Одесса: Виктория, 2001. - 160 с.
Будний В., Каминник І., Крупник А. Социальный заказ в Украине: обоснование и внедрение. - Одесса: Ассоциация поддержки гражданских инициатив „Ковчег", 2001. - 113 с.
Пархоменко В. Проблеми місцевого самоврядування в Україні в 90-х рр. - К., 1999. - 252 с.
Бойко-Бойчук О., Мейжис І., Федів І., Хорунжий А. Соціально-культурні бар'єри на шляху муніципальної реформи. Перспективи подолання / Центр соціально-економічного розвитку Українського Причорномор'я. - Миколаїв: Атол, 2000. - С. 237.
Социальное партнерство местной власти, предпринимательских кругов и общественности в процессах развития города / Ред. О. Бойко-Бойчука, А. Хорунжого. - Николаев: Атолл, 1999. - С. 18.
Актуальні проблеми виконання законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації": Науково-практичний посібник / За ред.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Міжсекторне співробітництво як один з чинників формування громадянського суспільства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок