Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Створення, цілі та принципи ООН

Створення, цілі та принципи ООН

Назва:
Створення, цілі та принципи ООН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,62 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
 
Створення, цілі та принципи ООН
План
Вступ
Міжнародна (міждержавна) організація — це об'єднання держав, створене на основі міжнародного договору для виконання визначених цілей, що має відповідну систему органів, володіє правами й обов'язками, відмінними від прав і обов'язків держав-членів, і засноване відповідно до міжнародного права.
Таким чином, можна говорити про наступні п'ять ознак (елементів), що складають поняття міжнародної організації: 1) договірна основа, 2) наявність визначених цілей, 3) організаційна структура, 4) самостійні права й обов'язки, 5) заснування відповідно до міжнародного права.
Договірна основа полягає в тому, що установчим актом, статутом міжнародної організації є міжнародний договір (як правило, багатосторонній).
Наявність визначених цілей — важлива ознака у визначенні поняття міжнародної організації. Цілі організації важливі при встановленні правомірного характеру міжнародної організації, її організаційної структури, компетенції, якою вона наділяється.
Міжнародні організації є компонентами міжнародної системи. І, природно, ті закони суспільного розвитку, що впливають на розвиток міжнародної системи, визначають в основних рисах і розвиток міжнародних організацій, їхню соціальну і юридичну природу.


1. Історія створення ООН
Вперше ідея організаційного закріплення після закінчення другої світової війни колективних зусиль союзних держав по забезпеченню міцного і тривалого миру була висунута (у загальному виді) у Декларації Уряду Радянського Союзу й Уряду Польської Республіки про дружбу і взаємодопомогу від 4 грудня 1941 р.
Московська конференція міністрів закордонних справ СРСР, США і Великобританії прийняла 30 жовтня 1943 р. Декларацію чотирьох держав з питання про загальну безпеку (вона була підписана також представником Китаю), у якій містилося рішення про створення нової міжнародної організації. Це рішення було підтверджено 1 грудня 1943 р. на Тегеранській конференції керівників трьох союзних держав — СРСР, США і Великобританії.
На Конференції експертів, що відбулася з 21 серпня по 28 вересня 1944 р. у Думбартон-Оксі (США), представниками СРСР, США і Великобританії був вироблений в основному проект статуту майбутньої організації «Попередні пропозиції щодо створення загальної міжнародної організації по підтримці миру і безпеки». Пізніше проект був схвалений і Китаєм. На Конференції, однак, ряд питань (про порядок голосування в Раді Безпеки, долі підмандатних територій, змісті Статуту Міжнародного Суду і т.п.) залишилися неурегульованим. Ці питання були вирішені на Кримській (Ялтинській) конференції керівників трьох союзних держав у лютому 1945 року.
Радянські війська зустрілися з військами союзників на території Німеччини 25 квітня 1945р. Друга світова війна наближалася до завершення. Саме в цей день у Сан-Франциско відкрилася конференція з метою заснування Організації Об'єднаних Націй.
На той час то була одна з найбільших дипломатичних Конференцій, у якій брали участь 282 делегати з 50 країн, 1,5 тис. радників, експертів. У Сан-Франциско з'їхалося понад 3,5 тис. дипломатів, політиків, журналістів, аби стати свідками історичної події.
Головна мета конференції полягала в тому, щоб ухвалити Статут ООН, визначити її цілі, принципи, структуру, основи функціонування. Проект Статуту вже існував. Він був розроблений ще в 1944 р. в Думбартон-Оксі.
Але конференція в Сан-Франциско не стала суто урочистим засіданням. Справа в тому, що проект було підготовлено представниками лише великих країн — США СРСР, Великобританії та Китаю. Малі й середні країни мали свої міркування щодо основ функціонування і цілей нової організації. До того ж не всі принципові питання були остаточно погоджені й між великими державами наприклад, питання про застосування права «вето». Все це спричинило гострі дебати й напружені дипломатичні пошуки взаємоприйнятних рішень. У ході обговорення до проекту Статуту протягом 62 днів роботи конференції було внесено 1200 поправок, уточнень, доповнень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Створення, цілі та принципи ООН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок