Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Політико-інженерна діяльність і електоральний процес

Політико-інженерна діяльність і електоральний процес

Назва:
Політико-інженерна діяльність і електоральний процес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,36 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 321.7+324
Петракова Є.Р., Одеська національна академія харчових технологій
Політико-інженерна діяльність і електоральний процес
Мета даної статті - проаналізувати організаційну структуру політичного маркетингу, зокрема, фінансування виборчих кампаній і методів виборчої інженерії.
The purpose of this article - organizational structure ofpolitical marketing, in particular, financings of election campaigns and methods of selective engineering are analyzed.
Для будь-якого суспільства, у першу чергу, для суспільств, що трансформуються, надзвичайно актуальним стає питання визначеного регулювання політичної сфери. Немає ніякого сумніву в тому, що саме держава, використовуючи різні методи організації чи політичного менеджменту, може багато чого зробити для удосконалювання свого політичного ринку. Тут доречно згадати одну аналогію: для регулювання економічного ринку навіть у сучасних розвинутих країнах широко й ефективно використовується метод державного регулювання. Сучасна держава має у своєму арсеналі чимало ефективних засобів для здійснення подібної функції. Серед них і законодавче регулювання політичної діяльності, і сформована практика реєстрації партій, і державне фінансування їх діяльності, і проведення виборчих кампаній, і різні адміністративні методи і т.д. У зв'язку з цим цілком справедливою представляється сформульована російськими авторами теза про те, що "силою, здатної приборкати ринкову стихію, забезпечити порядок на політичному ринку і дотримання його учасниками правил політичної гри, повинна стати держава" [1, с. 50].
Визнаючи переконливість цього постулату, все ж слід зазначити, що в постсоціалістичних країнах цей метод повною мірою не спрацьовує. "Нові демократії" як держави ще занадто слабкі, переживають період свого становлення, соціально-політичної й економічної трансформації, і у таких умовах просто не в змозі забезпечити надійний, всебічний і кваліфікований державний контроль за положенням на політичному ринку, його регулювання і по-справжньому цивілізований розвиток. З іншого боку, багато чого залежить і від рівня політичної культури суспільства, демократичні основи якої одержали поширення тільки в останні роки і не стали ще звичними правилами і нормами політичного спілкування.
На політичному ринку є ще одна актуальна проблема, про яку вітчизняні політологи умовчують, - це проблема фінансування виборчих кампаній, проблема грошей у політику, у проведенні різних політичних акцій. Вона має саме безпосереднє відношення до методів державного регулювання політичного ринку. Раніш, у доперебудовну епоху, для нашого суспільства такої проблеми не існувало взагалі: 99,9% радянського електорату в обов' язковому порядку прибували на виборчі дільниці і практично одностайно віддавали голоси, як наказано, за завжди єдиного в бюлетені кандидата від "блоку комуністів і безпартійних". В даний час, мабуть, кожен громадянин, що досяг повноліття, без особливого коливання відзначить величезну роль грошей в політиці.
Навіть самі високоморальні політики змушені зараз змиритися з тією обставиною, що без вкладення значних матеріальних засобів неможливий нормальний хід політичного процесу в жодній сучасній політичній системі. Один з деяких сучасних авторитетів у цьому питанні, московський політолог С. Пшизова справедливо вказує на загальну для наших країн закономірність: "Підсилюється після краху великих ідеологічних утопій професіоналізація політики, і відповідні їй явища роблять проблематику фінансування в цій області надактуальною" [2, с. 18].
На жаль, приходиться визнати, що гроші стали загальновизнаним діючим інструментом політичної влади в Україні, і при наявності високого рівня корумпованості суспільства й олігархізації влади це явище здобуває особливо широкий розмах і досить виродливі форми, що характерні для "дикого ринку" і відносяться до розряду "брудних" політичних технологій, що здобувають часом відверто кримінальний характер.
Ця проблема в останні десятиліття активно вивчається в зарубіжній політології. У рамках МАПН на початку 60-х років ХХ століття навіть був створений Комітет з дослідження політичного фінансування і політичної корупції, публікується чимало робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Політико-інженерна діяльність і електоральний процес

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок