Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Політика у сфері медицини. Основні методи і проблеми

Політика у сфері медицини. Основні методи і проблеми

Назва:
Політика у сфері медицини. Основні методи і проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,48 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Політика у сфері медицини. Основні методи і проблеми”


План
Вступ.
1. Розвиток наукових досліджень та інвестиційної діяльності у галузі медицини.
2. Проекти та спеціальні програми у галузі охорони здоров’я
3. Основні напрями політики в галузі медицини.
Література.


Охорона здоров’я виступає важливим ціннісним орієнтиром суспільного розвитку і за своєю суттю формує умови якості життя громадян, які необхідні для суспільного прогресу. Основними організаційно-правовими формами державного впливу на діяльність галузі охорони здоров’я є створення нормативно-правової бази її регламентації шляхом контролю і коригування організації та функціонування системи державних органів, що беруть участь у його реалізації.
Формування державної законодавчої політики у галузі охорони здоров’я зумовлюється визнанням незмінної актуальності її національної системи як важливої складової забезпечення життєдіяльності суспільства. Функція формування державної законодавчої політики передбачає діяльність інституцій щодо усвідомлення проблеми, пошуку варіантів її вирішення, прийняття відповідного рішення, забезпечення умов для його практичного втілення, що знаходить відображення у нормативно-правовому закріпленні стратегічних цілей, завдань, принципів та напрямів діяльності в галузі охорони здоров’я у формі концепцій, програм розвитку та відповідних законодавчих актів.
Діючий інституціональний механізм формування та реалізації державної законодавчої політики в галузі охорони здоров’я в цілому визначений основними положеннями, що сформульовані в Конституції України, Основах законодавства України про охорону здоров’я, інших законодавчих та підзаконних актах. Актуальність наукового дослідження державної законодавчої політики в галузі охорони здоров’я обумовлена не лише інтересом до неї як правового явища, вона також визначається тенденціями інтеграційного та демографічного розвитку України.
Сучасна вимога щодо забезпечення охорони здоров’я по суті випливає з природного права людини на забезпечення особистого немайнового блага — права на здоров’я (ст. 201 Цивільного кодексу — ЦК), що визнається найвищою соціальною цінністю. Як нормативно-юридичне підґрунтя становлення і розвитку приватноправових засад системи охорони здоров’я необхідно розглядати, в першу чергу, конституційне закріплення правової норми (ст. 3), що визнає людину, її життя і здоров’я, безпеку в суспільстві найвищою соціальною цінністю. Більш того, у ст. 49 Основного закону України визнано право кожного на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.
Названі конституційні положення мають становити методологічні орієнтири на шляху становлення державної законодавчої політики в галузі охорони здоров’я. Практичний досвід сучасних розвинутих країн свідчить, що державне регулювання галузі охорони здоров’я здійснюють безпосередньо через соціально-економічне прогнозування, розробку державних програм, визначення пріоритетних напрямів її розвитку.
При цьому, відповідно до ст. 13 Основ законодавства України про охорону здоров’я, основу державної політики охорони здоров’я формує Верховна Рада України шляхом закріплення конституційних і законодавчих засад охорони здоров’я, визначення її мети, головних завдань, напрямів, принципів і пріоритетів, встановлення нормативів і обсягів бюджетного фінансування, а також затвердження переліку комплексних і цільових загальнодержавних програм охорони здоров’я. Однією зі складових державної політики охорони здоров’я є місцеві та регіональні, комплексні та цільові програми, що формуються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Натомість, у Міжгалузевій комплексній програмі «Здоров’я нації» на 2002–2011 рр., затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 10.01.2002 р. № 14, уточнено, що державна політика у сфері охорони здоров’я повинна спрямовуватися на зміцнення здоров’я всіх верств населення, збільшення тривалості активного життя, поліпшення демографічної ситуації, підвищення якості та ефективності медико-санітарної допомоги, вдосконалення фінансування та управління галуззю тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Політика у сфері медицини. Основні методи і проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок