Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Василенко М.П. - керівник уряду Української Держави у 1918 р. (1866 – 1935) (керував урядом: квітень – травень 1918 р.)

Василенко М.П. - керівник уряду Української Держави у 1918 р. (1866 – 1935) (керував урядом: квітень – травень 1918 р.)

Назва:
Василенко М.П. - керівник уряду Української Держави у 1918 р. (1866 – 1935) (керував урядом: квітень – травень 1918 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,09 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Василенко М.П. - керівник уряду Української Держави у 1918 р.
(1866 – 1935) (керував урядом: квітень – травень 1918 р.)


Народився 2 лютого 1866 р. в с. Єсмань Глухівського повіту Чернігівської губернії в сім’ї дрібного службовця. Після закінчення прогімназії в м. Глухів (нині Сумської області) та Полтавської гімназії навчався на історико-філологічному факультеті Дерптського університету. 1890 р. захистив наукову працю «Критичний огляд літератури із історії земських соборів» і дістав звання кандидата російської історії. У Києві вдосконалював фахові знання, відвідуючи лекції професорів університету В. Антоновича, В. Іконникова, О. Лазаревського та ін., друкував наукові статті у журналі «Киевская старина». У 1893–94 рр. з’явились перші грунтовні наукові праці М. Василенка, зокрема монографія «Сервітути і сервітутне питання у Південно-Західному краї». З 1890-х рр. працював в Історичному товаристві Нестора-літописця (з 1919 р. – голова товариства), в Архіві давніх актів, був співредактором часопису «Киевская старина». Працював викладачем історії в київських гімназіях, протягом 1903–05 рр. – співробітник Київського губернського статистичного комітету. Був членом Київської старої громади, інших громадських і культурних товариств. У 1905–07 рр. редагував газету «Киевские отклики». Симпатизував революції 1905 р.
За нелегальний збір коштів на допомогу робітникам Києва й Петербурга, підтримку повстання саперів 1905 р. в Києві, зв’язки із революційними діячами, публікацію в «Киевских откликах» статей «антидержавного» змісту М. Василенка засуджено до року тюремного ув’язнення, яке він відбув у «Крестах» у Петербурзі. Під час перебування у в’язниці вивчав право та екстерном склав іспити за програмою юридичного факультету Новоросійського університету (Одеса). У 1909 р. М. Василенка обрано приват-доцентом Київського університету. В 1910 р. здобув науковий ступінь ма-гістра права. Однак через «політичну неблагонадійність» царська адміністрація заборонила йому викладати у вищих навчальних закладах. Він працював товаришем присяжного повіреного Одеської судової палати.
Був членом ТУП, а 1910 р. вступив до російської партії кадетів, яка, згоджуючись на українську мову в школах, суді, церкві, виступала проти автономії України, обстоювала збереження єдиної, неподільної Росії. Належність до кадетської партії позначилась на стосунках М. Василенка з діячами українського національно-визвольного руху.
Після Лютневої революції в Росії 1917 р. за ініціативи М. Грушевського М. Василенка запрошено до ЦР на посаду заступника голови. Та діяльної участі в роботі Ради він не брав. 24 березня 1917 р. Тимчасовий уряд призначив М. Василенка куратором Київської шкільної округи, а 19 серпня 1917 р. – товаришем міністра освіти Тимчасового уряду. Він був прихильником еволюційного шляху формування української системи народної освіти, що не відповідало політиці українізації освіти, виробленій I і II Всеукраїнськими учительськими з’їздами та здійснюваній Генеральним секретаріатом освіти. Це викликало непорозуміння та гостру критику його дій на посаді куратора Київської шкільної округи з боку ЦР.
Після більшовицького перевороту в листопаді (жовтні – за старим стилем) 1917 р. М. Василенко вернувся з Петрограда в Україну. Як згадувала Н. Полонська-Василенко, він «цілком віддався науково-педагогічній діяльності, був обраний професором в кількох вищих школах Києва», читав історію України та історію українського права на Вищих жіночих курсах, в Українському народному університеті, брав участь у виданні часопису «Южная копейка». У січні 1918 р. обраний членом колегії Генерального суду УНР.
3 травня 1918 р. М. Василенко був призначений гетьманом П. Скоропадським виконувачем обов’язків голови Ради міністрів Української Держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Василенко М.П. - керівник уряду Української Держави у 1918 р. (1866 – 1935) (керував урядом: квітень – травень 1918 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок