Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ ЯК ІННОВАЦІЙНА СКЛАДОВА РИНКУ УКРАЇНИ

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ ЯК ІННОВАЦІЙНА СКЛАДОВА РИНКУ УКРАЇНИ

Назва:
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ ЯК ІННОВАЦІЙНА СКЛАДОВА РИНКУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,93 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 316.334.2:330.52
Лутченко Н.В.
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ ЯК ІННОВАЦІЙНА СКЛАДОВА РИНКУ УКРАЇНИ
Розглянуто проблему приватизаційних процесів та змін у структурі власності, які мали місце протягом останніх десяти років і призвели до перебудови економічних відносин та зміни суспільно-політичного ладу в державі.
Ключові слова: державна власність, трансформація, процес, розвиток, капітал, ринок, майно, структура, систематизація.
Рассмотрена проблема приватизационных процессов и изменений в структуре собственности, которые имели место в течение последних десяти лет и привели к перестройке экономических отношений и изменению общественно- политического строя в государстве.
Ключевые слова: государственная собственность, трансформация, процесс, развитие, капитал, рынок, имущество, структура, систематизация.
The author looks into the problem of privatization processes and transformations in the property structure, which took place over the last ten years and led to the restructure of economic relations and changes in the country's sociopolitical order.
Key words: government property, transformation, process, development, capital, market, assets, structure, systematization.
Економічна історія XX ст. свідчить про те, що практично всі країни більшою чи меншою мірою, за допомогою конкретного обґрунтування використовували державну власність для розв'язання складних проблем суспільного життя. Нації сильні і слабкі, соціалістичні і капіталістичні вдавалися до цього інституту, щоб скоригувати соціальні та економічні процеси. Спостерігається симптоматичний факт: суспільства з різними соціально - економічними, політичними, ідеологічними режимами, як виявилося, схожі в плані використання можливостей держави як власника. Навіть приватизаційні процеси, які обмежують економічні функції держави, мали місце і в країнах, що визнані лідерами капіталізму, і в країнах периферійного капіталізму, і в колишніх соціалістичних країнах.
Трансформація власності у державі - складний процес, який торкається всіх сторін суспільного життя. Над розв'язанням цієї проблеми працюють вчені, спеціалісти наукових і державних установ. Серед них О.О. Бєляєв, В.Д. Базилевич, А.Г. Прохоренко, В.Я. Бобров та інші.
Актуальність питання перебудови відносин власності в Україні пов'язана з тим, що економіка наприкінці 70-х і на початку 80-х минулого століття практично повністю вичерпала свій потенціал екстенсивного розвитку і перейшла в стадію депресії. Політика державної власності протягом десятиліть гальмувала ініціативу та підприємницький потенціал нації, спричинила виникнення й поглиблення негативних тенденцій у розвитку економіки, відставання в економічному розвитку.
Досить тривала еволюція державної власності в минулому столітті і нагромаджений досвід дають змогу більш-менш певно говорити про три основні моделі її функціонування. Ці моделі такі:
Підтримуюча, врівноважуюча (обмежувальна) модель (країни з високоорганізо- ваною ринковою економікою).
Стимулююча (проринкова, розширювальна) модель (країни, що розвиваються, зі слабко організованими економічними та ринковими структурами).
Стимулююча (антиринкова) модель (колишні соціалістичні країни, що орієнтувалися на абсолютне використання державної власності).
Змога державної власності розв'язувати деякі соціально-економічні суперечності й перетворювати відсталі структури національного господарства зумовлена рядом притаманних їй переваг. Одна з них полягає у здатності держави концентрувати в загальнонаціональному масштабі величезні ресурси, необхідні для реалізації тих чи інших проектів, і направляти їх в економіку, обминаючи ринкові способи нагромадження капіталу, розподілу між галузями, спорудження виробничих об'єктів. Ця здатність була активно використана в країнах другої, а надто третьої моделі, де держава встановила контроль над переважною частиною економічних ресурсів і вивела їх з-під егіди приватного капіталу та ринку, прагнучи в такий спосіб вирішити проблеми відсталості й запізнення в розвитку національної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВІДНОСИН ВЛАСНОСТІ ЯК ІННОВАЦІЙНА СКЛАДОВА РИНКУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок