Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Швейцарський досвід і українські реалії: нейтралітет чи активна інтеграція

Швейцарський досвід і українські реалії: нейтралітет чи активна інтеграція

Назва:
Швейцарський досвід і українські реалії: нейтралітет чи активна інтеграція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,97 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Швейцарський досвід і українські реалії: нейтралітет чи активна інтеграція


Кінець XX - початок XXI століття ознаменувалися масштабними змінами в усіх сферах життя світової спільноти, насамперед демократизацією, активізацією міжнародного спілкування, інформаційним і технічним прогресом. Відтак, процеси, що відбуваються на Землі в епоху глобалізації, впливають на життя кожної держави зокрема, тому їх потрібно враховувати не тільки при формуванні зовнішньополітичного курсу, але й при застосуванні тієї чи іншої моделі розвитку в конкретній країні. У зв'язку з цим необхідно звернути увагу на те, що дискусія стосовно усіх «за» і «проти» щодо  позаблокового статусу є й надалі актуальною. Навіть у Швейцарії, зовнішня політика якої й досі залишається світовим взірцем державного нейтралітету, ставлення до євроінтеграції в сучасних умовах не є однозначним, оскільки існують як прибічники приєднання до ЄС, так і ті, хто виступають проти такої перспективи і дотримуються консервативних поглядів щодо принципів міжнародного співробітництва.
Проблема можливості застосування моделі нейтралітету в Україні ще не достатньо вивчена і потребує більш ретельного дослідження як у теоретичному, так і в практичному відношенні. Однак, слід зазначити, що за проблематикою позаблокового статусу публікуються наукові праці й статі як українських, так і закордонних вчених, наводяться коментарі політиків, діячів та експертів, зокрема Бершеди Є.Р. [1-2], Каммера Ж.-Ф. [6], Кружкова В.А. і Маркова О.Є. [7], Юданова Ю.І. [8].  
Міжнародне право визначає нейтралітет як позицію держави, коли вона не бере участь у війні і не надає військової підтримки країнам, що воюють, а у мирний час зобов'язується не приєднуватись до військових союзів та інших угод, які можуть залучити цю державу до військового конфлікту. Нейтралітет логічно припускає також проведення зовнішньополітичного курсу, спрямованого на підтримку нормальних, рівних відносин з усіма країнами [4, с. 107], насамперед із сусідніми. Втім, нейтральній державі властиве й прагнення максимально ототожнитись зі світовою спільнотою як єдиним цілим. Крім того, слід відзначити, що нейтральна країна завжди перебуває в центрі силової взаємодії великих держав та блоків.
Сьогодні очевидними є три основні тенденції, що визначатимуть характер політики нейтралітету в майбутньому - регіоналізація, глобалізація, зведення війни до рівня локальних конфліктів. Нейтралістська зовнішня політика має перспективу як максимально інтернаціоналістська, тобто така, що відповідає ліберальним принципам світової спільноти.
Швейцарія є розвинутою і стабільною країною, народ якої - один з найзабезпеченіших у світі. Можна стверджувати, що стійким розвитком вона зобов'язана не в останню чергу своїй політиці нейтралітету, яка також обумовила той факт, що альпійська республіка не лише уникла участі в двох світових війнах, але й закріпила свій міжнародний авторитет. Берн є представником третіх країн там, де з ними перервані дипломатичні відносини, і надає свою територію для безпосередніх переговорів між учасниками конфліктів.
Щодо негативних наслідків нейтралітету, можна говорити про певну проблему іміджу, про те, як інші країни сприймають цей нейтралітет. І взагалі, в сучасному взаємопов'язаному світі дуже важко залишатися осторонь від міжнародного співробітництва і при цьому ефективно відстоювати національні інтереси.
Останнім часом Швейцарія знаходиться на шляху кардинальних змін своєї багатовікової відокремленості. Після певних політичних дискусій вона приєдналася до програми НАТО «Партнерство заради миру». Знаковою подією в цьому сенсі став вступ Швейцарії до ООН у 2002 році, прихильники якого аргументували це збільшенням можливості політичного впливу, а також тим, що зараз в умовах глобалізації залишатися поза рамками ООН аж ніяк не можна [5, с. 3]. Відбувається складний процес обговорення умов приєднання цієї держави до європейської інтеграції. Як підкреслював відомий швейцарський суспільний діяч Ш.Кукс: «Сучасна Швейцарія - досить багата країна і може дозволити собі довгий час дотримуватись принципів «вибіркової інтеграції», яка дозволяє мінімізувати тиск Євросоюзу і забезпечити збереження своєї специфіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Швейцарський досвід і українські реалії: нейтралітет чи активна інтеграція

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок